škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç dışından gelen şıngırtı ve zor marş alımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar son 2 gündür dizel dsg aracımla tırtıklı zemine girince aşağıdan metal şıngırtısı geliyor nereden olduğunu anlayamadım. Aranızda dsgden geliyor diyenler olacaktır o ses önceden beri zaten vardı onu biliyorum dsg şıngırtısından daha farklı bi ses bu. Ayrıca aracı ilk çalıştırdığımda bazen marş uzun basıyor zorlanma yaşayarak çalışıyor ve 1 saniyelik çok garip bir ses geliyor motordan. Konuyla alakalı tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kendim çekemedim cam kapalı ses gelmiyor camdan çekincede rüzgar sesi çok geldi :(

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaşın octavia aracında benzer bir şangırtı sesi vardı. Özellikle parke yollarda arka köşeden geliyor gibiydi. Balatalara bir şey sürtüyor olabilir. Yada balata ile disk arasına çakıl taşı falan girmiş olabilir. Araç içinden cam açık olmadıkça tam duyulmuyordu. Araç dışından net duyuluyordu.Özelden link yolluyorum. Okumanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kaliperlerde brembo kapak var ondan mı oluyor diyeceğim ama 2.5 yıldır kullanıyorum yerinden oynayacak bişey değil sabah gelirken yapmadı mesela garip... aracın zor çalışması hakkında tecrübesi olan var mı acaba ara sıra ilk çalışmalarda yapıyor

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Zor çalışması Yakıttan da olur mazot filtresi değişmediyse ondanda olur,kilometre yüksekse enjektörler dolmuş ta olabilir,aklıma gelenler, dizel tecrübem bunları söylüyor...

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
58 binde araç düzenli bakımlara götürüyorum artık 60 bin bakımında dediklerinizi kontrol ettireyim

Çevrimdışı nuri şahbazlar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam özellikle sağ taraftan benimde ses geliyordu. Geçen kocaeli keleşler'e servise götürdüm. Kapı fitillerine silikon sprey sıktılar sorun çözüldü. Aracınızın geç çalışması özellikle soğuk havalarda gayet normal bence kızdırma bujilerini bekliyor. Yıllardan beri dizel kullanıcı olarak söylüyorum. Ama sizin içinizi tabi ki en iyi servisiniz rahatlatır. Hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dsg Şanzıman Sesi gelir genelde cam açıkken şıkır şıkır diye o sesi duyuyor olabilirmisiniz?

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sesi çözdüm kırmızı kaliper kapağı takılıydı disklerde kelepçesi gevşemiş o ses yapıyormuş ancak marşın geç alma durumu soşuktan dolayı olamaz çünkü kapalı otoparkta duruyor araç sürekli 13-14 derecenin altına düşmeyen bir ortamda bu sıkıntı yaşanıyor mazot pompasından korkuyorum