škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Büyük badire atlattım, verilecek sadakam varmış, aman dikkat

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cok gecmis olsun. Ben de bundan cok korkarim, mumkunse birinin firlayacagi yerlerde o taraftan uzakta gidip, hizimi dusururum.

Anne babalar nasil birakir Boyle durumlarda cocuklarinin ellerini anlamam. Bir insan kendi ve cocugunun hayatini nasil sansa ya da bir baskasinin dikkatine emanet eder..

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun, Allah hepimizi bundan ve beterinden korusun.

Kamera sadece hukuk ve başkalarının vicdanlarında haklı çıkmayı sağlayabilir. Haklı olsanız bile masum bir canlıya istemeden verdiğiniz zararda yine yüreğiniz sızlar. Bu nedenle kamera gereklilik, dikkat ise şart.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
büyük geçmiş olsun

o  nasıl babaanneymiş anlamadım, önce kendi canını kurtarmış. böyle sorumsuzları uyarsan sıkıntı, uyarmasan sıkıntı.

Ankarada bir AVM de çocuğun biri yürüyen merdivenin bandıyla oynuyor, babası da yanında öküz gibi dikiliyor. Dedim, çocuğu uyarsam mı uyarmasam mı? Uyarsam, babası köpek gibi atlayacak oradan  , bir de onla papaz olacağız. Başıma geldi çünkü böyle. Neyse dedim geçeyim gideyim şurdan. Demeye kalmadı , çocuğun parmağı bandın altına sıkıştı. Oradan koşup geldiler, uğraştılar falan çocuğun parmağı bir çıktı, 90 derece geriye dönmüş yani kırık.

İkinci maddeye de katılıyorum. Özellikle ışıklarda ani kalkış yapmamak gerek. Dörtyollarda, kavşaklarda , kırmızı yandığı halde, hızla  geçen öküz sürücüler  var. Birinden kılpayı kurtuldum ben de.

Üçüncü maddeye de bir artı benden. Babam köyde ağaçtan düştü 10 metreden. Köylü başımıza toplandı, "birşeyi yok , birşeyi yok, haydi hooppa " diye adamı ayağa  dikmeye çalıştılar.  Adamlara engel olacağız diye  canımız çıktı. Babamı bıraktık artık, köylü ile kavgaya tutuştuk. İyi ki de engel olmuşuz, omuriliği zedelenmiş, ayağa kalksaydı şu an felçti.

Alıntı
öğrenilen dersler:
- aileler çocuğun elini bırakıp yola atlamayın, sağınıza solunuza bakın ve onlarla karşıya geçin (çocuğun babaannesi önce yola atlayanmış ve çocuğun elini bırakmış) (az kalsın hayatımız kararıyordu (hem çocuğun hem benim) )
- şehir içinde nasıl olsa biri atlamaz diye hız yapılmamalı. (ben zaten yapmazdım artık daha da dikkatli olmam gerekecek)
- kaza sonrası arabayı yerinden oynatmayın, gelip size fikir veren kalabalığı dinlemeyin
- en yakın zamanda ön ve arka tarafı kaydeden kamera taktıracağım arabaya...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ozgur cok gecmis olsun ucuz atlatmissin.

Ulkemizde nedene belli bir yasin ustundeki kisiler bu karsidan karsiya gecme dirumunda panik olup olmayacaklar seyler yapiyor. Hem kendilerini hem baskalarini tehlikeye atiyorlar.

Benzer nedenle birkac ay once bir abimizi kaybettik. Yasli bir bayan kendini yola atinca abimiz motorla durumayip refuje uctu :(  Buradan tekrar Allah rahmet eylesin diim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;588456
...insan kendi ve cocugunun hayatini nasil sansa ya da bir baskasinin dikkatine emanet eder..
Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılalı beri sağ şeride İspark muamelesi yapıp park edip (hem de çapraz olacak şekilde, bilfdiğin kaldırım kenarı muamelesi yapılıyor) selfie çekiyorlar. Bu sabah iki TIR selficiler nedeniyle (gazetede öyle yazıyordu) birbirine girmiş, 1 ölü 1 yaralı vardı. Ancak millet hâlâ selfie çekme derdinde idi. Anlayacağınız hepimiz şansa yaşıyoruz. Bir gün uykusuz bir TIR şöförü o selficilerin alayını biçecek sonra akıllanacağız. Akıllanabilmemiz için, o konuda en az 100-150 kişinin ölmesi lazım ki "haaa" diyebilelim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;588500
Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılalı beri sağ şeride İspark muamelesi yapıp park edip (hem de çapraz olacak şekilde, bilfdiğin kaldırım kenarı muamelesi yapılıyor) selfie çekiyorlar. Bu sabah iki TIR selficiler nedeniyle (gazetede öyle yazıyordu) birbirine girmiş, 1 ölü 1 yaralı vardı. Ancak millet hâlâ selfie çekme derdinde idi. Anlayacağınız hepimiz şansa yaşıyoruz. Bir gün uykusuz bir TIR şöförü o selficilerin alayını biçecek sonra akıllanacağız. Akıllanabilmemiz için, o konuda en az 100-150 kişinin ölmesi lazım ki "haaa" diyebilelim.
:ok::syg::syg:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
teşekkürler arkadaşlar.
kamera konusunda ise yorumum şu şekilde;
suçluysam zaten suçumun ispatı benim için sorun değil, ancak suçsuzken bunu ispatlamanın zorluğunu bir çoğunuz yaşamıştır. Örneğin trafikte siz yeşilde geçersiniz ve kırmızıda geçen ile çarpışırsınız. Laftan anlamayan birine denk gelseniz ne olacak, kafasını kırsanız bu seferde kafasını kırdınız cezası olacak :)