škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sarı renk far ampulu beyazla degistirme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: saday;534849
Hella nın ürettiği sisleri hatırlarmısınız sapsarıdır, çünkü sis farı siste önümüzü görmeye değil, karşıdan gelen ve önümüzdekinin bizi fark etmesi içindir.

hella'nın sisleri unutulur mu hiç :) Murat 124'ümüzde vardı, nerdeyse far kadardı büyüklükleri, sapsarı renkte. birde plastik koruyucu kapağı olurdu önünde. ne günlerdi bee :)

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi sis konusunda kararsızlığa düştüm. Sislerin çok aydınlattığını düşünmüyorum. Beyazda iş görmez mi sizce ?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Mgenco;534871
Şimdi sis konusunda kararsızlığa düştüm. Sislerin çok aydınlattığını düşünmüyorum. Beyazda iş görmez mi sizce ?

beyaz sis performans konusunda verimsizdir. illa "şekil" olsun diye yaptıracaksanız bişey diyemem ama yılda 1 kere bile lazım olma ihtimalini aklınızda bulundurun derim. ki benim istisnasız her yıl en az 1 kere ihtiyaç duymuşluğum oldu bugüne kadar. aydınlatma konusunda direk aracın önünü aydınlattığı için ne kadar yoğun sis olursa olsun gittiğiniz yolu seçebiliyorsunuz. ben olsam orjinal sisten şaşmam

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;534873
beyaz sis performans konusunda verimsizdir. illa "şekil" olsun diye yaptıracaksanız bişey diyemem ama yılda 1 kere bile lazım olma ihtimalini aklınızda bulundurun derim. ki benim istisnasız her yıl en az 1 kere ihtiyaç duymuşluğum oldu bugüne kadar. aydınlatma konusunda direk aracın önünü aydınlattığı için ne kadar yoğun sis olursa olsun gittiğiniz yolu seçebiliyorsunuz. ben olsam orjinal sisten şaşmam

Aslında şekil için düşünüyorum. Ama hala kararsızım. Sanırım biraz daha düşüneceğim bu işi.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir arkadaşımda 2007 yılıydı sanırım 307 vardı pejo , aydınlatma kötüydü , philips night vision ya da osram night breaker tipi bir ampul takmıştık. xenon özentisi değildi ve aydınlatma oldukça iyiydi , beyaza da yakın bir renk veriyordu.

beyaz sis farı... hımmm... beyaz bir duman bulutu içerisinde beyaz ışık ne gösterir ne de görünür... eskilerin koca çaplı ve bariz SARI olmasının maksadı da buydu..

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;535169
biraz abartmış tabii :P

Baya abartmış ama sıradanlara göre tabiki daha güzel durmuş. Aydınlatmasıda iyiyse e daha ne olsun :)

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hepsini ayni anda mevcut alternator ile yakmasi zor gibi...lambalar 55w olsa, gerekli 50a -  60a akimi alternator karsilamaz... karsilasa bile biter... aku de biter ))))) daha aracin diger ihtiyaclari var....
Hersey yolunda iken bir cakmakliga basar... butun hersey bir anda alt ust olabilir))) altyapiyi merak ettim simdi ))))
Arkada da kesin 1 tane vardir ama tavana 1 bar ve 4 tane daha yapar gibime geliyor zamanla...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mgenco;535126
Yok mu başka yardımcı olabilecek konuya bekliyorum
Daha önce başka konularda da yazdım. Superb aracımın sis farlarını beyaz ledler ile değiştirdim, lümen değeri de gayet yüksekti. Ancak siste hiçbir işe yaramıyor. Orijinal halojene döndüm. Kesinlikle tavsiye etmem.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...