škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superskoda Siparişlerim

mcb951 · 52 · 12434

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan superskoda.com sitesi gümrükçülerimiz tarafından fişlendi. Bundan sonra gelen her ne varsa gümrüğe tabi tutarlar demedi demeyin.

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kargomun son durumu kargo takip sayfasındayken şöyle görünüyordu:

Bugün MNG kargo bana kargomu getirdi.. ilk gördüğümde şok oldum minicik bir paketi koydukları kutuya bakın… şaka gibi… :confused:

Boşuna 16 avro almıyorlarmış kargoya
Haftaya pedal takımını da sipariş edeceğim... O da buzdolabı kutusunda gelir artık :++:

Özet: Superskoda’dan alışveriş yapılır gibi görünüyor ama siz siz olun 75 avroyu geçmeyin… Herkese iyi forumlar.

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yazmayı unutmuşum, gümrük vergisi istenmedi ve aracı firmanın ekstra talep ettiği hiçbir bedel olmadı. Bilginize.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim 100 € nun üzerinde vergi alınıyor

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;541627
Benim bildiğim 100 € nun üzerinde vergi alınıyor
75 euronun üzerine alıyorlar.tecrübeyle sabittir[emoji4]

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de 150 avro biliyorum. Ancak gümrük görevlisi ne değer biçerse ürün o kadarlıktır.
O yüzden küçük kutulu ürünler kolay geçiyor. 1000 dolarlık da olsa.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;541631
Ben de 150 avro biliyorum. Ancak gümrük görevlisi ne değer biçerse ürün o kadarlıktır.
O yüzden küçük kutulu ürünler kolay geçiyor. 1000 dolarlık da olsa.

75 Euro (ve 100$) hocam. 1 ay kadar önce bu konu hakkında oldukça detaylı araştırma yapmak zorunda kalmıştım. Yalnız bu bedele nakliye dahil değil. Yani ürün 70 Euro, kargosu 50 Euro olsa esas alınacak bedel (matrah) 70 Euro oluyor.

Burada şunu da anlamış oluyoruz ki eğer ürün bedeli 75 Euro altı ise ve gümrük memuru da ticari olmadığına kanaat getirirse ekstra hiçbir masraf alınmıyor. Bunu bilmemiz gerçekten bundan sonraki siparişler için faydalı olacak.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir ara 150 avro idi diye hatırlıyorum ama şimdi dediğiniz gibi olmuş.

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;541670
75 Euro (ve 100$) hocam. 1 ay kadar önce bu konu hakkında oldukça detaylı araştırma yapmak zorunda kalmıştım. Yalnız bu bedele nakliye dahil değil. Yani ürün 70 Euro, kargosu 50 Euro olsa esas alınacak bedel (matrah) 70 Euro oluyor.

Burada şunu da anlamış oluyoruz ki eğer ürün bedeli 75 Euro altı ise ve gümrük memuru da ticari olmadığına kanaat getirirse ekstra hiçbir masraf alınmıyor. Bunu bilmemiz gerçekten bundan sonraki siparişler için faydalı olacak.

Merhaba.

Yurtdışı alışverişlerde bir sınır var diye hatırlıyorum. Sene içerisinde 5 defa alışveriş yapılabilir. Bir sitede okumuştum. Maalesef hatırlamıyorum siteyi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;548561
Merhaba.

Yurtdışı alışverişlerde bir sınır var diye hatırlıyorum. Sene içerisinde 5 defa alışveriş yapılabilir. Bir sitede okumuştum. Maalesef hatırlamıyorum siteyi.

Bahsettiğiniz kısıtlama artık uygulanmıyor. Yıl içinde sınırsız sayıda alışveriş yapılabiliyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;548561
Merhaba.

Evet böyle bir uygulama uzun zamandır yok. Ben yılda ebay ve aliexpress sitelerinden 100.ün üzerinde alışveriş yapıyorum. Ufak tefek fotoğraf malzemeleri, otomobil parçaları, aksesuar vb.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;548676
Evet böyle bir uygulama uzun zamandır yok. Ben yılda ebay ve aliexpress sitelerinden 100.ün üzerinde alışveriş yapıyorum. Ufak tefek fotoğraf malzemeleri, otomobil parçaları, aksesuar vb.
Takibini nasıl yapacaklar, seçime göre gönderilerin takip kodu bile olmuyor. Tahminimce gönderdiler kayıt altına bile alınmıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;548900
Takibini nasıl yapacaklar, seçime göre gönderilerin takip kodu bile olmuyor. Tahminimce gönderdiler kayıt altına bile alınmıyor.
Devletin takip etmesine gerek yok, zaten artık sınırsız sayıda alışveriş hakkı verdi, niye takip etsin kaç kere alışveriş yapıldığını. 75-Euro altı zaten gümrükten sorunsuz geçiyor. 75-Euro üzeri ise şansınıza kalmış. Devlet artık buna bakıyor.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;548919
Devletin takip etmesine gerek yok, zaten artık sınırsız sayıda alışveriş hakkı verdi, niye takip etsin kaç kere alışveriş yapıldığını. 75-Euro altı zaten gümrükten sorunsuz geçiyor. 75-Euro üzeri ise şansınıza kalmış. Devlet artık buna bakıyor.
Gümrüğe takılmadan maksimum ne kadarlık ürün geçirdiğiniz oldu?
Mesela 1000$ lık ürün de takılmadan geçebilir mi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;548926
Gümrüğe takılmadan maksimum ne kadarlık ürün geçirdiğiniz oldu?
Mesela 1000$ lık ürün de takılmadan geçebilir mi?
Benim alışverişlerim genelde küçük çaplı alışverişler, bu nedenle hep 75-Euro sınırının altında kalıyor. 1000 dolarlık bir ürün kesin takılacaktır.