škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 Rapid Spaceback 1.0

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tpnrck

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamitokutan;630005
Kullanım kılavuzunda araçların içinde olmayan özellikler anlatılabiliyor. Her neyse bolero molero çok önemli değil de önemli olan fonksiyonalitesi :). şu smartlinki aktifleşebilseydi çok iyi olurdu ama

600küsür lira verince servise, aktifleşiyor  smartlink :) ben yaptırmadım açıkcası, başka da çözüm yolu yok şuan :)

Çevrimdışı hamitokutan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugun 4 tane skoda servisini arayıp smartlink aktifleştirmesi yapılıp yapılmadığını sordum. avek ile çakıroğlu ekranda smartlink yazısı çıkıyorsa aktifleştirme yapılabileceğini söyledi. çakıroğlu normalde 600 lira civarında yapıldığını fakat yıl sonuna kadar aksesuar kampanyasından 480 e yapabileceğini söyledi. aykan ve erel ise yapılamayacağını söyledi. ben bu işten bişey anlamadım. çakıroğluna uğrayıp bizzat yapılıp yapılmayacağını deneyeceğim. arabadan memnunum ama şu olay midemi bulandırdı. doğuş oto ve skoda beni hayal kırıklığına uğrattı.

Çevrimdışı vakyuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erensaat;626770
Bugün 16.30 gibi aracı teslim aldım. Arabayı detaylı inceledim bi sıkıntı yok ama kafama takılanlar şunlar

Araçta 12v priz yok
Digital klima yok
Torpido soğutucu yok
Makyaj aynası denilen yerde ışık yok
Sesli komut yok

Kaucuk paspası lütfedip hediye vermişler. Yedek anahtarı düz onunda diğeri gibi olması gerekmiyor mu?

Faturayı elden teslim etmediler mail attılar şimdi bakabildim. 68.430 tl yazmışlar 69.250 tl anlaşmıştık.

Ayrıca benzinlikte fark ettim ıkı anahtarı bırbırıne ip ile tutturmuşlar içindeki venzini 5 km lik bırakmışlar sağolsunlar avek tekstilkent yanında hemen po var oraya kadar anca gıdıyor

Şimdi iyi yanlarına geçeyim kiralık fluenceden sonra arabayı bi süre hissetmedim tüy gibi geldi ve sıfır sessizdi hava yağmurlu olduğundan ve trafikten dolayı max 50 km hıza çıkabildim sıfır kokusunu duymak çok güzeldi ekran güzel geniş direksiyon kaplaması deri ve hoş müzik sistemi çok bilgim yok ama 2016 polonun ki daha iyi sanki

50 tl benzin aldım 112 km gösterdi. İlk izlenimlerim bunlar zamanla aktaracağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam hakikaten yeni bir heyecanla aldığınız araçta hevesinizi kursağınızda bırakan küçük ama mide bulandıran ayrıntılar bunlar. 2017 model Rapid spaceback 1.0 otomatik aracım, 2009 model 1.4 benzinli cvt şanzıman otomatik Honda Jazz'a göre daha iyi çekiyor, yalnız kauçuk paspas ve kullanım kılavuzu hariç hiçbir ek özelliği yok. Sİtesinde belirtilen telefon gözü gibi özellikler zaten yok. En kızdığım şeylerden biri ise sitesinde Android Auto kullanabilirsiniz, mirrorlink kullanabilirsiniz diye o kadar reklam yapmışlar. Bir baktım bu özellik kullanılamaz yetkili servisle görüşün diye bir mesaj yazıyor. İnternetten aradığımda bunun ayrıca ücretli olduğunu öğrendim. Yarın doğru mu acaba diye bayiyi arayacağım.
Ayrıca bende yakıt tüketimi fabrika verilerinin çok çok üstünde. Şu ana araç 1200 km de ortalama 8 - 8,5 litre yakıyor. Umarım ilk kullanımlardan dolayıdır diyorum, yoksa bu yüzden aracı satmayı düşüneceğim.
Performans olarak araç güzel, yokuşta da olsanız araç sizi yormuyor. En azından bir sıkıntı yaşamadım henüz

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vakyuz;633438
Hocam hakikaten yeni bir heyecanla aldığınız araçta hevesinizi kursağınızda bırakan küçük ama mide bulandıran ayrıntılar bunlar. 2017 model Rapid spaceback 1.0 otomatik aracım, 2009 model 1.4 benzinli cvt şanzıman otomatik Honda Jazz'a göre daha iyi çekiyor, yalnız kauçuk paspas ve kullanım kılavuzu hariç hiçbir ek özelliği yok. Sİtesinde belirtilen telefon gözü gibi özellikler zaten yok. En kızdığım şeylerden biri ise sitesinde Android Auto kullanabilirsiniz, mirrorlink kullanabilirsiniz diye o kadar reklam yapmışlar. Bir baktım bu özellik kullanılamaz yetkili servisle görüşün diye bir mesaj yazıyor. İnternetten aradığımda bunun ayrıca ücretli olduğunu öğrendim. Yarın doğru mu acaba diye bayiyi arayacağım.

Ayrıca bende yakıt tüketimi fabrika verilerinin çok çok üstünde. Şu ana araç 1200 km de ortalama 8 - 8,5 litre yakıyor. Umarım ilk kullanımlardan dolayıdır diyorum, yoksa bu yüzden aracı satmayı düşüneceğim.

Performans olarak araç güzel, yokuşta da olsanız araç sizi yormuyor. En azından bir sıkıntı yaşamadım henüz

Trafikte bende o yakıt değerlerini görüyorum. Aracım şuan 5400 km civarında azda olsa bir düşüş var motor soğukluluğuda etkılıyor ayrıca çok sakin bir kullanımım yok buna rağmen trafik yok ise 6.0 ortalamalarına düşüyor.

Bu arada 12 v priz bagajda mevcutmuş bu yorumu yazdığımda arabayı iyi inceleyememiştim ama diğer yazdıklarım yok eminim.

Sızın aracınız hangi donanım seçeneği ?

Çevrimdışı vakyuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler verdiğiniz bilgi için. Benim araç dynamic versiyonu.
Bugün çakıroğlu ile görüştüm. Smatrlinki açtırmak için 600 lira normalde, şubata kadar 485 liraya yapıyoruz dediler. Ama sitesinde standart gibi gösterip,  bu özelliği para ile satması gücüme gitti. navigasyon kullanmayacaksan kocaman ekranın ne manası var ki.Şimdilik yaptırmayı düşünmüyorum.  "Gidip aliexpressten geri görüş özellikle başka multimedya cihazı alıp taktırırım,  hem geri görüş özelliği olur. En azından skodaya para kazandırmamış olurum diyorum" içimden.
Bu arada samsung telefonlar smartlink desteklemez dediler.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vakyuz;633468
Teşekkürler verdiğiniz bilgi için. Benim araç dynamic versiyonu.
Bugün çakıroğlu ile görüştüm. Smatrlinki açtırmak için 600 lira normalde, şubata kadar 485 liraya yapıyoruz dediler. Ama sitesinde standart gibi gösterip,  bu özelliği para ile satması gücüme gitti. navigasyon kullanmayacaksan kocaman ekranın ne manası var ki.Şimdilik yaptırmayı düşünmüyorum.  "Gidip aliexpressten geri görüş özellikle başka multimedya cihazı alıp taktırırım,  hem geri görüş özelliği olur. En azından skodaya para kazandırmamış olurum diyorum" içimden.
Bu arada samsung telefonlar smartlink desteklemez dediler.

Benim ki de dynamic Rica ederim aynen satış taktiği bende alırken smartlink aktıf sanmıştım o paraları bende vermem çoğu Avrupa ülkelerinde smartlink aktıf ve ücretsiz

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, smartlink konusunda para vermeye ne kadar karşı olsam da dayanamayıp aldım. Aracım yeni rapid, ekran sağlı sollu üçer tuşlu olandan. Sesli komutlarla navigasyon mesajlaşmak falan gerçekten hoş. Mart sonuna kadar 480tl her şey dahil...

Ben de çoğu ülkede aktif sanıyordum ama yabancı skoda forumlarına girince öyle olmadığını gördüm. 100 sterlin gibi bir fiyata satılıyor..

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ender bey, aynı araçtan ve ekrandan bende de var. yaptırdığınız smartlink iphone 6 için kullanılabilir mi? ayrıca bir video gönderirseniz benim gibi almayı düşünüp de para vermek konusunda çekinceleri olanlara yardım etmiş olursunuz. saygılarımla.

Çevrimdışı vakyuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: weneorn;634720
Arkadaşlar, smartlink konusunda para vermeye ne kadar karşı olsam da dayanamayıp aldım. Aracım yeni rapid, ekran sağlı sollu üçer tuşlu olandan. Sesli komutlarla navigasyon mesajlaşmak falan gerçekten hoş. Mart sonuna kadar 480tl her şey dahil...

Ben de çoğu ülkede aktif sanıyordum ama yabancı skoda forumlarına girince öyle olmadığını gördüm. 100 sterlin gibi bir fiyata satılıyor..

Hayırlı olsun Ender Bey... Samsung telefonların uyumsuz olduğunu söylüyorlar. Bende ve eşimde samsung a5 2017 var. Bir ara denk gelir de deneyebilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Resim olarak koyacağım kısmetse. Android 5 ya da 6 sonrası samsung dahil tüm android telefonlarda android auto desteği var sadece Tr desteklenemdiği için apk olarak apkmirrordan indirilmesi gerekiyor. Carplay seçeneği de var o yüzden apple ile de çalışır sanırım. Mirrorlink için telefonun direk mirrorlinki desteklemesi gerekiyor. Benim telefon desteklemediği için tv ya da herhangi bir video izleyemeiyorum. Google maps güzel çalışıyor, ses ile komutlarla nereye isterseniz çiziyor. Whatsappden mesaj gelirse yollayan kişiye ses ile yazdırarak yanıt verebiliyorsunuz. Sıfırdan ses komut ile sms atabiliyorsunuz.
http://hizliresim.com/nODpX5
http://hizliresim.com/gOGpmN
http://hizliresim.com/Z9qp8g
http://hizliresim.com/oOmpbQ
http://hizliresim.com/lODpMB
http://hizliresim.com/Vr7Nky
« Son Düzenleme: 19 Mart 2018, 21:01:22 Gönderen: weneorn »

Çevrimdışı burakalkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: weneorn;634903
Resimler eklendi..

Ender Bey hayırlı olsun,

Bende de aynı araçtan mevcut ama ben sorduğumda aktif edilemiyor demişlerdi.

Aracı ne zaman almıştınız ? hangi bayide ve ne kadar ücrete yaptırdınız bu konularda yardımcı olabilir misiniz ?

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer ekran ve tuşlar benimkinin aynısı ise yani app tuşuna basınca smartlink aktif değil gibi bir şey diyorsa olabiliyor. Ben ekim 2017 de aldım. Yaptırdığım yer And oto 480 e geldi yaklaşık.

Çevrimdışı burakalkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet, ekran ve tuşlar aynı sizdeki gibi. Çakıroğlu'yla görüştüm bende gelin burada deneyelim dediler. bakalım müsait bir zamanda gitmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
burak bey siz de yaptırdığınız zaman resim veya video gönderirseniz sevinirim. car play i merak ediyorum özellikle. bir de maliyeti ne kadar oldu. değer mi yapmaya değerlendirirseniz sevinirim.