škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2. rapid ve FOCAL AUDİSON ses sistemim..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun bir süreden sonra herkese tekrar selamlar,, Uzun bir yaz koşturmacası sürecinden sonra tekrar aranızdayım. Avekten DENİZ KRAY sağolsun beni 2.rapid sb 1.2 tsi dsg ambiante sahibi yaptı. hem 2.skoda sahibi olmamız için doğuş otonun verdiği destek hemde deniz krayın verdiği özel fiyatla bir anda ailemize 2.aracı katıverdik. sıra 3 ve 4lerrde:)) işin şakası bir yana rapidimi kullanan koşa koşa spacebak almaya koşuyor bunu ben değil skoda yapıyor:)) Diğer bir projemiz ise bana ait olan 1.nesil spaceback için ses sistemi projem. Proje diyorum yanlış anlaşılma olmasın ciddi emek ve nakit harcanarak doğru kombinasyonu seçmeye çalıştık. Sistem 4 yol aktif olarak sürülücek ve canlı orkestraya en yakın kaliteyi almaya çalışacağımız sq bir sistem olucak kısmetse... şimdilik size yeni aracımızı ve yeni ses sistemi parçalarımızı tanıtıcam. Dipnot düşmek istiyorum. Profosyonel veya amotör olarak ses sistemi kuracak veya kurmak isteyenlere her türlü bilgi ve ürün desteği verebilirim 15yıldır hobi olarak ses sistemi camiası içersindeyim atolye olarakta ÖZEN HİFİ ile çalışmaktayım şimdiden iyi seyirler...
Ayrıyetten beni 'caraudiohifi' instagram hesabımdanda takip edebilirsiniz..
Aracımın ilk konusu:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31273&highlight=yeşil+r53

Ve karşınızda yeni aracımı..

Şimdi sıra sabırsızlıkla montajını beklediğimiz ve eksiklerini gidermeyeçalıştığımız sistemimiz.
Aracımda iki ayrı ünite görev yapıcak 1.si aracın kendi swing radio su. Artı sağ koltuğun altına alpine 9861ri optik çıkışlı ana ünite görev yapıcak. Bunun sebebi torpidonun güzelliğini bozmadan aracımda ses kalitesinden ödün vermeden müzik dinleyebilmek için. Hanım vs aynı zamanda zorlanmadan aracımı kullanmaya devam edicekler.
hoparlör ve cihazlarımız...
Focal KRX3
audison bitone
audison av quattro
audison lrx 4.1k
alpine typr 12 30cm 500rms
audison cap
audison kablolama

Tekrar iyi seyirler...

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar bende kaliteli müzik dinlemek için ne yapılabilir düşüncesi içerisindeyim en ufak bir bilgim yol bu işlerle ilgili ve bagajımda çok yer işgal edecek sistemler istemiyorum konuya hakim biri olarak önerilerinize açığım.
İşlemler hakkında maliyet bilgisi de verebilirseniz çok iyi olur şimdiden kolay gelsin keyifli dinlemeler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gule gule kullanin. Peki ses yalitimi icin ne kullanacaksiniz?

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scorpion;534351
Bu aralar bende kaliteli müzik dinlemek için ne yapılabilir düşüncesi içerisindeyim en ufak bir bilgim yol bu işlerle ilgili ve bagajımda çok yer işgal edecek sistemler istemiyorum konuya hakim biri olarak önerilerinize açığım.
İşlemler hakkında maliyet bilgisi de verebilirseniz çok iyi olur şimdiden kolay gelsin keyifli dinlemeler.

önemli olanı şudur siz bütçenizi belirlerseniz bende size uygun olan hoparlör amfi seçimi hakkında yardımcı olabilirim. bütçe nekdar yüksek olursa ses okadar kaliteli olur:)

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;534352
Gule gule kullanin. Peki ses yalitimi icin ne kullanacaksiniz?

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için,,, ön iki kapı ve bagaj focal bam xl izalasyon kullanılıcak. sistem daha çok iyi müzik dinlemeye endeksli olduğundan. tavan ve tabana çok fazla gerek kalmıyor.

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;534354
önemli olanı şudur siz bütçenizi belirlerseniz bende size uygun olan hoparlör amfi seçimi hakkında yardımcı olabilirim. bütçe nekdar yüksek olursa ses okadar kaliteli olur:)

Konu kirlenmesin özelden yazayım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;534356
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için,,, ön iki kapı ve bagaj focal bam xl izalasyon kullanılıcak. sistem daha çok iyi müzik dinlemeye endeksli olduğundan. tavan ve tabana çok fazla gerek kalmıyor.

Bu izalasyon dynamat gibi bisey midir? Metrekare veya paket fiyati nedir bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;534371
Bu izalasyon dynamat gibi bisey midir? Metrekare veya paket fiyati nedir bilgi verebilir misiniz?
Dynamati biliyorum ama hic kullanmadim. Focal in urunu tamamen ses sistemi kullanicalari icin gelistirilmis ileri teknoloji urunu esnek yapisiyla her koseye kivrima rahatlikla uzerindeki kendi yapiskani sayesinde rahatlikla montaj yapilabiliyor. Ayni urunun replikasini macustik firmasida yapmiş o daha ucuz ve o da başarili tavsiye ederim.
https://www.google.com.tr/search?q=focal+bam&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMImLf6kJaUyAIVxTIaCh3tVwTo

