škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

pasta cila hakkinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar
Arkadaslar tatilde arabayi garaja birakmistim. boya badana isi olmus dikkat ettik deseler de arabanin ustu ince toz halde boya zerrecikleriyle dolu hafif tirnakla kazininca cikiyor. Rengi beyaz oldugundan cok belli etmiyor ama cok gozume batmaya basladi camin ustunde de bu zerrecikler var yagmurda suyun tutulmasindan dolayi canim sikilmaya basladi. Alkol vs ile temizlemeye de cesaret edemedim boyaya zarar verir mi diye Bu yuzden pasta cila isini arastiriyorum. detailing forumu inceledim fakat yeni oldugumdan cok bisey de anlamadim. Kendim yaparsam elle uygulamayi dusunuyorum fakat su hepsi buradaki urunleri inceledigimde pasta cila diye beraber cikiyor genellikle 10 tl lik ucuz urunlere baktim. anladigim kadariyla cizik gidericilerin uzerine cila da uygulamak gerekiyo bunlarin ustunde pasta cila yazdigi halde cila uygulamak gereklimidir? gerekirse de sivi cilalar isimi gorurmu? Elle uygulamanin zarari olurmu yoksa para verip bilen bir yere mi yaptirmak lazim daha once ne gordum ne de tecrube ettim. Tesekkurler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alkolle dene, boyaya zarar vermez asla etil alkol veya izopropil alkol.

Baktın olmadı 100 gram kil satın al boya için, işini görür. Pastaya gerek olmaz  ;)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam tesekkurler bi deneyeyim yarin ama detailingdeki uygulamalari gorunce aklima girdi incelemeye devam :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
garajda boya yapıldıysa su bazlı boya kullanılmıştır muhtemelen. güzel bir yıkama ile boya çıkma ihtimalide var.