škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Roomsterda Plastik Sesi

Vidar · 22 · 10301

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vidar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

Geçen hafta 1.6 16V oldukça dolu bir roomster aldım. Araç 0 Km. olmasına rağmen otomatik klimanın kontrol ünitesinin altındaki plastiklerden ve sürücü tarafındaki emniyet kemerinin oradan ses geliyor. Eşimde de roomster var ancak alındığından beri o araçta hiç bu tip plastik sesleri duymadık. Konuyla ilgili önerisi olan arkadaşlar var mı? Bir de 1.6 16V tipt. roomsterın 11.5 lt/100 km. sarfiyatı normal midir? Henüz 500 km. de, kullandıkça sarfiyat azalır mı dersiniz?

Herkese teşekkür...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Vidar;50076
Herkese Merhaba,

Geçen hafta 1.6 16V oldukça dolu bir roomster aldım. Araç 0 Km. olmasına rağmen otomatik klimanın kontrol ünitesinin altındaki plastiklerden ve sürücü tarafındaki emniyet kemerinin oradan ses geliyor. Eşimde de roomster var ancak alındığından beri o araçta hiç bu tip plastik sesleri duymadık. Konuyla ilgili önerisi olan arkadaşlar var mı? Bir de 1.6 16V tipt. roomsterın 11.5 lt/100 km. sarfiyatı normal midir? Henüz 500 km. de, kullandıkça sarfiyat azalır mı dersiniz?

Herkese teşekkür...

Hayırlı olsun, 3 yaşındaki Roomster'ımda o dediğiniz yerlerde ses yok, garanti kapsamındaki aracı yetkili serviste kontrol ettirin, test sürüşünde ustalara dinletin sesi.

500 km'deki araçla tüketim hakkında birşey demek zor, belli bir süre sonra fabrika verilerine inmesi lazım, o size siz ona alışacaksınız  ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz..Ailede 2 tane Roomster var demek :) Tam skodacısınız o zaman :ok:

Bende de öyle bir ses yok..Servisle irtibata geçmelisiniz..

Yakıt tüketimi zamanla azalır.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;50165
11,5??? :hanz:
muhalıf sesler her zamankı gıbı yukselıyor :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
101 bg 1.4'lerde şehir içinde 11 - 12 görüyorum sıkça  ;)

1.6 Tipt. niye olmasın  :)

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim corsada onu görmem için şehirin içini birbirine katmam gerekiyordu da :kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;50165
11,5??? :hanz:

Söyle söyle geç kaldın :huh::hanz::hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı s_t67

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sesi çözme uğrunada aman heryeri söktürmeyin.sonra sesler artabilir.örneğin benim romi canlı bir yaratık.bazen hiç ses çıkarmaz bazende adamı komalık eder.örneğin son günlerin hit sesi sağ ve sol kapılarımdan gelen cızırtı.artı direksiyon çevirirken gelen gacırtılar.hadi hayırlısı.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de sağ kapıdan cızırtı geliyor ama sonradan kesiliyor. Acaba araç soğuk olduğu içinmi bilemedim.

Çevrimdışı Vidar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaw eşime aldım ilk önce Roomster, inanmıcaksınız ama bende 2000 model daha 90.000'de 5.28 BMW vardı, Roomsterı o kadar sewdimki 5.28'i satıp kendime de roomster aldım :). Sölediim sesler zamanla geçer mi die bende düşünüodum s_t67, dediğin gibi şimdi sökecekler falan o ses bitecek başka ses başlıcak. Ya bide arkadaşlar şöför kapısının üzerinde alarm düğmesi var, ne işe yarar bilen var mı? Basınca polis faln mı gelio :)? Bide yol bilgisayarının 2 hafızasından biri otomatik kendini resetlio zaman zaman? Neye göre resetlio, normal midir. Çok sağ olun yardımlarınız için, ben yeni aldım ya çok sorarım şimdi. AZlarm konusunda kitapçığıda okudum yine bişi anlamadım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vidar;50311
Ya bide arkadaşlar şöför kapısının üzerinde alarm düğmesi var, ne işe yarar bilen var mı? Basınca polis faln mı gelio :)? Bide yol bilgisayarının 2 hafızasından biri otomatik kendini resetlio zaman zaman? Neye göre resetlio, normal midir. Çok sağ olun yardımlarınız için, ben yeni aldım ya çok sorarım şimdi. AZlarm konusunda kitapçığıda okudum yine bişi anlamadım.

YB'da ilk hafıza her gün resetlenir otomatik olarak, 2. hafiza sen silmedikçe asla silinmez diye hatılıyorum.

Alarm düğmesi için kitapçık şunu yazar...

Araç içi denetimi ve çekme koruması aracın içindeki hareketleri kaydederler ve ardından alarmı tetiklerler.

Araç içi denetimi ve çekme koruması kumanda edilir.
Araç içi denetimi ve çekme korumasını kapatırsanız, aracın içindeki hareketlerden dolayı (örn. çocuklar veya hayvanlar tarafından) veya araç taşınırken (örn. tren veya gemi ile) veya çekilirken alarm çalmaması sağlanır.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
.........
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2009, 10:48:44 Gönderen: s.alkan »
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
[QUOTEmygokan;50339]Yakıt tüketimi zamanla azalır.[/QUOTE] mygokan'a katılmıyorum.zaten ben genelde ona katılmıyorum da neyse ...:):):)

yakıt tüketimi azalmaz kullanıma bağlıdır tamamiyle vites değişimlerinin triptonik aracın değil sizin gaz pedalına basarak (vites geçiş aralıklarının kullanıcı tarafında bilinç altına yerleşmesiyle ) yapmanız lazım. tek yakıt azalma şekli bu ancak söylediğiniz tüketim o araç için normal. aracınızı kazasız belasız güle güle kullanın basit sesler içinde her yerini söktürmeyin.[/QUOTE]
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2009, 10:49:02 Gönderen: s.alkan »
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı Vidar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki arkadaşlar yeni aldım ya habire sorarım artık bi muddet, benim roomsterın içinde bide alarm dugmesi var surucu kapısının ustunde, o ne halta yarar acaba, kitapcıgı oudum yine anlamadım yahu.
Ha birde :) yol bilg. bazen klendi kendini resetlio, bunu bilen var mı?