škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.0 TSI ve 1.4 TSI uzun dönem yakıt tüketim değerleriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Merhaba arkadaşlar, uygun maddi ortam oluşursa yıl sonuna doğru arabamı yenilemeyi planlıyorum.
Özellikle 1.0 TSI ve 1.4 TSI'ın uzun dönem yakıt miktarları ilgimi çekiyor.
sizlerden rica etsem uzun dönem (son 1000 veya 3000 km gibi )  bilgilerinizi dönem dönem paylaşır mısınız?
aşağıdaki bilgileri verebilirseniz TSI almayı düşünecekler için güzel bir veri olacaktır.

Araç:
Ortalama hız:
Trafik durumu:
Sürüş stili:
Yük durumu:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk yorumu ben yapayım

Araç:               Yeti 1,4 TSİ, DSG
Mesafe/menzil: 3278 km  
Ortalama hız:   34 km
Ortalama tük:  7,5 lt
Trafik durumu: 1,5 saatlik dur kalk trafik onun dışında normal trafik.
Sürüş stili:       Genelde sakin, bazen agresif, boşta ( N ) kullanma bol bol.
Yük durumu:    Depo en fazla 100 tl lik, ortalama 2 kişi.

Burada kısa dönemli paylaşımlar mevcut: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=23654&page=45

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu başlık altında sadece A7 Octavia 1.0 TSI ve 1.4 TSI tüketim verileri paylaşılacağı için bunun dışındaki paylaşımlar silinecektir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Nitro 37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç : 2016 1.0 Tsi
Mesafe: 8500 km
Ortalama Hız: 87
Trafik Durumu: 5000km uzun yol Kalanı Şehir içi dur kalk
Sürüş Stili: Sakin
Yük Durumu: Yarı dolu iki kişi
Ortalama Şehir Dışı Klima Kapalı : 4.3 litre (120 km Sabit Hız)
Ortalama Şehir Dışı Klima Açık : 4.7 litre (120 km Sabit Hız)
Ortalama Şehir İçi Klima Ara Sıra Açık : 6.5 litre
Ortalama Karma yakıt : 5.3 litre

Araç yol bilgisayarındaki yakıt değerleri tarafımdan eski usül depo doldurularak yapılan km miktarına bölünerek, Ölçümde olası sapma testi yapılmıştır. Buna göre yol bilgisayarındaki veriler ile depoda harcanan yakıt miktarı arasında tl cinsinden 1 kuruş fark vardır. Yol bilgisayarı 1 kuruş eksik göstermektedir.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06CCC06;621927
1.0 Tsi Dsg şanzıman
[/url]
öncelikle teşekkürler, resmi küçültüp düzenleyebilir misin cevabını, sayfa kendinden geçiyor bu büyüklükte.

Çevrimdışı 06CCC06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;622247
öncelikle teşekkürler, resmi küçültüp düzenleyebilir misin cevabını, sayfa kendinden geçiyor bu büyüklükte.

hocam resimleri küçülttüm biraz ama mevcut resimleri silemedim bir türlü siz silebiliyorsanız silin

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2016 model
1.4 TSI 150 ps
Trabzon - Ordu  gidiş geliş
Yol boyu klima açıktı

Çevrimdışı Nitro 37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet bugun sabah itibari ile Ankara izmir arasi yaptigim yolculukta, Aracim klima kapali 3.7 lt baslayip, klima acildiktan sonra 4.2 lt ile 600 km yolu tamamladi. Ortalama hiz 88 km. Arac 3 kisi bagaj full

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
06CCC06;622277]hocam resimleri küçülttüm biraz ama mevcut resimleri silemedim bir türlü siz silebiliyorsanız silin
[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] yardımcı olabilir misin ender rica etsem.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06CCC06;622277
hocam resimleri küçülttüm biraz ama mevcut resimleri silemedim bir türlü siz silebiliyorsanız silin

Alıntı yapılan: Özgür Şahin;622609
06CCC06;622277]hocam resimleri küçülttüm biraz ama mevcut resimleri silemedim bir türlü siz silebiliyorsanız silin

[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] yardımcı olabilir misin ender rica etsem.

Bu haliyle ben de değişiklik yapamıyorum. Fotoğraflar tekrar yüklenirse ben ilk mesajın içeriğini değiştireyim.

Not: Fotolar şu şekilde de yüklenebilir: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32245
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2016 Style DSG 1.4 TSI 150 HP kullanıyorum
Aracım henüz 5 aylık.
Çok ta sakin kullanan biri değilim.
44 lt benzin alıp 520 km yol yaptım en son... Genelde de bu şekilde oluyor hep.
şehir içi 8,5 LT gibi bi tüketimim var. Pek sakin kullanmam ve klima hep açıktır.

Şehir dışında ise, İstanbul - Edirne - Kırklareli - İstanbul güzergahını 4 kişi ile ve 120 nin altına pek düşmeden, full klima açık 6,5 ortalama ile tamamladım.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Antalya-Tekirdağ arası 2 kişi arka koltuklar yatık silme dolu bagaj,klima açık ortalama hız 85, 1.4 tsi dsg octavia yakıt : 4.8lt. yakıt aldıktan sonra 730 km yol yapıldı kalan menzil 300km.   Ankara-Tekirdağ arası 5 kişi ortalama hız 99, yol:535 ort yakıt : 5.5 . uzun süreli yakıt verisi; yol :3500 km ort hız:53 ort yakıt:6.1. bu arada araç yazılımlı orta ve son susturucu iptali + 18 jant ile yapılmış verilerdir :) arac 100bin km de şuan. Ve hepsini kendim yaptım sürekli aydın-tekirdağ arası yapıyorum ve 1 depo çok rahat yetiyor. Yakıt olarak bizim araba kendini TDI sanıyor :)

Çevrimdışı gazozağacı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 1.0 optimal aracıma ait fotoğraf yükleyemiyorum ama elimde 2 adet 3000 küsür kmlere ait 5.9 uzun süre ortalama mevcut.yüklemeyi bilen arkadaşlara whats up vb. kanaldan foto gönderebilirim.
 Saygılarımla.