škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yetkili servislerin güvenirliği

hiko · 13 · 5498

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başımdan geçen ilginç bir olayı anlatayım..

ben geçen gün ufak bir iş için arabayı aldığım yerde sorumun cevabını almayınca  başka bir yekili servise gittim.
tabi onlar jest olsun diye hemen;
oğlum arabayı yıkayın bir de plaka altlığını değiştirin der demez arabayı alıp, içeri götürdüler...
bir müddet sonra bir bakayım dedim. bir de ne göreyim..arabayı köpüklemişler, ardından hemen fırçayla giriştiler, ben de servis sahibi ve usta başı ile yan yana duruyorum.
utanma belasına köpük kimyasal mı , fırçanın zararı yokmu gibi olayı yumuşatmaya çalıştım fakat, öbür taraftan hiç fırça deymemiş arabaya güzelce değdirdiler... sonra tazikli suyla pisliği akıttılar,, tabii benim içim gitti... ama bir şey diyemedim..
daha sonra biz içeri girdik .. onlarda arabayı alıp, öbür tarafa plaka altlığını deiğiştirmeye g.ittiler..
yıkama işinden şüphelenince  çaktırmadan bir bakayım dedim  hani içieri girmek yasak ama ..iyi ki de girmişim....
ben gidene kadar ön plakayı değiştirip, yenisini takmaya ,,(tutturmak için) uğraşıyorlardı.. başka bir delik açmaya çlaışıyorlardı anlam veremedim ne oldu bir sorun mu var dedim.. yok bir şey dediler...
sıra arka plakaya geldi... usta denen adam nasıl bir ustalıkla plakayı söktüğünü tahmin edemezsiniz...

iki eliyle plakayı tutup, bütün gücüğle kanırtarak, plaka altlığını kırarak, söktü... arka plaka bagaj kapısına bağlı olduğu için delikler saça denk geldiği için bir zarar görmedi ancak, ön plaka tampona takılı olduğundan bu şekilde sökme sonucu delik olan kısım plastik tampona denk geldiği için zarar görmüş ve benim sıfır arabama ikinci bir delik açılmış oldu...
 bu olay bir yetkili bir serviste hem detavsiye üzerine gittiğim  bir serviste oluyor....

düşünün arkadaşlar çok zor şartlar altında aldığımız arabaları servislere bırakıp, işimize gidiyoruz... biz yokken arabanın başına neler geliyor hiç tahmin edemezsiniz... ben başında bekledim ve  bunları gördüm... diğer zamanlarda kimbilir neler neler yapıyorlardır...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Arabamı arkada kalmadan bırakacağım servisim var ne mutlu bana  :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kim kime güvenip bırakıp gidiyor?:D

Bu zamana kadar yetkili servis dahil arabanın yanında olmuşuzdur biraz sorunlu müşteri moduna girseniz sözünüzü çok rahat dinliyorlar cıngar çıkarmanız yeterli :D

Plakalık konusunda ise her zaman değişmez bizimki çoğu zaman kalsın deriz sizde demelisiniz sonuçta müşterisiniz biraz ağar bassaydınız daha iyi olurdu servislerin hali belli zaten :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
O tamponu yemesi gerekiyor o elemanın beni hiç yormadan.:sopa:

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu sene garanti içerisinde bir defa gitmek zorundayız o gittiğimde bunları söyleyip, arabanın yanında duracağım, sizin dediğiniz gibi müşteri ağırlığını hissettirmek lazım sonuçta para veriyoruz, onlar bizi hoş tutmak zorunda.
şimdilik isim vermeyim,,, oradaki bir cahil ustanın suçu, tabii sonucta servis kalitesini etkiliyor..ustaların tutumu servisin iyi veya kötü oluşunu belirler...
bu seferlik tampondaki fazladan bir delik önemli değil, ama bu olay bundan sonra olabilecek olumsuzlukları önlemek için iyi oldu ... """hani derler ya her olumsuzluğun altın da bir iyilik arayacaksın.""""..aslında iyi oldu..
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2010, 16:13:29 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu şekilde kötü hizmet veren yerlerin de isimlerinin yazılması taraftarıyım.Sizin,bizim çeşitli fedakarlıklar yaparak alabildiğimiz arabalara kara cahil adamların yaptıkları bu uygulamalar bilinmeli ve kimse de oralara gitmemeli.Bakın o zaman nasıl da düzelip adam gibi hizmet veriyorlar.Bakın bakalım langur lungur fırça vurabiliyorlar mı?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla yaz adını gitsin hocam :) Ata muhtemelen bu olayın cereyan ettiği yerdir diyecem ama demişsiniz ki tavsiye üzerine gittim ki genelde Ünaldı servisidir bu genelde tavsiye edilen, eğer onlar yaptıysa bence forumdan bahsetmeli, ben hep o damardan girerim ve asla çıkmam bakım alanından falan, gerçi yasak falanda değil Ünaldıda genelde Ata servisindekiler böle bi bilmişlik yok yasaklık yok bilmem öle böle triplerine girip hava basarlar.