Çevrimdışı Serkan.OTHAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;534346
Uzun bir süreden sonra herkese tekrar selamlar,, Uzun bir yaz koşturmacası sürecinden sonra tekrar aranızdayım. Avekten DENİZ KRAY sağolsun beni 2.rapid sb 1.2 tsi dsg ambiante sahibi yaptı. hem 2.skoda sahibi olmamız için doğuş otonun verdiği destek hemde deniz krayın verdiği özel fiyatla bir anda ailemize 2.aracı katıverdik. sıra 3 ve 4lerrde:)) işin şakası bir yana rapidimi kullanan koşa koşa spacebak almaya koşuyor bunu ben değil skoda yapıyor:)) Diğer bir projemiz ise bana ait olan 1.nesil spaceback için ses sistemi projem. Proje diyorum yanlış anlaşılma olmasın ciddi emek ve nakit harcanarak doğru kombinasyonu seçmeye çalıştık. Sistem 4 yol aktif olarak sürülücek ve canlı orkestraya en yakın kaliteyi almaya çalışacağımız sq bir sistem olucak kısmetse... şimdilik size yeni aracımızı ve yeni ses sistemi parçalarımızı tanıtıcam. Dipnot düşmek istiyorum. Profosyonel veya amotör olarak ses sistemi kuracak veya kurmak isteyenlere her türlü bilgi ve ürün desteği verebilirim 15yıldır hobi olarak ses sistemi camiası içersindeyim atolye olarakta ÖZEN HİFİ ile çalışmaktayım şimdiden iyi seyirler...
Ayrıyetten beni 'caraudiohifi' instagram hesabımdanda takip edebilirsiniz..
Aracımın ilk konusu:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31273&highlight=yeşil+r53

Ve karşınızda yeni aracımı..

Şimdi sıra sabırsızlıkla montajını beklediğimiz ve eksiklerini gidermeyeçalıştığımız sistemimiz.
Aracımda iki ayrı ünite görev yapıcak 1.si aracın kendi swing radio su. Artı sağ koltuğun altına alpine 9861ri optik çıkışlı ana ünite görev yapıcak. Bunun sebebi torpidonun güzelliğini bozmadan aracımda ses kalitesinden ödün vermeden müzik dinleyebilmek için. Hanım vs aynı zamanda zorlanmadan aracımı kullanmaya devam edicekler.
hoparlör ve cihazlarımız...
Focal KRX3
audison bitone
audison av quattro
audison lrx 4.1k
alpine typr 12 30cm 500rms
audison cap
audison kablolama

Tekrar iyi seyirler...

Merhaba
Tam aradigim ve bilgi alabilecegim bir arkadasi buldum sanirim.[emoji1]
Bende 2010 superb sahibiyim. Soyle cok maliyet olmayacak. Ama muzikteki akisi ve ahenki alabilecegim bir sistem ariyorum bu konuda sizin bilgi vr tecrubenizden faydalanmak isterim..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;534405
Dynamati biliyorum ama hic kullanmadim. Focal in urunu tamamen ses sistemi kullanicalari icin gelistirilmis ileri teknoloji urunu esnek yapisiyla her koseye kivrima rahatlikla uzerindeki kendi yapiskani sayesinde rahatlikla montaj yapilabiliyor. Ayni urunun replikasini macustik firmasida yapmiş o daha ucuz ve o da başarili tavsiye ederim.
https://www.google.com.tr/search?q=focal+bam&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMImLf6kJaUyAIVxTIaCh3tVwTo

Bu urunu nereden alabilirim? Kim satar? Ankarada yasiyorum.

Ses sistemi merakim yok ufak bi bas amfim var belki bir de oval alirsam alirim bu ara.

Ancak yol sesi almasini azaltmak icin daha tok sesler duymak icin ses yalitimi yapmayi dusunuyorum. Ankara ostimde de bir malzeme buldum daha cok binalar icin uretilmis bir urun ancak arabaya da uygulayabilirim. Birazcik malzeme ve fiyat arastirmasindayim anlayacaginiz :)

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;534414
Bu urunu nereden alabilirim? Kim satar? Ankarada yasiyorum.

Ses sistemi merakim yok ufak bi bas amfim var belki bir de oval alirsam alirim bu ara.

Ancak yol sesi almasini azaltmak icin daha tok sesler duymak icin ses yalitimi yapmayi dusunuyorum. Ankara ostimde de bir malzeme buldum daha cok binalar icin uretilmis bir urun ancak arabaya da uygulayabilirim. Birazcik malzeme ve fiyat arastirmasindayim anlayacaginiz :)
Ptesi gunu ozenhifi yi ararsan yardimci olurum fiyat konusunda erdem yonlendirdi de. Aras kargoyla 1 gunde elinde olur kullanimi detayli anlatirlar sana isteyecegin urun focal bam veya macustik izalasyon. http://Www.ozenhifi.com 05072474557

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Avek ten Ersin beyden almıştım aracı. Çok ilgililer sağolsunlar. Memnunum.  Büyük bir firma.

Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coder32;534516
Bende Avek ten Ersin beyden almıştım aracı. Çok ilgililer sağolsunlar. Memnunum.  Büyük bir firma.

Hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın.
Evet sagolsunlar kimseyi kirmiyorlar ne desen olurunu oldurmaya gdiyorlar. Birde kendi avantajlari şu, skoda calisanlarini vw den audiden secip bi kadro kurmus olmalari zaten onemli olani. Zaten skoda bayisi avekin en guzel bayilerden biri vw avekten daha guzel bi şube tarzi yapmişlar. Ismini veremicegim bikac bayide karsilastigim bilincsiz isten anlamayan bayanlari musteri temsilcisi diye koymalari......
Sizedr hayirli olsun guzel gunlerde kullanin...

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ailemizin 3. Skodasi 2003 model fabia combinin kaporasi verildi hayirlisiyla alinacagi gunu bekliyor. Bu fabia combi bildigin rapid hic fark yok:)

Çevrimdışı ekrem742

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle