škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor kilitlendi

abex · 24 · 14256

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;445533
yağ belli bir noktaya kadar eksildiğinde bir an lık zorlamada motor yağ yakıp olanı da bitiriyor ve yatak sarıyor. belli zamanlarda yağ çubuğu kontrolü şart. diğer arabamda benimde başıma gelmiş olaydır. iyi para gider.

sen nekadar masraf yaptın

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar arabayı servise çektirdik şuan rektefe işlemleri sürüyor ilk aşamada 4000tl çektiler ama şuan 2000 tl'ye kadar çektik fiyatı.. işlemsonunda fiyatları tektek paylaşacam

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Acilmisken tanidik bildiklerden tavsiye alin, degisecekler degissin, daha sonra 2.kez iscilik icin ugrasmayin;) yapilan motor zaten sifir gibi uzun km ler yapabilecektir

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;445539
geçmiş olsun 7000tl ne yaptın çıkma motor nekadar.. fabia çıkma motor zaten 2000-3000 tl
Cevap yazıyorum,
aracı şirket ıntercıty 'den kiralamıştı..:vay:
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;445582
sen nekadar masraf yaptın

toplamda 4000 tl üstü bir şey tuttu. değişen her parçayı orjinal taktırdım. hazır açılmışken bir iki yenileme de yaptım. işçilik ücreti standard fiyata koyan parçalardır. bir de euro tavan yapmışken.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;445921
Motor MPI mı acaba ?

ewt mpi mtr

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar şuana kadar başıma gelenler şöyle size de yararı olabilir diye anlatayım.

bana servisten pistonların tamamı değişeceğini (1000 tl..), krank'ı kurtaramadıklarını söylediler..yenisi (1050tl..) servisin rektefiyecisine gittiğimde; ''pistonların üçü sağlam sadece birinin çapında milimetrik bir hata olduğunu bununda fabrikasyon hatası yada bir darbe aldığını'' söylediler. yani yatak sarmayla alakası yokmuş. evvel zamandan beri böyleymiş ama yinede içim rahat etmedi.. hazır açılmışken değiştirelim dedim ve temiz çıkma bir piston buldum (50tl)... devamında krank milinde de az bir aşınma olduğunu taşlama ile çözebileceklerini ancak taşlandıktan sonra ana kol yatakları bu mile uymuyor. ''galiba fabrika bu krankın taşlanmasını istemiyor ki yatakları bir daha uydurulmuyor, istersen krank'ı taşlayıp Mercedesin yataklarını takarız onunki birebir uyuyor, sorun değil'' dediler yine içim rahat etmedi ve çıkma temiz taşlanmamış sağlam krank buldum (500 lira) ama karar veremedim, ya çıkma krank'ı mukavemet testini yapıp sağlam çıkarsa onu takacaz. yada dediğim gibi mercedes yataklarını kullanacaz..

özetle; diğer değişmesi gereken parçalar toplam 400 tl tutuyor ama ben bir daha işçilik ücreti ödememek için triger zinciri, baskı balata ve subap fincanlarını sadece parça parası verip taktıracam, hazır açılmış motor sonuçta...

olay budur iş sonunda fiyatları liste halinde buraya yazarım

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neyse ucuz kurtarmışsın yinede geçmiş olsun. Allah daha büyük kaza bela vermesin ;)