škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.4 comfort benzin+lpg 2001 model su eksiltme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haspoltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar arabamın yaklaşık 6 ay önce 400 km de bir su seviyesi minimum altına iniyordu. hararet göstergesi normal ancak su eksiltiyor. yazın daha sık yaptı. şimdi  100 km de su deposu sıfırlıyor. ustalar devirdaimde ve radyatörde sorun yok diyolar. son zamanlarda egzozdan da siyah renkte su atıyor. su deposunun tahliye bölümünde su çıkışı vardı depoyu değiştirdim yine de fayda etmedi. başka bir yerde su çıkışı görünmüyor. iki gün önce de uzun yolda su eksiltti ve bu sefer hararet göstergesi kırmızıya dayandı depo kapağını açtığımda su yükseliyor kapattığımda alçalıyor su ekledim devam ettim. bir türlü halledemedim şu sorunu bıktım neden olabilir.. saygılar sunarım

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devirdaim değilse, radyatör ve bağlantılarında da sorun yoksa, LPG sistemini komple gözden geçirip özellikle LPG çatalına baktırın.

Çevrimdışı haspoltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tamam abi baktırayım da inşallah olur bu sefer hiçkimse demedi bunu teşekkür ederim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Egzostan normalden fazla su atiyorsa, LPG regülatörü içten çatlak olabilir. Geçici saglam olduğu bilinen bir regülatör takılarak kontrol edilebilir.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de vardı aynı sorun memleket kışın çok soğuk olduğu için sadece antifiriz koyuyordum yazın suyla idare ediyordum ne hikmetse yazın kaçak olmuyodu kışın antifiriz koyduğumda 3-4 günde bir ikaz yanıyordu ekliyordum. lpg bağlantılarından kaçak vardı. radyatör tamir edici bir madde aldım 10 tl ye motor yeni ısınmaya başladığında soğutma suyuna ekledim 15-20 km sürdükten sonra sorun halloldu artık bir kışta 4 ila 5 litre antifriz almak zorunda değilim çok şükür.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herhangi bir yerden kaçak olabilir. üst kapak contanızda sağlamsa suyun geçtiği her yer kontrol edilmeli. bneimde radyatörümde minicik bi kaçak var. 2-3 haftada bir az bişey su ekliyorum. bi ara yaptırıcam.

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haspoltr;458758
arkadaşlar arabamın yaklaşık 6 ay önce 400 km de bir su seviyesi minimum altına iniyordu. hararet göstergesi normal ancak su eksiltiyor. yazın daha sık yaptı. şimdi  100 km de su deposu sıfırlıyor. ustalar devirdaimde ve radyatörde sorun yok diyolar. son zamanlarda egzozdan da siyah renkte su atıyor. su deposunun tahliye bölümünde su çıkışı vardı depoyu değiştirdim yine de fayda etmedi. başka bir yerde su çıkışı görünmüyor. iki gün önce de uzun yolda su eksiltti ve bu sefer hararet göstergesi kırmızıya dayandı depo kapağını açtığımda su yükseliyor kapattığımda alçalıyor su ekledim devam ettim. bir türlü halledemedim şu sorunu bıktım neden olabilir.. saygılar sunarım

yedek su deposu
yedek su deposu kapağı
devirdaim
radyotör
baglantı noktalarından birinde kaçak yok ise
fazla gecikme motor indirirsin,
aynı sorunu bende yaşadım,
sorun silindir kapak contası yanmış orjinal taktırın ucuza kaçmayın tekrar eder.

sizin tarifinize göre silindir kapak contası yara almış ve zamanla iyice büyümüş yara,
aracı stop edin 30 dk sonra marş basın 3000 ile 5000 devir arası gaz verin ve eksozu takip edin eksozdan su atacaktır.
ve yedek su deposu basınca dayanamayıp yandaki fazla su yerinden su eksiltme yapacaktır.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2014, 00:50:04 Gönderen: mahirkuru »

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahirkuru;459178
yedek su deposu
yedek su deposu kapağı
devirdaim
radyotör
baglantı noktalarından birinde kaçak yok ise
fazla gecikme motor indirirsin,
aynı sorunu bende yaşadım,
sorun silindir kapak contası yanmış orjinal taktırın ucuza kaçmayın tekrar eder.

sizin tarifinize göre silindir kapak contası yara almış ve zamanla iyice büyümüş yara,
aracı stop edin 30 dk sonra marş basın 3000 ile 5000 devir arası gaz verin ve eksozu takip edin eksozdan su atacaktır.
ve yedek su deposu basınca dayanamayıp yandaki fazla su yerinden su eksiltme yapacaktır.
Aynen katılıyorum +1

Çevrimdışı haspoltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Conta yakmış motora da zarar vermiş motor komple değişecek 4000 lira masraf çıktı bize

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yaz ve kış normal kullanıma göre ne kadar su eksiltme yapması normal? (LPG'li araçlar için)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haspoltr;460375
Conta yakmış motora da zarar vermiş motor komple değişecek 4000 lira masraf çıktı bize

motora ne zarar vermiş ki? üst kapak 1-2 milyar civarında tutar. gerisi biraz abartılı geldi bana? bir de motoru açmadan mı teşhis koydu usta?

Çevrimdışı haspoltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;460483
motora ne zarar vermiş ki? üst kapak 1-2 milyar civarında tutar. gerisi biraz abartılı geldi bana? bir de motoru açmadan mı teşhis koydu usta?

motoru açtıktan sonra söyledi. sadece üst kapağı değiştirirse su eksiltme devam eder dedi. silindir bloğun içi su doluydu. manifolt çatlamışş dedi. ben pek anlamıyorum motordan anladıysam arap olayım :)

Çevrimdışı daishi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
keşke önceden görseydim mesajı contayı yakmışsın dicektim belki bu kadar masraf çıkmazdı bende yaktım ordan biliyorum ama 1300tl tuttu benim senin neden bu kadar fazla

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. çok üzüldüm. keşke bu kadar masraf çıkmasaydı.