škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 481079

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;626439
Arkadaşlar kodları paylaşıyım deneyin eksik ise düzeltip devamını ekleyeyim. Kodlama bende tamam ama laptopun şarjı bitip kapandığı için not edemedim evde aklımda kaldığı kadarıyla not aldım 1 kısmı eksik olabilir.

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar herkesin yorumlarını okudum tek tek ama milleti hep kandırmışlar profesyonel ekibiz diyip 2 özellik açıp göndermişler. Herkes bi geri viteste ayna inmesi
Kadran selamlama
Amerikan park
Kapatmada sesli onay ve
Ek yakıt göstergesi diyor bunlar en gereksiz özellikler ben bunlara sadece geri viteste ayna indirmesini yaptım.

Arabam SKODA OCTAVİA III 5E VEYA A7 olarak geçiyor 1.0 motor 115 PS 200 Tork

Ben arabamda;
- Geri Viteste Sağ Aynanın Aşağıya Eğilmesi
- Konfor Sinyalinin Sayısını 5 e yükseltme
- Ani Frende Dörtlülerin Yanması (75 km/s hızda giderken ani frende 3 sn ABS devreye girince dörtlüler yanar ve araba hareket edince tekrar otomatik olarak söner)
- Şoför kapısı açılınca kontak hala açık ikaz sesini kapatma
- Sellektör ile sis farlarının aynı anda yanıp sönmesi
- Plaka Aydınlatma Işığını LED taktığımda arıza lambası yanmaması için kodlama
- Sinyal verdiğin zaman etrafındaki park ve fren lambalarının tam tersi zamanda çakırlı olarak yanıp sönmesi
Daha bir çok özellik eklenebilir ben bunları gerekli görüp yaptım. Ek yakıt kadran selamı falan önemli değil benim için. Merak ettiğiniz kodları veya başka özellikleri deneyebilirim.

bunlara ek olarak ben yol bilgisayarının ve bolero teypin açılış logosunu VRS amblemi ile değiştirdim, teype hız göstergesi ekledik dijital olarak yazıyor ve yol bilgisayarına laptimer ekledik

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu kodlar Skoda Octavia III 5E Ambition Paketi için geçerlidir.

------------------------------------------ Selektörlerde Sislerin Yanması ---------------------------------
(12)-Leuchte26NSL LA72-Lichtfunktion E 26      -----> Lichthupe Generell
(14)-Leuchte26NSL LA72-Dimmwert EF 26         -----> 127
NOT: Sisleriniz servis tarafından takılmış ise bu kod işe yarayacaktır.

------------------------------------------ Stop Lambalarının Sinyallerde Çakırlı Yanması ------------------
(16)-Leuchte20BR LA71-Lichtfunktion G 20      -----> Blinken links Hellphase
(18)-Leuchte20BR LA71-Dimmwert GH 20         -----> 0
(19)-Leuchte20BR LA71-Dimming Direction GH 20      -----> minimize

(16)-Leuchte21BR RC8-Lichtfunktion G 21         -----> Blinken rechts Hellphase
(18)-Leuchte21BR RC8-Dimmwert GH 21         -----> 0
(19)-Leuchte21BR RC8-Dimming Direction GH 21      -----> minimize

(16)-Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion G 23      -----> Blinken rechts Dunkhellphase
(18)-Leuchte23SL HLC10-Dimmwert GH 23         -----> 0
(19)-Leuchte23SL HLC10-Dimming Direction GH 23      -----> minimize

(16)-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion G 24      -----> Blinken rechts Dunkhellphase
(18)-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert GH 24         -----> 0
(19)-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction GH 24      -----> minimize
NOT: Çakar işlemi yapılması sonucunda sis lambalarınız aktif ise sol sinyal verildiğinde ön sis lambalarınız da yanıp söner. Servis önleri arka sise bağladığı için böyle bir sorun oluyor. Fakat sisleri siste açarsanız kimseyi rahatsız etmeyecektir.

NOT2: Kodları sonradan yazdım. Laptop şarjı bittiği için evde not aldım. Eğer eksik ise sizde açık kalan kısımı bildirin bakıp kodu düzeltelim.

------------------------------------------ Plaka Led Işığı Arıza Lambası Söndürme --------------------------
(1)-Leuchte25KZL HA59-Lasttyp 25         -----> 18 - 2*5W -----> 43 - allgemeine LED
(6)-Leuchte25KZL HA59-Dimmwert AB 25         -----> 127

------------------------------------------ Ani Frende Dörtlülerin Yanması -----------------------------------
(11) Dyn.turn.signal modes-Nortwarn-blinken_NBA_Phase_2 -----> 100% active
(12) Dyn.turn.signal modes-Richtungs_blinken_rechts   -----> 100% active
(13) Dyn.turn.signal modes-Richtungs_blinken_links   -----> 100% active
(16) Dyn.turn.signal modes-Warnblinken_Zuendung_EIN   -----> 100% active
(17) Dyn.turn.signal modes-Warnblinken_Zuendung_AUS   -----> 100% active
NOT: 75 km/s hızda ani frende 3 sn ABS devreye girmesi durumunda arabanız durduğunda dörtlüleriniz yanar ve siz hareket ettiğiniz zaman tekrar söner.

------------------------------------------ Konfor Sinyalin Sayısını Değiştirme ------------------------------
(2) Turn signal control-Komfortblinken Blinkzyklen   -----> 5
NOT: Konforlu sinyali sayısını değiştirme işlemi yapıldığında hala işe yaramıyor ise, fabrika ayarları kısmından "far ayarlarını sıfırlama" yapılması gereklidir.

------------------------------------------ Kapı Açık Sinyali Kapatma ----------------------------------------
17 Instruments > Adaptation 10 > Ignition active message;*Release > tbd

------------------------------------------ Geriye Takıldığında Sağ Aynanın Aşağı İnmesi ---------------------
52 Door Elect. Pass > 07 - Coding > Byte 4 > Bit 2 ve 3 Tik at.
9. Cent. Elect. > Security access 16 > 31347 Enter > Adaptation 10 >
(15)-Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt -----> aktiv
(20)-Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung   -----> active
NOT: Ayna aşağıya inmesi için Geri viteste Ayna ayar kolundan R konumuna almanız gereklidir. Aynanın geri toplanması için tekrar sıfır konumuna alınız.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2017, 20:13:21 Gönderen: Dike »

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabanın yedeğini almadan kodlama yaptım.
Skoda Octavia III 5E araç kodlama yedeği olan bir arkadaş var mı?
Default Backuplarını özelden paylaşabilir mi?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;627228
Arkadaşlar arabanın yedeğini almadan kodlama yaptım.
Skoda Octavia III 5E araç kodlama yedeği olan bir arkadaş var mı?
Default Backuplarını özelden paylaşabilir mi?

Bahsettiğiniz adaptasyondaki değişiklikler ise VCDS Programı Otomatik yedek alıyor zaten.
Programın kurulu olduğu klasörün içinde Debug adında bir klasör olması lazım. Onun içinde AdpLog adındaki excel dosyası adaptasyonlarda yaptığınız değişikliklerin adım-adım, tarih-saat, v.s detaylı birşekilde kaydedildiği dosyadır.
Dikkatli bir şekilde incelerseniz orjinal kodlarınıza bu dosyadan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;627231
Bahsettiğiniz adaptasyondaki değişiklikler ise VCDS Programı Otomatik yedek alıyor zaten.
Programın kurulu olduğu klasörün içinde Debug adında bir klasör olması lazım. Onun içinde AdpLog adındaki excel dosyası adaptasyonlarda yaptığınız değişikliklerin adım-adım, tarih-saat, v.s detaylı birşekilde kaydedildiği dosyadır.
Dikkatli bir şekilde incelerseniz orjinal kodlarınıza bu dosyadan ulaşabilirsiniz.
Emanet Laptop ile yapmıştım. İade etmeden önce kurulu dosyayı silip iade ettim. Zaten 9. Kanal elektrik bölümü ile oynadım. Diğer yerleri dokunmamıştım ama olmazsa geri kodlıcam tek tek

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;627233
Emanet Laptop ile yapmıştım. İade etmeden önce kurulu dosyayı silip iade ettim. Zaten 9. Kanal elektrik bölümü ile oynadım. Diğer yerleri dokunmamıştım ama olmazsa geri kodlıcam tek tek

Anladım. Emanet laptop da olsa programı kaldırmadan önce bir usb'ye yedek alsaydınız keşke. Neyse artık aynı özellikteki bir arabaya sahip birinin kodlarını paylaşmasını beklemekten başka çareniz yok gibi. Yada aynı özellikteki kodları ellenmemiş bir araba bulup onun yedeklerini alabilirsiniz. Geçmiş olsun...

Çevrimdışı nesethatip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba

aracım optimal donanımlı açıp kapamadaki onay sesi malumunuz korna internette bir video da style donanımlı aracın açıp kapama esnasında tik tik sesi gelmekte
bunun için ayrı bir kod mu var yoksa style donanımlar için özel bir şey mi bu ?

teşekkürler

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tik tik sesi sanmıyorum açılsın anca korna ile yapılabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı nesethatip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;627647
Tik tik sesi sanmıyorum açılsın anca korna ile yapılabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

https://www.youtube.com/watch?v=dqgX0Z0lH-o&lc=z22oipkzosjfezgqj04t1aokgupmkdpchw14xui3lmzgrk0h00410.1510217576083294

video bu sordum video sahibine cevap bekliyorum

Çevrimdışı nesethatip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nesethatip;627668
https://www.youtube.com/watch?v=dqgX0Z0lH-o&lc=z22oipkzosjfezgqj04t1aokgupmkdpchw14xui3lmzgrk0h00410.1510217576083294

video bu sordum video sahibine cevap bekliyorum

hiçbir kodlama yapmadan tik tik sesinin olduğunu söyledi superb lerde de varmış optimal için varmı bilen tik tik sesini nasıl açarız:confused:

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.onuroktay.com
Selam arkadaşlar,

Aracım Fabia II 2008 Ambiante 1.4. tdi

mk2 ve 2008-2010 arası tüm araçlarda Gizli özellik muhabbeti sadece " Konfor sinyalinin arttırılması yada düşürülmesi " var.

2010 'dan sonra diğer özellikler aktif oluyor.

Tecrübeyle sabittir.

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tik tik sesi için buzzer lazım. Araba style paket değilse yoktur zaten.

Çevrimdışı Kartal25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam bu geri gorus kamerasi trabzonda nerede yaptirilabiliyor ve maliyeti ne kadar olur

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kartal25;632145
Hocam bu geri gorus kamerasi trabzonda nerede yaptirilabiliyor ve maliyeti ne kadar olur

ben sipariş ettim kendim montaj yapacağım Trabzonda olsaydım yardımcı olurdum, iş nedeniyle Erzincandayım.