Ama yok yine Ünaldı yaptıysa bana söleyin telefon edeyim sizin için gerekli yapılabilecek bir şeyler kaldıysa rica edeyim. Beni kırabileceklerini sanmam. :) Yoksa babama ispiriklerim :p

Ben bu tarz kendi elimden bir kaç alet ile gelebilecek işlerin hiç birini başkasına yaptırmam, yani yaptırıyorduk ama bunları yaşadık Skoda servislerinde ve tecrübe edinmiş olduk sadece lift lazım olunca gidiyorum :)

efe_38

• Ziyaretçi
bizim araçta 2 sene servise gitti,malum garantiden çıkmasın diye.

servisi sevmem,heleki tanıdık falan olmazsa hiç arabayı görmüyon bile :) bizim vw servisinde akrabamız var o yapar,arabanın bakımı geldiği zaman işten çıkınca servis arabasıyla gelir(audi a4 :ok: ) bizim işyerinde yapar bakımı serviste 500tlye mal olacak bakımı biz aynı malzemeyle 300e yaptırıyoruz :ok: servisin kapısından girince zaten otomatik 100 tl giriyo :D :D :D

neyse geçen hafta 80binlik bakım vardı,serviste parçada %30 işçilikte %20 indirim varmış,tanıdığı aradık napak diye abi getirin zaten benm yaptığımla aynı hesaba gelir dedi,götürdük...

orda gelen arabaları içeri çeken bir eleman vardı,milletin arabasını bir kullanıyor 2 metre gidecek patiyle kaldırıyo bunu gördümya :) geldi bana anahtarı alıyım dedi

niyi alıyon ortak dedim :D hade goç bilmediğim ele vermem paşamı dedim :) o bahaneylede içeri girmiş oldum tabi hiçbir kuvvet beni ordan çıkaramaz :)

2.5 saat arabanın başında bekledim,gözüm yapan herifte en ufak hatasını pat diye yüzüne çarptıkça sonradan sonraya temiz iş yapmaya başladı :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ipekis;103341
Bu şekilde kötü hizmet veren yerlerin de isimlerinin yazılması taraftarıyım.Sizin,bizim çeşitli fedakarlıklar yaparak alabildiğimiz arabalara kara cahil adamların yaptıkları bu uygulamalar bilinmeli ve kimse de oralara gitmemeli.Bakın o zaman nasıl da düzelip adam gibi hizmet veriyorlar.Bakın bakalım langur lungur fırça vurabiliyorlar mı?

Alıntı yapılan: hakanerdogan;103373
Valla yaz adını gitsin hocam :) Ata muhtemelen bu olayın cereyan ettiği yerdir diyecem ama demişsiniz ki tavsiye üzerine gittim ki genelde Ünaldı servisidir bu genelde tavsiye edilen, eğer onlar yaptıysa bence forumdan bahsetmeli, ben hep o damardan girerim ve asla çıkmam bakım alanından falan, gerçi yasak falanda değil Ünaldıda genelde Ata servisindekiler böle bi bilmişlik yok yasaklık yok bilmem öle böle triplerine girip hava basarlar.

Ama yok yine Ünaldı yaptıysa bana söleyin telefon edeyim sizin için gerekli yapılabilecek bir şeyler kaldıysa rica edeyim. Beni kırabileceklerini sanmam. :) Yoksa babama ispiriklerim :p

Ben bu tarz kendi elimden bir kaç alet ile gelebilecek işlerin hiç birini başkasına yaptırmam, yani yaptırıyorduk ama bunları yaşadık Skoda servislerinde ve tecrübe edinmiş olduk sadece lift lazım olunca gidiyorum :)

arkadaşlar ilginize ve duyarlılığınıza teşekkür ederim...isim vererek ön yargılı davranmanızı istemiyorum.. normalde ben de çok hassas ve titiz bir insanım...ve kenmdim de teknik elemanım.. orada hemen müdahale de edebilirdim.. ama bazı şeyleri zamana bırakmakda fayda var diye düşünüyorm..

size başka bir örnek vereyim.. fakülte yıllarında akşamları Ankara'nın en lüks italyan restorantında garsonluk ,barmenlik , kasiyerlik gibi değişik görevlerde bulundum.. ( şu anda o restorant yok...telaşlanmayın..)

o kadar yoğun müşterisi olurdu ki .. rakı bardağı yetişmezdi normal şekilde yıkamak için de zamanımız olmazdı bir kova sabunlu sıcak su bir kova da duruluma suyu yapar, 5 parmağımıza ve arasına sıkıştırdığımız 6 bardağı önce sıcak suya sonra soğuk suya sokar çıkartırdık... gerisini siz düşünün..

bir başka örnek daha ::: bir hastahanenin çocuk polikliniği şefinin özel muayanesine aşı için çocuğumu götürdüm.... muayenehanedeki eşyalar dökülüyor...aşı öncesi iğneyi eline almak için, dezenfekte yapmakta kullandığı alkollü pamuğu koltuğun sırtlığına bıraktı ve o pamuğu kullandı... hocam ne yapıyorsun dedik ama vurmuş oldu... cevap; bir şey olmaz... pamuk alkollü dedi...
o nedenle ustayı da servisi de şikayet etsek değişen bir şey olmaz bir başka servis ondan daha iyi değil....

maalesef bizim toplumumuz böyle....
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2010, 10:31:23 Gönderen: hiko »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hiko;103576
...aşı öncesi iğneyi eline almak için, dezenfekte yapmakta kullandığı alkollü pamuğu koltuğun sırtlığına bıraktı ve o pamuğu kullandı... hocam ne yapıyorsun dedik ama vurmuş oldu... cevap; bir şey olmaz... pamuk alkollü dedi...
Arabayı ateşe bile verebilirler de iğne işinde böyle lakayıt bir şekilde davranmalarına izin vermem, veremem.
Ne demek pamuk alkollü?! Alkol tüm mikropları kırıp geçiriyorsa, alkoliklerin asla hasta olmamaları gerekiyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hiçbir zaman servise araba bırakılıp gidilme olayını anlamamışımdır. Tanıdığın ettiğin bildiğin serviste bile başında durup ilgilenmek en doğrusudur bana göre. Hani bırakılacaksa da anca böyle tanıdığın yer olmalı. Hiçkimse kendi arabası gibi bakmaz, biran önce işi bitirip, parayıda cebine koyup sepetleyeme bakıyor.
Yetkili servis olayı ülkemizde tam muamma ve o konu hiçte öyle göründüğü gibi değil aslında. Ufak tefek sorunlarda hallediliyor belki ama araba bir ECU yaksın, pompa cortlasın v.s pahallı bir parçadan arıza açtığında garanti hiçbir zaman garanti olmayabiliyor ne yazık ki. Bundan 15 sene önceki yetkili servis anlayışı kalmadı, vurup kaçmanın hesabındalar. Çok dikkat etmek gerekiyor ve sabır.
Hepimizin malı kıymetli elbette, arabalarımızı seviyoruz. Kullandığımız arabalarda çok ucuz arabalarda değil açıkcası, insan en ufak birşeyin olmasını istemiyor tabi haklı olarak. Bakımını temiz temiz yaptırayım kullanayım istiyor. Can sıkıcı olaylar tabi, bu konuda sıkıntı yaşamış arkadaşlar umarım bir daha sıkıntı yaşamazlar. Mümkün olduğunca arabalarınızın başında durun ve takip edin, mecbur olmadıkça bırakıp gitmeyin.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
plaka altlığı  meşhurdur zaten her serviste :D

ön tampona  genelde vida atarlar delik yeri yoksa  normaldir dert etmeyin (yapılan hoş değil tabi)

sizin  yerinizde olsam  çift taraflı yapışan bant ile plakayı tuttururum  bizimki yaklaşık 7 senedir öyle duruyor dert yok tasa yok ses yok seda yok :)