škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 484316

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;616482
Eyw. Usta yinede ambition modeli olan arkadaşlar hangi özellikleri açtırabildi yazarlarsa sevinirim.
Aklımda tek tuşla aynalar ve camları kitlenmesi
Dönüşlerde sis farı yanması
ABS devreye girince dörtlülerin yanması
Geri takılınca ayna kapatması
Yağmur sensörü vs açıcam Amerikan park, kadran selamlama vs işim yok.

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracım 2016 Octavia 1.0 TSI Ambition modeli. VAGCOM ile bugüne kadar kadran selamlama - konforlu sinyal - amerikan park - sesli onay - geri viteste ayna inmesi - depodan eksilen yakıt miktarının gösterilmesi - kumandadan cam açıp kapatma özellikleri aktif edildi.

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;618902
Aracım 2016 Octavia 1.0 TSI Ambition modeli. VAGCOM ile bugüne kadar kadran selamlama - konforlu sinyal - amerikan park - sesli onay - geri viteste ayna inmesi - depodan eksilen yakıt miktarının gösterilmesi - kumandadan cam açıp kapatma özellikleri aktif edildi.
Kumandadan cam açıp kapatma düğmesine bastığın zaman sadece kilidi açıp kapattığın zaman açık tüm camları kapatma özelliği olabiliyor mu o tam olarak nasıl oluyor? Birde aynalar katlanıyor mu?
Teşekkürler ..

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapıları kapattıktan sonra VAG-COM'la ilgili komfor özelliği işaretliyse uzun basılınca tüm camlar, cam tafan ve perdesi kapanıyor.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;619034
Kumandadan cam açıp kapatma düğmesine bastığın zaman sadece kilidi açıp kapattığın zaman açık tüm camları kapatma özelliği olabiliyor mu o tam olarak nasıl oluyor? Birde aynalar katlanıyor mu?
Teşekkürler ..

Tam olarak ne sorduğunuzu anlamadım ama sistem şu şekilde çalışıyor. Kumandadan kilit açma tuşuna basılı tutunca camlar siz bırakıncaya kadar açılıyor ve kapatma tuşuna basınca da siz bırakıncaya kadar kapanıyor...

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;619309
Tam olarak ne sorduğunuzu anlamadım ama sistem şu şekilde çalışıyor. Kumandadan kilit açma tuşuna basılı tutunca camlar siz bırakıncaya kadar açılıyor ve kapatma tuşuna basınca da siz bırakıncaya kadar kapanıyor...

O özellik kodlama yapılmadığı halde/orjinalinde zaten var.

Alıntı yapılan: rsimsek;619035
Kapıları kapattıktan sonra VAG-COM'la ilgili komfor özelliği işaretliyse uzun basılınca tüm camlar, cam tafan ve perdesi kapanıyor.

Henüz hiç kodlama yaptırmadım. O özellik orjinalinde de var. Basılı tutulması yeterli yani ..

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şanslısınız demek ki, bir çok modelde basit özellikler bile varsayılan olarak kapalı gelmekte.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;619309
Tam olarak ne sorduğunuzu anlamadım ama...

Aynen :confused::kiki:

Çevrimdışı esatbayram

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de Aliexprsten 20$ a kablo alarak aşağıdaki değişiklikleri yaptım. Kablo parasını çıkardı:) (2014 Octavia tdi dsg elegance)
1- Kadran selamlama
2- Plaka aydınlatma led olduğunda arıza ışığının söndürülmesi
3- Ek yakıt miktarının yol bilgisayarında litre olarak gösterilmesi
4- Konfor sinyal sayısını 3 den 5 e çıkarma
5- Kronometreyi aktif etme Tur zamanlayıcısı
6- Bolero ekranda dijital hız ve sinyal gösterimi
7- Sağ aynanın geri viteste aşağı inmesi
8- Kumandaya uzun basarak aynaların kapanması
9- Far yıkama sıklığı 10 dan 15 e çıkarılması.
10-Klima Auto modda iken Seviye Işığının Yanması

Yağmur yağdığında camların otomatik kapanması özelliği menüye geldi fakat çalışmadı.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;619315
Şanslısınız demek ki, bir çok modelde basit özellikler bile varsayılan olarak kapalı gelmekte.

Aynen öyle benim araçta cam açıp kapatma özelliği açık değildi...

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10386]esatbayram[/MENTION]
aldığın kablo linkini paylaşırmısın
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2017, 19:03:19 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı esatbayram

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Link ölmüş
Aliexpres te vag com diye aratırsanız birçok ürün çıkar.

Çevrimdışı nesethatip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: esatbayram;619325
Ben de Aliexprsten 20$ a kablo alarak aşağıdaki değişiklikleri yaptım. Kablo parasını çıkardı:) (2014 Octavia tdi dsg elegance)
1- Kadran selamlama
2- Plaka aydınlatma led olduğunda arıza ışığının söndürülmesi
3- Ek yakıt miktarının yol bilgisayarında litre olarak gösterilmesi
4- Konfor sinyal sayısını 3 den 5 e çıkarma
5- Kronometreyi aktif etme Tur zamanlayıcısı
6- Bolero ekranda dijital hız ve sinyal gösterimi
7- Sağ aynanın geri viteste aşağı inmesi
8- Kumandaya uzun basarak aynaların kapanması
9- Far yıkama sıklığı 10 dan 15 e çıkarılması.
10-Klima Auto modda iken Seviye Işığının Yanması

Yağmur yağdığında camların otomatik kapanması özelliği menüye geldi fakat çalışmadı.

merhaba forumda yeniyim bende kablo aldım ama ne yaptıysam özellikler ile ilgili değişiklik yapamıyorum aracım 2014 octavia optimal cr hangi kodlar ile yaptınız paylaşırmısınız birde kablo versiyonunuz nedir bende ki mi değiştirmiyor acaba ben 17.3 var ondan mı olmuyor acaba :confused:
Teşekkürler

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nesethatip;620413
merhaba forumda yeniyim bende kablo aldım ama ne yaptıysam özellikler ile ilgili değişiklik yapamıyorum aracım 2014 octavia optimal cr hangi kodlar ile yaptınız paylaşırmısınız birde kablo versiyonunuz nedir bende ki mi değiştirmiyor acaba ben 17.3 var ondan mı olmuyor acaba :confused:
Teşekkürler

Merhaba. Bende Octavia 7 ile ilgili birkaç kod var. İsterseniz yardımcı olabilirim. Yeriniz nerede?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nesethatip;620413
Teşekkürler

Bende de bir adet sorunsuz çalışan 15.7 bir adet de 17.1.3 kablo edindim fakat 17.1.3 olan kablo sorunlu çıktı. Kaç bilgisayar ve işletim sistemi denediysem sadece 2017 Yeti'de selamlamayı kodlayabildim. Diğer türlü kodlamayı yaptığını söylese de yapmamış oluyor.

Yakın semtte iseniz (Ümraniyedeyim) yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı nesethatip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;620416
Merhaba. Bende Octavia 7 ile ilgili birkaç kod var. İsterseniz yardımcı olabilirim. Yeriniz nerede?

Teşekkür ederim sorun çözüldü iyi günler:)

Alıntı yapılan: rsimsek;620452
Bende de bir adet sorunsuz çalışan 15.7 bir adet de 17.1.3 kablo edindim fakat 17.1.3 olan kablo sorunlu çıktı. Kaç bilgisayar ve işletim sistemi denediysem sadece 2017 Yeti'de selamlamayı kodlayabildim. Diğer türlü kodlamayı yaptığını söylese de yapmamış oluyor.

Yakın semtte iseniz (Ümraniyedeyim) yardımcı olabilirim.

Teşekkürler sorun çözüldü şu an için Amerikan ve selektör sis kodları acil idi onları yaptı kablo diğerlerini de yapacaktır tahminimce sağolun :)