škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park pilot yazılımı atılabilir mi ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canerrp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Merhaba
Aracımda sadece arka park sensörleri mevcut.Yarın Ender Elektroniğe gidip vag com ile özellikleri açtıracağım ama onun yanında da park pilot aklıma takıldı.Sadece arkayı gösteren park pilot programı atılabilir mi ? :dede:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kavram karmaşası var. Park pilot yazılımsal değil donanımsal bir özelliktir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Canerrp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki sonradan eklenebiliyor mu sadece arka park sensörleri için

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam park pilot aracın kendisinin park işlemini yapmasıdır. Bunun için de sadece arka park sensörleri yeterli olmaz, ön park sensörleri ve çamurluklarda birer park sensörü gerekir. Bunlar sonradan eklenir mi bilemiyorum açıkçası, eklense de rasyonel olmaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Canerrp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Park pilot derken aracın kendini park etmesini demedim dostum.Şu boleroda çubuk çubuk gösteriyo ya yaklaşan cismi ondan bahsediyorum :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben tam anlamadim. Arka sensor varsa zaten geri manevralarda o cubuklu grafik ekram cikiyor.

Acaba siz bu surekli acik olsun mu istiyorsunuz.

Ya da vahsettiginiz geri gorus kamerasi olabilir mi

Çevrimdışı Canerrp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün ender elektroniğe gittim özellikleri açtırdım.O dediğim çubuklu göstergeyi de sordum.Bende çıkmıyordu çıkmamasının sebebi arka park sensörlerinin yan sanayi olmasıymış halbuki skoda servisinde taktırmıştım ama napalım artık "biip biip" ötüyo sadece onunla idare edicez :(

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;543391
Ben tam anlamadim. Arka sensor varsa zaten geri manevralarda o cubuklu grafik ekram cikiyor.

Acaba siz bu surekli acik olsun mu istiyorsunuz.

Ya da vahsettiginiz geri gorus kamerasi olabilir mi

Yeni mqb platformunda sadece arka sensor varsa ekranda mesafe gostergesi cikmiyor. Ama sonrada kodlama ile aciliyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;543418
Yeni mqb platformunda sadece arka sensor varsa ekranda mesafe gostergesi cikmiyor. Ama sonrada kodlama ile aciliyor.

Bizde açık geldi la

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrika çıkışı park sensörü olan Octavialarda bolero ekran üzerinde görsel destek mevcut. Ancak satın alma esnasında servisin taktiği park sensörlerinde böyle bir özellik yok. Sonradan istediğiniz kadar kodlayın, ekrana çıkmayacaktır. Ancak orjinal ops destekli park sensörlerini sonradan takarsanız kodlamayla bu özelliği aktif edebilirsiniz. Ender elektronik arka için 1000, ön için 1400, ön ve arka sensörler için 1650 tl para istiyor.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2015, 23:32:56 Gönderen: genious61 »

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence ekranda çizgi çizgi göstermesi çok elzem bir şey değil. bende ilk zamanlar bakıyordum. şimdi göz alışınca hiç bakmıyorsun bile sadece aynayı takip ediyorsun. en azından benim açımdan bu şekilde

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;543491
Fabrika çıkışı park sensörü olan Octavialarda bolero ekran üzerinde görsel destek mevcut. Ancak satın alma esnasında servisin taktiği park sensörlerinde böyle bir özellik yok. Sonradan istediğiniz kadar kodlayın, ekrana çıkmayacaktır. Ancak orjinal ops destekli park sensörlerini sonradan takarsanız kodlamayla bu özelliği aktif edebilirsiniz. Ender elektronik arka için 1000, ön için 1400, ön ve arka sensörler için 1650 tl para istiyor.

1.650,00 tl park sensörü için fazla bir bedel görünebilir, lakin ben yaptırdım çok memnunum. Sadece ekranda göstermekle kalmıyor, ayarlar kısmında park sensörü ayarlarının yapıldığı modül açılıyor. otomatik devreye girme, ses tonlarının seçimi, sesi kısma veya tamamen kapatma, müzik sesini kısma seviyesi gibi ayarlamalar yapılabiliyor.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atsozgur;543694
bence ekranda çizgi çizgi göstermesi çok elzem bir şey değil. bende ilk zamanlar bakıyordum. şimdi göz alışınca hiç bakmıyorsun bile sadece aynayı takip ediyorsun. en azından benim açımdan bu şekilde

Çizgi çizgi göstermesi çok önemli, neden mi? Yaklaştığın nesnenin hangi tarafta olduğunu görüyorsun sadece ses olunca acaba nerede ne varda park sensörü ötmeye başladı anlaşılmıyor. Önceki aracım passatta sadece sesli park sensörü vardı park esnasında çalılıklara ötüyor diye önemsemedim meğer demire ötüyormuş, çalılığın diğer tarafında inşaat demiri dikmişler, park ettikten sonra inip aracın arkasına bakınca şok oldum. Demir tampona girmişti. İşte bu yüzden önemli :)