škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangisini tercih edeyim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Merhaba Arkadaşlar
Kısmet olursa yeni bir arac almak istiyorum,bütceme uygun bu modeller arasında kararsız kaldım
Hundy Tucson
Honda CR-V
Nıssan Qashgai
Kıa Sportage

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli mi olacak dizel mi?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai ve kia arasinda donanim avantajiyla kia öne geçer bana kalirsa kia hyundai honda nissan

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Detaylı olarak incelemeniz gerekiyor. Kağıt üzerinden karşılaştırma yeterli olmayacaktır. Kağı üzerinde donanım listesi karşılaştırması yapabilirsiniz sadece.

Araç seçimi sırasında bende Qashgai incelemiştim. Tabirim mazur görülsün ama sandalye tipi koltukları, küçük bagajı ve ışıksız cam düğmelerine rağmen bu aracı alanlara saygı duyuyorum.

Bütçe sorun değilse CRV 1.6 dizel ve 9 ileri otomatik şanzımanı ile diğerlerinden çok açık ara farklı bir araç.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=4833]ringcep[/MENTION] yakın zamanda dediğiniz tüm araçlara bakmış ve bir tercih yapmış biri olarak kısaca şöyle tecrübelerimi aktarayım.
Honda crv
Makyajlı kasa da tipi biraz daha toparladılar 1.6 dizel 160 bg çok başarılı bir motor ancak 9 ileri şanzıman kullananlar tarafından beğenilmemekte. Çok aklı karışlan geçişleri hissettiren bir şanzıman olduğundan bahsediyorlar. Donanımı beni tatmin etmedi fiyatı da hatırı sayılır şekilde yüksek

Nissan qashgai
Popüler kadın jipi 4x2 olması ve cvt şanzımanı sahip olduğu gücü düzgün yere aktaramaması ve nispeten bu 4 lü arasında en ufak hacimli ve kalitesiz malzemeye sahip olması benim hoşuma gitmemişti hoş ben direk xtraille kıyaslamıştım diğer araçları qashgai az yakar, kolay satılır ama pahasına göre boş bir araç

Kia sportage
Şüphesiz en çok aklımızı karıştıran araç oldu tucsonla aynı motor,şanzıman, şasi, aynı elektronik donanımlara sahip olmasının yanısına tucsona ek soğutmalı koltukları, elektrkli bagaj kapağı, kablosuz şarj bölümü hatırı sayılı derecede cezbediyor. Ayrıca uzunları halojen olan tucsonda bulunmayan bi-xenon mevcut gel görki 20 bin liraya yakın bir fiyat farkı bulunuyor tucsonla.

Gelelim tucsona
Anlayacağınız üzere tercihimizi tucsondan yana kullandık. Aracımız şun 1100 kmde tek memnun olmadığımız nokta yakıtı. 13-14 ltlik kısa mesafeli ortalama tüketimi can sıksa da muhteşem çalışan kör nokta ve şerit takip asistanı ki kör noktayı dün Furkan abinin astra k sı ile karşılaştırdığımda hakikaten çok daha efektif çalışıyordu, geniş ve ferah yaşam alanı, ağzına kadar dolu oyuncakları, efektif çalışan navigasyonu 19 inçlik hayvani jantlara rağmen olan konforu, sessizliği, dinginliği tercih sebebimiz oldu. 114 bin gibi bir rakama aldık 2 ay önce şuan ne kadar bilmiyorum ancak alırken de diğer rakiplerinden çok daha uygun fiyata çok daha fazla donanım ve güç aldık ve düşüncemiz eğer çok kullanır isek araca lpdi sistem lpg takarız diye düşünmüştük. Şuan tahmin ettiğimiz kadar kullanmıyoruz ancak piyasada 20 den fazla yeni tucsonda lpdi sistem takılı ve 30-40 bini devirenler var. Umarım yararlı olur. İyi forumlar :)

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tucsonu tercih ederim 177 bg turbo motor lpd taktilirip binilebilir

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skodanın çıkaracağı kodiaq (snowman) için vaktiniz var ise listenize onu da ekleyin...

http://www.skoda-auto.cz/ sitesinde menuye eklemişler...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgiler için çok tşk.Kafam karıştı doğrusus.Skoda ne zaman çıkarıyor (Zamanım var )

Bu araçları uzun yolda kullanacağım.Şehir içi ticari amaçla kullandığım berlıngo var.Özellikle arka koltukta oturanları düşününce honda bir adım öne çıkıyor.Arka koltuklar iki kademeli.İkinci kademe otobüs koltuğu gibi yatıyor.Dizel motorlar çok pahalı.Benzinli alıp lpg kıtı taktırmak istiyorum.Şuan en ekonomik yakıt lpg.İstanbulda şuan lt 1.86 kr (Bp)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;578347
Bu araçları uzun yolda kullanacağım.Şehir içi ticari amaçla kullandığım berlıngo var.Özellikle arka koltukta oturanları düşününce honda bir adım öne çıkıyor.Arka koltuklar iki kademeli.İkinci kademe otobüs koltuğu gibi yatıyor.Dizel motorlar çok pahalı.Benzinli alıp lpg kıtı taktırmak istiyorum.Şuan en ekonomik yakıt lpg.İstanbulda şuan lt 1.86 kr (Bp)

Ozman aracınız tucson. Koltuklar yatabiliyor, diz mesafesi çok geniş, arka koltuktaki yolcuların kafasının üstüne kadar uzanan cam tavan arka koltuklarda ısıtma sistemi... Lpdi ile çook mutlu eder sizi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün inceleme fırsatı buldum,en üst versiyondu,iç mekan görselliği çok başarılı olmuş.Test sürüşü yapacağım bakalım sonuç nasıl olacak..

Alıntı yapılan: ringcep;578304

Önden kaslı bir görüntüsü var,177 bg lik motor süper bir güç makinası.Tabiri caizse asfaltı ağlatır..:)

Octavyaya da çok alışmıştım,ondaki rahatlık ve özgüven bunlarda olurmu bilemem.Özellikle uzun yolda verdiği keyfe diyecek yok.Ben aracımdan çok memnunum fakat gençlere haber anlatmak zor vesselam..

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali Bey,
Hyundai korozyon ve boya garantisini 2 yıl + şeklinde uyguluyor haberiniz olsun. Bizim şirkete aldığımız Accent Blue ön camın tavanla birleştiği yerden paslandı. Sonrasında servise götürdük ve şok olduk. Garanti dışı bıraktılar ve parayla yaparız dediler. İtiraz ettim Genel merkezlerine yazdım v.s. ama maalesef parayla yaptılar. Hatta yapmadılar içine ettiler. Bahaneleri de kuş pisliği ve ağaç reçinesiydi. Sanki herkes aracını kapalı garajda tutmak zorundaymış gibi. Ama iş bununla da bitmedi. 2012 model olarak 2013 te aldığımız arabanın kaputunda 2 noktada daha paslanma var. Sanırım hukuki yollara başvuracağız.
Not: Araç bu saydığım yerlerden kesinlikle darbe almadı.

O yüzden Hyundai deyince ben düşünmek bir tarafa doğrudan seçeneklerden siliyorum.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni tiguan test ettim, çok başarılı. Test ettiğim 4x4 2.0 tdi opsiyonlarla dolu bi araçtı. 4x4 ihtiyacınız yoksa amaç yerden yükselmekse 1.4 tsi tiguan da düşünebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tıguanı düşünmedim,sebebide berlıngo ölçülerinde...çocuklarımın biri 1,95 cm diğeri ise 1,85 cm boyunda.Araç boyutu önemli..