škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yararli bir bilgi - motor elektroniği ikaz işiği söndürme taktiği

atices · 20 · 13770

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atices

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar , dün motor kontrol ışığı yanmıştı.Yakıttan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Araştırdım biraz ve youtube bir videoda gösterilenleri yaptım.Işık söndü , lazım olursa kullanırsınız.Linki aşağıda paylaştım.Artık teşekkür edersiniz :)

http://www.youtube.com/watch?v=glw12TFusr8

Kontağı çevirmeden , km sıfırlamayı sola çeviriyoruz o şekilde tutarken aracı çalıştırıyoruz.

Denedim oldu.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2. olarakta ben teşekkür edeyim. demekki arayan buluyormuş? bu yöntemle acaba tüm arıza kayıtları mı siliniyor?  ayrıca kontağı hiç çevirmeden ve ayar düğmesine bastırmadan mı yapıyoruz?

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu şekilde yapmak daha sonrasında bir problem çıkarır mı acaba? Yada  araçta LPG varsa sonradan zaten yanacak. Bu neyi resetliyor? Eğer aracın  yakıt hava karışımı için bir ayarı da silerse arac daha fazla yakarsa  vs vs vs... Umarım anlatabilmişimdir...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle birşey olmaz, sadece arıza kaydını siliyor, arıza tekrarında tabii ki yanar yine...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı atices

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu bilgiyi verdiğim gün ben ışığı söndürdüm. Ogün bugündür yanmadı . Zaten aracın ışığı sabah soğutka yanmıştı. Sanırım yakıttan kaynaklı birşeydi. Şimdilik birşey yok. Bu kilometre sıfırlama potunu sola çevirip.İlk önce kontağı bir ileri ve ışıkları yakıyoruz . Bu arada potu sola çevrili tutuyoruz. Bu ABS ışıkları falan sönünce normal çalıştırıyor gibi çalışyırıyoruz. Arıza ışığı sönüyor :)

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ben dediğini yapıyorum saniyelik sönüyor gibi oluyor yine yanıyor. Hevesim kursağımda kalıyor valla :)

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ruyaci;455002
Peki Fabia II lerde bu nasıl olacak? Fikri olan varmı?

Cihaza bağlanacak  ;)

Fabia I gibi olmuyor

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün biraz uzun yol yaptım bu arıza ışığı yandı vidyodaki yöntemi denedim bir kaç kez ama ışık sönmedi acaba nerede hata yapıyorum.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi sorunu kökten çözüyorum ve vag-com kablosu alıyorum  ,umudum tüm arıza kayıtlarını görmek ve en azından ekrandan silebilmek

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle