škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

su pompası arızası ihtimali ve yüksek fiyatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Merhaba arkadaşlar,
sabah arabam motor suyu ikazı yaktı ve aracı servise götürdüm.
Serviste su pompasının bozulmuşda olabileceği ve böyle bir durumda 1200 tl gibi bir masraf çıkabileceğini söylediler.
Biraz çok değil mi sizce de bu rakam ?

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilginleri aradım onlarda 405 tl diyor su pompası değişim işçilik + antifiriz'e

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
su pompasını triger çevirmiyormu. servis belkide triger seti ile beraber bi fiyat vermiştir. ve bencede eğer km. geldiyse ve yakınsa komple triger seti devirdaimi gergi rulmanını değiştirt. çünkü nasıl olsa buralar hep sökülecek sonraya başka bi iş çıkmasın.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger kayışı ve gergi bilyası da değişecekmiş dediğiniz gibi bir fiyat alayım triger değişimi için

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat biraz yuksek geldi bana da. Oem parcalar kullanarak devirdaim triger kayisi ve gergi bilyasi degisimi yaptirin araciniza ancak farkli bir yerde. Sanirim 700-800₺ civari tutar (tahminimce. Parca fiyatlarini bilmiyorum cnku)

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;509916
Merhaba arkadaşlar,
sabah arabam motor suyu ikazı yaktı ve aracı servise götürdüm.
Serviste su pompasının bozulmuşda olabileceği ve böyle bir durumda 1200 tl gibi bir masraf çıkabileceğini söylediler.
Biraz çok değil mi sizce de bu rakam ?

Birkaç ay önce aynı ikaz sonucu bende servise gittim. Triger pompa vs. ne varsa garantiden değiştirdiler (tahminen 1500 TL masraf demişlerdi).Sadece antifriz parası aldılar.

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi olarak bende suberb de değişti.Ama 1.6 tdi de kullanılan su pompasının orjinali                                                                                      03L121011 referans biraz pahalı ama kaliteli yan sanayi kullanıpta sıkıntı görmedim. hatta şöyle düşündüm orjinali 75.000 km gittiyse daha ne yapayım dedim. triger kayışını sadece kendisini değiştirdim. 132tl+100 tl Pompa işlilik bende kalsın ama çok cüzi bir işçilik ödedim. normalde en az 200 tl de işcilik olur.
eğer aracınız kmsi 70-80 ise pompayı skopar veya vika alıntrigeride sadece kayış alın servisten iyi bir usta ile yaptırın size max. 450-500 olur hemde kayışda değişmiş olur.

Çevrimdışı Soner_sezgin61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 95000 de iken devirdaim pompası arıza yaptı gösterge lambası su azalıyor die yanmaya başlayınca farkettim.2 3 hafta tamamlayarak sürdüm fakat giderek daha fazla damlatmaya başladı. Ama motoru nasıl bi riske attığımın farkında değildim. Su gösterge lambası es kaza yanmasa motor patates olcakmış. Serviste 3 lü olarak adlandırılan triger+ pompa ve bilya lar toplamda 1500 tl civarı dendi üstelik sürekli servise gitmeme rağmen. Önceden 90 000 bakımında değişim yapılan bu pompa artık bi kaç yıldır 120 000 bakımında değişime alınıyormuş. Bununla ilgili servise gittiğimde 90 000 bakımı yeni olmuş bi araçta pompayı neden değişmedimiz dediğimde bu km de böyle bi kontrol olmadığını söylediler. Daha 30 000 var bu nasıl bozuldu ozaman benden kaynaklı bi sorun değil ücretsiz değişim talep ettim. Tabiiki yapmadılar . İyiniyet talep ettim parça eskimiş dendi kabul etmediler( samsun asal otomotiv) sonuç olarak 600 tl ye sanayide orjinal parçalarla değiştirdim 3 şü seti . Açmışken zaten 120 000 de değişecek olan parçaları şimdiden değişmiş oldum. Sorun daha bitimine 30 000 daha varken üstelik benim hiç bi şekilde bozamayacağım parçayı değişmekten yada iyi niyet kapsamında değişmekten imtina edilmesi. Madem bu km lerde bozulabilio ozaman değişim bakım km sini 90 000 e geri alacaklar vs vs .    Bu kadar.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam İvedik OSB'de "Atılgan Volkswagen" var. Haliyle Skoda yedek parçaları da mevcut. Ustaya gitmeden alacağınız setin fiyatını ve araç modelinizi söyleyin oldukça iyi fiyat veriyorlar. Siz tahminen triger gergi bilyası dd su pompasını da değiştireceksiniz. Ben yazın bu parçaların hepsine 230 tl vermiştim. 150 tl'de işçiliğe verdim. 3 litreye yakın da antifriz almıştık ona ayrıca para vermiştim. 430 liraya mı ne mal oldu hepsi. Unutmadan, antifriz de oradan alabilirsiniz, daha yeni aldık 1,5 litre organik ithal alman 20 tl idi.

Numarası da: 03123950260

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankarada olunca secenek artiyor. Bende aralik ayinda triger bilya devirdaim v kayisi benzin filtresi antifiriz atilgandan 380 t ye alzemeyi aldim 200 de isciluk verdim. Amasya samsun icinde 600 tl iscilik dahil iyi fiyat.
Bu arada benim arac 2011 ve 61000 km de.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trigerlilerde devirdaim değişimi belli km de yapılıyor da zincirli olanların ne zaman yapılıyor arıza yapana kadar devam herhalde.

Çevrimdışı Syllabus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar aynı arıza benim aracımda da vardı birkaç ay öncesinden. 1.6 Superb 2012 model aracım. 81binde. Antalya'da ikamet ediyorum. Parçaları temin edebileceğim ve bu işi yapabilecek işinin ehli güvenilir bir usta tavsiye edebilir misiniz? Sanayide rastgele girdigim bir usta hersey dahil 1100 TL. fiyat çekti. Yukarida yazanlara göre Skoda Servisiyle ayni fiyat. Ama forumdaki arkadaslar 450-600 TL'ye bu işi halletmişler. Antalya konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Antalya'da tanıdığınız bildiğiniz iyi bir usta var mı???
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2016, 13:41:03 Gönderen: Syllabus »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Syllabus;561315
İyi günler arkadaşlar aynı arıza benim aracımda da vardı birkaç ay öncesinden. 1.6 Superb 2012 model aracım. 81binde. Antalya'da ikamet ediyorum. Parçaları temin edebileceğim ve bu işi yapabilecek işinin ehli güvenilir bir usta tavsiye edebilir misiniz? Sanayide rastgele girdigim bir usta hersey dahil 1100 TL. fiyat çekti. Yukarida yazanlara göre Skoda Servisiyle ayni fiyat. Ama forumdaki arkadaslar 450-600 TL'ye bu işi halletmişler. Antalya konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Antalya'da tanıdığınız bildiğiniz iyi bir usta var mı???
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29589
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı AyPars

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim aracım 2012 octavia 1.6tdi şuan 96.500 km de 91.100km de almıştım. 90bin bakımdan yeni çıkmıştı. 1 ay önce felan motor suyu ikazı yandı tamamladım. şimdi tekrar yandı ve alttan baktığımda damlatıyor. sorun [MENTION=10737]Soner_sezgin61[/MENTION] arkadaşımıznki gibi sanırım yanlış anlamadıysam değil mi? Doğru anlamadıysam sorun ne olabilir. Balıkesir gönende ikamet ediyorum. Çanakkale avek, Balıkesir yağcı ve Bursa Sertepe var çevremde servis. bu servislerden hangisine gideyim. yaşadığım yere yakın sağlam özel servis var mıdır?

Çevrimdışı Soner_sezgin61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ewt kardeşim senin arızada sanırım bnmki gibi devir daim pompasınarızası. Pompa çok önemli motoru oatatese çevirirsin allah korusun. Orayı açıncada otomatikman 3 lü seti değiştirion. Su akını yapıp kırıdukça kayışıta öatlaklar oluşup zarar verebilio. Amasyada ki usta güzel..emrullah usta.