škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu özelliği keşfeden var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
https://youtu.be/Rb3e3Y_EWPE

Parkların, kontak kapalıyken, sinyal koluna verdiği tepki; yorumlarınızı bekliyorum..

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid sayfasında farklı konu başlığı altında konuşulmuştu bu özellik :)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam VAG grubunda çok uzun zamandır olan bir özellik bu. Ben 1998 Passatta karşılaşmıştım ilk kez. Basit ama faydalı...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1974 model Mercedes W115' te bile görmüştüm bu özelliği.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısaca çok eski bir konudur. Fakat bazı güzel gizli özellikleri şimdi kapatmaya başkıyorlar. Örneğin fabia 2 de vardı. Kapı açma kilidine anahtarı takıp sağa çekip birkaç saniye bekleyince kapanıyordu. 2015 rapidde bu özellik yok. Neden var olan teknolojiyi koymazlar anlamıyorum.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;528250
Kısaca çok eski bir konudur. Fakat bazı güzel gizli özellikleri şimdi kapatmaya başkıyorlar. Örneğin fabia 2 de vardı. Kapı açma kilidine anahtarı takıp sağa çekip birkaç saniye bekleyince kapanıyordu. 2015 rapidde bu özellik yok. Neden var olan teknolojiyi koymazlar anlamıyorum.

Fabia 1 de de var anahtarı takıp sağa çevrili tutunca ön 2 camıda kapatıyor

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok bilinen bir özellik olmasına şaşırdım.. Aracı park ettikten 1 saat sonra filan komşu zile bastı sizin arabanın farı açık kalmış diye. Ben başka bir arabadır diye düşünmüştüm nasıl olur diyorum kendi kendime kabullenemiyorum filan indiğim de şok oldum. Faydası ne olabilir aklıma gelmiyor ama bir kaç gün kalsa aküyü bitirebilir, haksız mıyım ?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu çok eski bir özellik. Tüm alman araçlarında var. Amaç, gece yol kenarına kısa süreli park edince, aracın gözükmesi.

Silecek kontrol koluna kontak kapalı ve kapılar kapalıyken aşağı 5 saniye basınız. O zaman da başka bir özellik göreceksiniz. Silecekler yukarıya gelip, yukarıda kalıyor. Amaç buzlanma tehlikesi ve ya başka durumlarda silecekleri kaldırabilmek.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;528305
...Silecek kontrol koluna kontak kapalı ve kapılar kapalıyken aşağı 5 saniye basınız. O zaman da başka bir özellik göreceksiniz. Silecekler yukarıya gelip, yukarıda kalıyor. Amaç buzlanma tehlikesi ve ya başka durumlarda silecekleri kaldırabilmek.
Bunu yaparken kontak kapalı olmuyor ancak I kademesinde oluyor. Ben tüm VW grubu araçlarda bu şekilde uyguladım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi fabiaI special aracımda denedim kontağı tamamen kapalı sinyal kolunu sola çektim kapıyı kapatana kadar far açık ikazı öttü kapıyı kapatınca sustu sol park lambam yanıyordu indiğimde kapılarıda kitledim yine yanıyordu sonra kapılatı kumandadan tekrar açtım kapıyı açtım sesli ikaz öttü yani tek farın yandığına dair uyardı sinyal kolunu düzelttim sustu

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;528358
Bunu yaparken kontak kapalı olmuyor ancak I kademesinde oluyor. Ben tüm VW grubu araçlarda bu şekilde uyguladım.
Ben benim araçta ve yeni kasa Seat Leon'da denedim, kontak kapalıyken oluyor. Neyse, oluyor sonuçta. Alaman arabası özellikleri..... :gaz:

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değişik bir özellik. farı denedim oluyor ama silecek olmuyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;528376
Değişik bir özellik. farı denedim oluyor ama silecek olmuyor.
Bir de kontak açık deneyin lütfen. Ben yanlış hatırlıyor olabilirim. Uğur bey uyarmış zaten.