škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yarış Mavisi Rapid SB hoşgelmiş

ordic · 34 · 7586

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, dünde farklı başlıklardan yazmıştım ve bir kaç kötü resim paylaşmıştım. Bugün gündüz gözü ile çektiğim fotoğrafları ve araç ile ilgili düşüncelerimi de paylaşmak istiyordum. Benim eski aracım Golf V FSI benzinli olduğu için istemsiz olarak onunla mukayese ediyorum k.bakmayın. Dün de belirtmiştim aracın otomatik olması başkta beni zorlasada yavaş yavaş alışıyorum. Gidişi gayet güzel ve keyifli, burada okuduğum bazı yazıları dikkaye alarak motoru zorlamaktan kaçınıyorum. O yüzden performansını tam olarak test edemedim açıkçası. Aracın ön konsolu aşırı tatmin edici ve premium havası var. Alman arabalarındaki konsol şıklıkğı japonlardaki karmaşık görüntüye nazaran (gerçi toyotanın son kasasıda kullandığı ön konsol da şıktır) zaten hep hoşuma gitmekteydi. Eski aracımda far ve yapmur sensörü vardı. Özellikle bu sabah işe gelirken yer yer çok sağanak halinde yağan, yer yer de hafifleyen yağmurda silecekleri kullanmakta zorlandım. araçların ön camlarında zamanla oluşan silecek çiziklerinden hoşlanmadığım için silecekleri çok kullanmamak için Nasiol™ Glasshield™ tarzı bir yağmur kaydırıcı kullanmak niyetindeyim. Tamda karın yağmurun ortasında aracı teslim aldığım için henüz fırsatım olmadı. HB'den aldığım paspasları hemen orjinal paspasları ile değiştirdim, çok sağlam ve potluk oluşturmadan yerleşti ve tam uyumlu oldu. HB'den sipariş ettiğim kapı kolları altını tırnak çiziklerinden koruma amaçlı 3M markalı koruyucu firmleri taktım. Filmin alt kısmında hafif kırışma oldu ama yinede iyi oldu. İnşallah sökülecekleri zaman iz bırakıp beni uğraştırmaz. Aynı şekilde kapı kenarları için aldığım koruyucu film banktı şöför kapısının alt kısmına denemek amaçlı taktım, gayet iyi oturdu, ürünün kalınlığıda gayet güven veriyor. Daha sonra kapı altlarını boydan boya bant çekmeyi planlıyorum. Aracın arka koltuklarında bagaja geçiş-kolçak yok. Zaten Golf'te de bir kez bile kullanılmamıştı. Eski aracıma Bahçelievlerde bulunan bir kılıfçıda orginal vw kumaşı ile kılıf yaptırmıştım 2 sene önce. Aynı yere bu sefer koltukları tam örtmeyen, sadece üzerini örten uyumlu kılıf yaptırmak niyetindeyim, yada HB'dem krem renkli atlet kılıf alacağım.
Bolero'nın özelliklerini (örneğin: mirrorlink) tam keşfetmemiş olmama rağmen çok hoşuma gitti. Hoparlörler benim için fazlasıyla yeterli. Buna rağmen Bolero'dan Skoda Sorraund'ı ve subwoper'i aktif yapınca süper ses çıkıyor. Direksiyon gayet yumuşak, şehir içi trafikte kolaylık sağlıyor, araç hızlandığında ise sertleşerek güven veriyor. Dediğim gibi sürüş ile ilgili çok fazla yorum yapamayacağım, ilk izlenimim süper. Ancak otomatik vitese alışmaya çabalarken çok iyi inceleyemedim. Aracın içinde plastik malzemenin fazla kullanılması ile ilgili eleştiriler okumuştum, bu doğru olabilir belki ama kullanılan malzeme kesinlikle ucuz durmuyor.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun öncelikle. Umarım kaza bela yaşamazsınız.

Ben de C4'ümü satıp, bir tane rapid aldım. Eli kulağında, malum ocak tescili olsun diye bekledik. Yakında teslim alırız herhalde.

Ben cam tavan otomatik araçtan, cam tavansız otomatik araca geçiş yapacağım için sizin viteste yaşadığınız sıkıntıların benzerini ben de araç içi ferahlıkta yaşayacağımı düşünüyorum :)

Ankara'dayım. Tek düşüncem kış lastiği hadisesine nasıl çözüm bulacağım. Biri iki gündür hava yumuşadı ancak her an dona çekebilir. 4 mevsim olduğu iddia edilen lastiklerle teslim edilecek. Aracı eve dahi götürmeden uygun lastiği bulup değiştirip öyle devam etmeyi düşünüyorum.

Samsun yolu üzerinde tonla lastikçi var, gire çıka umarım ki 215/45/16 lastik bulurum. Ben açıkçası üstünde gelen ebattan değişiklik yapmayacağım. Jant vs. işini iyice araştırmadan girmem, ee ona da zaman olmadığına göre biraz fazlasını verip üstünde gelen ebatlarda alacağım.

Bu arada araçta 215/45/16 ebatlarında lastik var değil mi? Başka bir boyutla teslim etmezler herhalde.

