škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabamdan gelmeyen sesler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Başlık biraz tuhaf oldu gibi :)
Forumu okudukça araçların sağından solundan gelen sesleri gördükçe benimkinden nerelerden ne ses geliyor diye incelemeye çalışıyorum. Klasik gıcırtılar zaten artık umrumda değil, bu yollarda daha ne olsun. Son zamanlarda arabadayken bir şıkırtı, gıcırtı duysam teybi falan kapatıp pür dikkat onu dinleyip bulmaya çalışıyorum.
Ama sonuç hep yanımdaki arabadan gelen gıcırtılar, şıkırtılar oluyor :)

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;507109
Başlık biraz tuhaf oldu gibi :)
Forumu okudukça araçların sağından solundan gelen sesleri gördükçe benimkinden nerelerden ne ses geliyor diye incelemeye çalışıyorum. Klasik gıcırtılar zaten artık umrumda değil, bu yollarda daha ne olsun. Son zamanlarda arabadayken bir şıkırtı, gıcırtı duysam teybi falan kapatıp pür dikkat onu dinleyip bulmaya çalışıyorum.
Ama sonuç hep yanımdaki arabadan gelen gıcırtılar, şıkırtılar oluyor :)

bizim trabzonun yollarında bazı kısımları tarihi diye parke yerleri  asfalta çevirmiyorlar.bari çevirmiyorsunuz, bakımını yapın.oda yok.parke  yollar bozuk asfalt çukurlar arabayı mahfediyor.arabadan gelmeyecek  olan sesler başlıyor gelmeye.sese takıntınız varsa, burada psikolojısı  bozulur insanın.en ıyısı muzık açıp hiç duymamak, galıba sizin orda yollar iyiki ses duymuyorsunuz.düzgün yolda bende ses duymuyorum hiç :) ayrıca ses gelmıyor  diyorsunuz, kışın hava soguk oldugunda kasisden geçerken arabanın  yaylanma esnasında arka bagaj tarafından gıcırtı gelmiyormu? :))

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klasik gıcırtılar zaten artık umrumda değil,

demiştim :)
benim bile bazen yürürken dizimden gıcırtılar geliyor :) bu arıza kökenli olmayan, eşyanın doğası gereği olan şeylere çok kafa yormuyorum açıkçası.(aşırı rahatsız edici birşey olmadığı sürece)

Elbette yollar kötü, asfalt kalitesi kötü, çukurlar vs vs bir sürü sıkıntı var.

aslında bu konuyu açtığımda işim nedeni ile çok yoğundum tam başlık istediğim gibi olmadı. Forumda hep octaviamızın kötü yanları oldukça birşeyler yazıyoruz. 2012 yılından beri kullanıyorum aracımı bir fırsat bulduğumda neden aldım ve ne buldum diye bir konu açmakta fayda var.
elbette insanlara olumsuzlukları da söylemeliyiz ancak iyi şeyleri de es geçmemeliyiz...
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2015, 17:52:21 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bencede, istediği kadar ses gelsin, octavia arabadır araba :)

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ağustosta 4. yılını dolduruyor olacağım. bu geçen sürede bir çok marka araçta 1-2 yıl sonra gördüğüm etki (eskime, sesler, kalıcı bozulmalar) aracımda olmadı diye düşünüyorum. Bu bağlamda bakıldığında (aracı adam gibi temizlersem) hala gıcır gıcır duruyor maşşalah :)

ama yaşananları da yazmakta fayda var
2.5 yıl dolduğunda su devirdaim pompası arızası nedeni ile değişim yapıldı,
2 hafta önce de dsg kavrama değişikliği yapıldı (iyi niyet garantisi ile)
« Son Düzenleme: 21 Mart 2016, 15:18:47 Gönderen: Özgür Şahin »