škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza yaptım tavsiyelerinizi alabilir miyim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Merhaba, dün ayrancı pazarının orada trafik akarken bir anlık dalgınlıkla trafiğin ani durduğunu farketmedim ve 3 lü bir kaza yaptık, benim çarptığım arabada öndeki arabaya dokundurdu. polis rapor tuttuğu için onlar için ne yapılacağı konusunda trafik sigortası işlem yapacaktır.
Servise götüreyim diyorum kaskodan hallettireyim diyorum, durum resimlerdeki gibi.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Hata sizde olduğuna göre trafik sigortanız karşılayacaktır. Tutanak düzenleseydiniz daha iyiydi. Bu şekilde sanırım, ayrıca ceza tahakkuk ettiriliyor. Diğer araçların hasarlarını trafik sigortanız öder. Sizde çok bir şey yoksa kaskoyu bozmaya değmez, fiyat alıp duruma göre kendiniz yaptırabilirsiniz. Tampon inecek vb. durumunda ki bağlantılar kopmuş olabilir, kasko bunun için var zaten.

Kaput eğilmiş yeni farkettim, iyi bir usta uğraşırsa belki de boyasız yapabilir. Diğer türlü değişim ve yüksek bir tramer kaydı oluşabilir.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2017, 13:36:30 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Benzer kazayi bende yaptim.
 On panjur degisecek, sag far ayaklari ve dis cam hasrli ise degisecek, tampon tamir gorecek, kaput duzeltilercek boyanacak, kaputun on sag boynuzu baya bukulmus ve buyuk ihtimal boyalari catlayip patlamistir.
Serviste isiniz uzun surer, sasmazda kasko anlasmali baska bir yere gotururseniz daha kisa surede ve daha iyi sonuc alacaginizi dusunuyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. Benzer kazayi bende yaptim.
 On panjur degisecek, sag far ayaklari ve dis cam hasrli ise degisecek, tampon tamir gorecek, kaput duzeltilercek boyanacak, kaputun on sag boynuzu baya bukulmus ve buyuk ihtimal boyalari catlayip patlamistir.
Serviste isiniz uzun surer, sasmazda kasko anlasmali baska bir yere gotururseniz daha kisa surede ve daha iyi sonuc alacaginizi dusunuyorum.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaşlar, benim en ana sıkıntım araçsız geçirecek süre gibi bir durumum yok. Ayağımdaki engel nedeniyle işe gidebilmek ve her türlü işim için arabaya ihtiyacım oluyor. bu nedenle genellikle servise götürüp ikame araç ya da kaskonun vereceği araç işimi görüyor oluyor. Ankarada çok bildiğim bir yerde yok çünkü her türlü şeyi servise götürüp yaptıran biriyim. önerebileceğiniz yer var mı? servise gidene kadar gidip aracı önce bir oraya gösteririm. (kaza raporunun çıkması çarşamba öğleden sonrayı bulacakmış)

siz ne dersiniz arkadaşlar ? [MENTION=8463]DDŞ[/MENTION] [MENTION=17]crash[/MENTION] [MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] (aklıma gelen arkadaşları ekledim :) )
« Son Düzenleme: 27 Mart 2017, 23:03:51 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput hasarı kuşaktan almış takıntılı biriyseniz onarım esnasında genelde bu kuşağın çizgisini temiz bir şekilde onaramıyorlar onun dışında.Tampon onarılacak panjur değişecek ve farlar hasar aldıysa onlarda yenilecek orijinal ekipman olsun derseniz bu size dışarıda 2000 tl yi bulur herşey dahil servise girerseniz 3-4 bin tl den aşağı çıkmaz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=6371]Özgür Şahin[/MENTION]
 Özgür geçmiş olsun, benim de kaporta hasarı konusunda pek deneyimim yok, sadece arka tampon değişmişti, onu da yetkilide yaptırmıştım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.
servise giderseniz kaput, farlar (ayakları kırılmış diyecekler), tampon vs, olabildiğince değişim yapacaklar. işin içinde kaput olunca ve ön tarafın büyük çoğunluğu yenilenince hasar kaydı 7-8binleri bulur bu durumda malesef piyamızda aracınız değer kaybına uğrar, ve satarken çok beklersiniz.
kasko her halükarda onarım süresinde size araç verir. mümkünse acentanızla görüşüp autoking veya şaşmazda anlaşmalı servislerden birine götürün. acity'nin orda erkaya bosch car service var, orayla görüşebilirsiniz.
aklınızda kalmasın servisten de fiyat alın. skoda and ve vw aydoğanlar yetkili servisler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Unutmadan onarım sonrası tramere yansıyan değere göre değer kaybı talep edebiliyorsunuz.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;612053
Unutmadan onarım sonrası tramere yansıyan değere göre değer kaybı talep edebiliyorsunuz.
kaza da suçlu benim :( buna rağmen ediliyorsa talep ederim ama sanırım olmayacaktır (bilmediğimden yazıyorum).

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle