škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sizce boyle bir superb nasildir ? neler olabilir :-)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı insallah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sevgili arkadaslar merhaba,

Bir superb sahibi olmak icin ugrasmaktayim :-)

Karsimiza ucuz yollubir kac secenek cikti onlarhakkinda danismak istiyorum.
Sizce
2008 model 270.000 de bir superb ye 33000verilir mi ?

Bu yastabukadar km yapan bir superb yenasil bakmak gerekir ?

Motoru yeniden yaptirmak kaca patlar ?

Sifir motor yaptirinca arabada ne gibi uyumsuzluk olur ? Yada olur mu?

2008 model bir aracin yani superb nin :-) 270000 km dekaput altinda motor haric hangi parcalarinin degismesi gerekir ?

Yardımcı olursanizcoksevinirim.  Iyi bayramlar :-)

Çevrimdışı caglarcb

• Drive to win
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu yorum bana düşmez belki; ama keşke önce kendinizi tanıtsaydınız. Öncelikle hoşgeldiniz. Bir otomobilin motor ömrü yaptığı kilometre ile değil, kullanıldığı devir aralığı ile ölçülür, ve tabii ki o kiometrelere gelene kadar yapılan bakımlar. Yani kısaca; kilometre gözünüzü korkutmasın lakin çok çok iyi baktırıp almak gerekir. Gözünüz kapalı almak yanlış olur. Fiyat konusunda ise, ben piyasasını bilmiyorum. Orası tartışmalı yani. Yaşına göre de abartılı bi kilometresi var, şirket aracı veyahut hizmete mahsus olarak kullanılmış olması muhtemel. Motoru yeni yaptırmak kaça patlar diye bir olay yok. 1000tl'ye de motor toplarım diye idda eden ustalarımız mevcut piyasada. Ha; derseniz ki sağlıklı bir motor refektiye işlemi ne kadar tutar? Ozaman 4000tl civarına çıkar, kullanılan parçalara bağlı olarak değişebilir. Uyum sorunu da tamamen işçiliğe(ustaya) bağlı olarak değişir. Yani işin ehli bir usta, civatasından, saplamasına sente ayarına kadar kontrol edipte teslim eder. Diğer sorunuza gelince de; o modelde, o kilometrede bir aracın kaput altında birçok kontrollerin yapılması gerekebilir. En basit örnek olarak; v kayışı, triger kayışı, baskı, balata, volan, yakıt pompası, hortumlar, turbo var ise stabilitesi. Çoğaltılabilir tabii ki bu örnekler. Şahsi fikrim, önyargılı olduğunu kabul ederek; farklı araçlara yönelmenizdir. Yani tabiri caizse; ucuzuza sahip olucam derken, evdeki bulgurdan da olmayın. Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Hayırlı olmasını temenni ederim, iyi bayramlar. :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz sinem,şöyle bir girizgah yapmadan öncelikle sizi bir tanıyalım.tanıtma bölümünde daha sonra detaylara gireriz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bİr arabanın yaptığı yolla sadece motoru yıpranmıyor bunun ateşleme sisteminden tutta yürüyen aksamlarına içindeki koltuğuna kadar yıpranmalar oluyor.eğer şimdiki sahibi bunların bakımarının zamanında yaptırmışsa alınılabilinir.birde tdi motor 270 binde normal bir kullanımla bitmez.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En döküntü superB 27 000 den aşağı olmaması ve sadece -yüksek piyasası- nedeniyle ben olsam tercih etmem...sanayi ustalarından, servislerden çıkamazsınız...
arıza yapacağından değil, ''işi bilen'' adama denk gelme olasılığının düşük olması nedeniyle...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı insallah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tabiki de arkadaslar oncelikle hepinize merhaba araniza bu sekilde hizli bir giris yaptim afoola :-) bu da bir tanisma faslidir aslinda :-)

Arac sahibinden.com da mevcut aslonda kafama uyan bir sekilde arac. Insanlar motor yapimina guvenemiyorlar. Motor veya parca degisince sanki o arac kullanilamayacakmis gibi k konuşuyorlar. Bu da endiseye sevk ediyor beni..

Arac 10000 km sonra motor istese 5 bin tl hadi bilemediniz 10 bin lira masraf yapsam motor bakimindan sifir km bir araca binmis olacagim.nitekim su anda temiz bir 2008 superb arsam 40 bin civari belki 50bini bile bulabilecek. Surekli al sat yapacak gibi dusuncemde yok. Birbindim mi pir binerim diye dusunuyorum. :-)

Oyuzdenboyle araclara bakiyorum. Araci genelde uzun yolda kullanacagim. Gunde 100 km ort. . Bana uzun yol araci gerekiyor. Dusuncem dizel ve otomatik :-) cok sey mi istiyorumne :-)

Siz degerli arkdslarin goruslerine ihtiyacimiz var :-) simdiden tesekkurler, zaman ile tanisiriz bol bol :-)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sinem sana tavsiyem hiç bulaşma. ne kadar iyi bakılırsa bakılsın bu km'de bir arabada illaki bir sıkıntı çıkacaktır. yıpranma payı ve metal yorgunluğu vardır. bu tip arabaları daha çok araba tamir işi hoşuna giden insanlar tercih eder; sürekli sanayiye gidip gelmek hoşlarına gider. böyle model insanlarda var yani. bu arada hoşgeldin.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sinem eğer 10  bin tl masrafıda göze alıyorsan baz da olsa yeni kasa tsi superb almanı öneririm.yakıt açısından aman aman bir fark olmaz bence aralarında.birde passat falanda baksana superbden daha ucuz passatlar.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Yada limiti biraz aşarsan 1.6 tdı otomatik Octavia da bakabilirsin

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ikinci el dizel motor alırsan 2011 itibariyle al bu motorlar commonrail sisteme geçti. eskilere göre daha az yakıyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca iş motorla da bitmiyor...asıl kafa şişiren, para yiyen elektrik, elektronik donanım...270 000 deki ''herhangi marka/mode'' birl arabanın camı, kilidi, tesisatı, lüx donanımı mutlaka ayrı ayrı sorun çıkarma riski taşır...motor birşey değil, asıl bunlar para yer ve düzen tutmaz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)