Ben meraklı adamımdır, günlerce o multimedia aksamını ve kitapçıkları zevkle kurcalarım :)

Hadi hayırlı olsun tekrardan.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:hsg:
Kazasız belasız İnşaallah.
:wlc:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah diyelim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedemeklazım;552182
Hayırlı olsun .

Teşekkür ederim, kış lastiği alacaksınız 2. Saç jant takımı almak bana hep daha mantıklı gelmiştir. Çünkü lastik sök-tak sırasında jant ın çizilmesi, lastiği kenarlarının yıpranması gibi durumlar olabilir. Üstelik bunları para verip yaptırıyoruz. Jant+lastik alarak yapsak krikoyla kendimiz de halledebiliriz. Tabi sizin bileceğiniz iş. Benim eski araçta sunroofluydu üstü kapalı araç sıkıcı olurmu diye düşünüyordum ama çok fark yaratmadı, aracın tavanı da içide geniş ondan galiba. Sizinde aracınız hayırlı olsun, kazasız kullanmanızı dilerim.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;552290
Teşekkür ederim, kış lastiği alacaksınız 2. Saç jant takımı almak bana hep daha mantıklı gelmiştir. Çünkü lastik sök-tak sırasında jant ın çizilmesi, lastiği kenarlarının yıpranması gibi durumlar olabilir. Üstelik bunları para verip yaptırıyoruz. Jant+lastik alarak yapsak krikoyla kendimiz de halledebiliriz. Tabi sizin bileceğiniz iş. Benim eski araçta sunroofluydu üstü kapalı araç sıkıcı olurmu diye düşünüyordum ama çok fark yaratmadı, aracın tavanı da içide geniş ondan galiba. Sizinde aracınız hayırlı olsun, kazasız kullanmanızı dilerim.

Aracinizi iyi gunlerde kullanin bende yeni teslim aldim aracimi.iyi bir secim yaptigimi dusunuyorum dizel otm sinifi icin ideal bir aile arabasi bence. Lastikleri nexen 195 55 16 taktirdim ben sac jant bulamadim yola cikmam gerekiyordu maalesef. Aracin uzerinde gelen 215 45 16lastikler bridgestone turanza er 300 du sanirim ben dunlop bekliyordum.birde sizin orjinal lastikler ne marka? Kapi yan ceplerinde cop kutusu kutucuklari varmi aracinizda tskler

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde hepsiburadadan aldiginiz paspaslarin(linkini atabilirmisiniz? Bende hasir kilif dusunuyorum koltuklara tamamen koltuklari ortmeyen atlet kilif yani?onerilerinizr acigim

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni aracınız hayırlı olsun. İnşallah güzel günlerde sağlık ve huzurla, kazasız cezasız kullanmanız nasip olur.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;552322
Birde hepsiburadadan aldiginiz paspaslarin(linkini atabilirmisiniz? Bende hasir kilif dusunuyorum koltuklara tamamen koltuklari ortmeyen atlet kilif yani?onerilerinizr acigim

Hocam çöp kutusu yok. Galiba avrupada ki insanlara satılan araçlarda oluyor. Lastikler brigestone. Paspas linkide http://www.hepsiburada.com/llocker-skoda-rapid-3d-havuzlu-paspas-p-OTELF21311 burda. Paspası kesinlikle tavsiye ederim süper uyumlu resmen havuz gibi oldu :) ayrıca koku yapmıyor. Aracınızı kazasız ve sorunsuz kullanmanızı dilerim.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, sizlere daha güzelleri nasip olsun.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bişey daha dikkatimi çekti katalogda yanlış hatırlamıyorsam yakıt deposunu 45 lt olarak görmüştüm ancak aracı teslim aldıktan sonra depoyu fulledim 60 lt mazot aldı. Bu arada yakıtı opetten eurodizel aldım, bunda  sonra da aynı yerden almamı tavsiye edermisiniz?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;552454
Bişey daha dikkatimi çekti katalogda yanlış hatırlamıyorsam yakıt deposunu 45 lt olarak görmüştüm ancak aracı teslim aldıktan sonra depoyu fulledim 60 lt mazot aldı. Bu arada yakıtı opetten eurodizel aldım, bunda  sonra da aynı yerden almamı tavsiye edermisiniz?

Buyuk ihtimalle halk arasında yedek depo diye geçen genleşme tankına da doldurmuşlar.petrolde bunu siz belirtmezseniz pompacılar oraya da dolduruyor.çok tavsiye etmem her seferinde 60 lt alana kadar doldurmanızı arabanın normal deposu 45 lt.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;552458
Buyuk ihtimalle halk arasında yedek depo diye geçen genleşme tankına da doldurmuşlar.petrolde bunu siz belirtmezseniz pompacılar oraya da dolduruyor.çok tavsiye etmem her seferinde 60 lt alana kadar doldurmanızı arabanın normal deposu 45 lt.

Arabanın normal deposu 55lt

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
en güzel renk bu araba için ,güle güle kullanın buda bnim mavi..