škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Neredeyse Tüm Arıza Lambaları Yanıyor

bulicuk · 27 · 14670

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2004 model fabia TDI aracımda bir sorun var ne olduğunu bulamadık. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

4 gün önce hareket halindeyken aniden direksiyon, abs, hava yastığı ve fren arıza lambaları yandı ve uyarı sesi biplemeye başladı. Fren kırmızı, diğerleri sarı yandı. Bu esnada direksiyon da sertleşti. Diğer fonksiyonlarda sorun olmadı fren vs normal.

Kenara çekip stop ettim ve tekrar çalıştırdım. Her şey normale döndü. Direksiyon tekrar yumuşadı. Hiç bir şey yokmuş gibi devam ettim.

Ancak ertesi gün gene yaptı. Yine stop edince düzeldi. Velhasıl 4 gündür günde 2-3 kez yapıyor bunu. Bazen kendi kendine geçiyor. Bazen stop edip tekrar çalıştırınca normale dönüyor.

Yetkili servise gittim. Direksiyon pompasından şüphelendiler. Yağını falan kontrol ettiler. Görünürde bir şey yoktu. Cihaza bağladılar. Çok fazla geçici arıza kaydı var burdan bişey anlaşılmıyor falan dediler. Tekrar uyarı verince kapatmadan gel bakalım dediler. Sonuçta birşey bulamadılar yani.

Tavsiye üzerine özel bir servise gittim. Ordaki usta da sorunun kaynağı beyindedir diyerek beni tuning işi yapan bir yere gönderdi. Tuningci arkadaş da bir sabah arabayı bırak iyice araştıralım dedi ve beni gönderdi.

Bu anlattıklarıma göre sorunun ne olabileceği hakkında fikri olanınız var mıdır?

Ek bilgi olarak şunları vereyim: Arıza vermeye başladığı gün patinaja düşmüştüm. Baya taş falan fırlattı. Serviste gözle yapılan kontrolde bi hasara rastlanmadı. Bir de önceki gün bir su birikintisine hızlı bir şekilde girmiştim. Soketlerde veya bağlantı noktalarında bir şey olmuş olabilir mi?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Edit: Akü ve şarjı kontol edildi. Sağlam.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2012, 15:40:16 Gönderen: bulicuk »

Çevrimdışı ahmetozdag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzer sorun geçenlerde Pejo 307 de oldu. Araba hareket halindeyken bütün uyarı lambaları yanıp sönüyor stop yazıyordu. Aküyü yeniledik bi de şarj dinamosunun konjektörü mü ne onu değiştirdiler sorun düzeldi. 2 haftadır sorunsuz. Beyinden önce Akü ile şarj dinamosuna bi baktırın isterseniz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soket arızası olabilir ama ;
aküyü kontrol ettirin, hatta değiştirin.
Akü üstündeki sigortalar ve bağlantılarını kontrol edin
Direksiyon pompası arızası olabilir.
Benzeri durum benim arabamda da oldu, direksiyon pompası çıktı.
(tabii tamamen deneme yanılma ile bulduk, arızayı kimse tespit edemedi, yeni pompa alıp taktık, konu çözüldü)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazmayı unuttum. Aküyü ve şarjı da kontol edildi. Bir de arabaya bi amfi bağlamıştık 2 ay kadar önce. Elektronikçi bi arkadaş bağladı ama çok da profesyonel olmadı işin doğrusu. Bir de ondan şüpheleniyorum.

hetepe: Senin de tüm lambalar yanıyor muydu hocam.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim opelde patinajda taş sıçraması sonucu hidrolikleri çalıştıran kayışın arasına giren taş, gergi milini kırarak kayışı yerinden çıkardı. bir anda direksiyon sertleşti. bu arabada da sistem aynı ise kayışı kontrol edin.geçmiş olsun.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Patinaj hariç aynı durum benim de başıma geldi, yakıt pompasının beyni arıza verdi.. Umarım pompa beyni değildir çünkü yenisi bayaa pahalı.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar. Amfiden olabilir düşüncesiyle amfiyi söktüm ve işe arabayla geldim. henüz bişey yok. Hadi hayırlısı.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;388999
Patinaj hariç aynı durum benim de başıma geldi, yakıt pompasının beyni arıza verdi.. Umarım pompa beyni değildir çünkü yenisi bayaa pahalı.

Aytemiz'den %7 indirimli mazot almıştım bayram öncesi. Pompayı mı bozduk acaba :ban:

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
akünün durumu iyi demişsiniz.akü ne zaman takıldı?ayrıca 1-2 yıllık akülerde bile makine ile kontrolde durum iyi gözkürken, birkaç gün sonra işler değişebiliyor.mümkün olduğunca arabayı bırakmayın,başında durun.

bir yıl su sorunu ile uğraşan,servisin bile bulmadığını kendi çabamla bulmuş biri olarak, yukarıda yazılmış olanları dikkate alın derim.kolay gelsin...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulicuk;389149
Aytemiz'den %7 indirimli mazot almıştım bayram öncesi. Pompayı mı bozduk acaba :ban:

yakıt pompası ile direksiyonun alakası yoktur. kötü benzin tekleme yapar.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda53;389277
akünün durumu iyi demişsiniz.akü ne zaman takıldı?ayrıca 1-2 yıllık akülerde bile makine ile kontrolde durum iyi gözkürken, birkaç gün sonra işler değişebiliyor.mümkün olduğunca arabayı bırakmayın,başında durun.

bir yıl su sorunu ile uğraşan,servisin bile bulmadığını kendi çabamla bulmuş biri olarak, yukarıda yazılmış olanları dikkate alın derim.kolay gelsin...

Akü 1 yıllık ve markası Varta. Ölçümde normal çıkıyor. Daha sağlıklı bir ölçüm nasıl yapılır acaba?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulicuk;388964
Yazmayı unuttum. Aküyü ve şarjı da kontol edildi. Bir de arabaya bi amfi bağlamıştık 2 ay kadar önce. Elektronikçi bi arkadaş bağladı ama çok da profesyonel olmadı işin doğrusu. Bir de ondan şüpheleniyorum.

hetepe: Senin de tüm lambalar yanıyor muydu hocam.

Sayılır, airbag kesintili olarak, direksiyon sürekli olarak yanıyordu, arada EPC, bazen de Motor kontrol ünitesi lambası yanıyordu, sinyaller de ritmi bozuk olarak yanıyordu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;388971
Gevşek ecu fişi neden olmuştu benzer bir duruma
:ok::+1:olabilir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı amatoztsst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tavsiye üzerine özel bir servise gittim. Ordaki usta da sorunun kaynağı beyindedir diyerek beni tuning işi yapan bir yere gönderdi. Tuningci arkadaş da bir sabah arabayı bırak iyice araştıralım dedi ve beni gönderdi.