škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 Rapid Spaceback 1.0

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değişir hocam 1-1,5 litre rahat düşer. Kullanımınızı bilmiyorum ama karma kullanımda 1.2 tsi bile 33-35 krş yakıyor. Ben de ilk aldığımda 7-8 litre yakıyordu.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Agrasif kullanmam. Günde ortalama 40 km yapıyorum. Yaklaşık 20 km trafikli. Dün alalı tam 1 hafta oldu araca daha alışamadım. Birbirimizi tanımaya çalışıyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Carnaqe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba  skoda rapid spaceback 1.0 dynamic dsg 95 hp tsi araca baktım test sürüşüde yapıcam ama aracın 1.0 lt olması çekiş gücü vs kafama takılıyo şuan ki araç clio grandtpur 1.5 dci 75hp hem yakıt olsun hemde performans olsun yorumlarınızı bekliyorum (Not: aracı ötvsiz engelli kardeşim için aldım yine aynınşekilde ötvsiz alacam.)

Çevrimdışı barnesdefyil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 1 ay oldu yeni aracımı (1.0 dynamic dsg 95 hp tsi ) alalı. Aracın çekişi ile ilgili olarak kuşkularım vardı. 2 sefer 4-5 yolcu ve ful bagaj ile yolculuk yaptım. Daha önce 2009 model 1.4 polo otomatik benzinli ile zorlandığım yokuşlarda çok rahat bir performans sergiledi yeni aracım. şimdilik performansından memnunum.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Carnaqe;627541
Merhaba  skoda rapid spaceback 1.0 dynamic dsg 95 hp tsi araca baktım test sürüşüde yapıcam ama aracın 1.0 lt olması çekiş gücü vs kafama takılıyo şuan ki araç clio grandtpur 1.5 dci 75hp hem yakıt olsun hemde performans olsun yorumlarınızı bekliyorum (Not: aracı ötvsiz engelli kardeşim için aldım yine aynınşekilde ötvsiz alacam.)

Şu anki aracınızın performansını bulamazsınız, bulursun diyen de yalan söyler. Biraz da sizin beklentilerinize bağlı. Performans ve yakıt tasarrufu hariç diğer konularda üstün. Bende 1.2 tsi 110 hp manuel var şehirlerası en düşük gördüğüm tüketim değeri 4,8  litre (şu anki benzin fiyatlarına göre 26 kuruş yapar) biraz daha basyığınız zaman 5-5,5 litre arası yakar, yakıt karşılaştırmanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;627612
Şu anki aracınızın performansını bulamazsınız, bulursun diyen de yalan söyler. Biraz da sizin beklentilerinize bağlı. Performans ve yakıt tasarrufu hariç diğer konularda üstün. Bende 1.2 tsi 110 hp manuel var şehirlerası en düşük gördüğüm tüketim değeri 4,8  litre (şu anki benzin fiyatlarına göre 26 kuruş yapar) biraz daha basyığınız zaman 5-5,5 litre arası yakar, yakıt karşılaştırmanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Ne demek şu anki aracın performansını bulamazsınız?
Ben aksini iddaa ediyorum. 1.0 TSİ performans açısından kalkış, iniş, düzde ve rampa v.s, hertürlü yolda arkadaşın bahsettiği 75 hp lik dizel clio'yu süpürür geçer.
Ki sizin aracınız 110 hp lik imiş Hasan bey. Neden böyle Rapidi karalayıcı bir yorum yaptınız anlamadım. Benim 1.2 TSİ 90 hp DSG Rapid bile üstün o araçtan. Bu konuda iddialıyım da. Varsa aynı aracı olup kendine güvenen gelsin buyursun, performans görsün.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Halil bey bir ay önce aracım hasarlı olduğu için kasko ikame araç olarak 1.3 motor 75 hp Opel corsa araç vermişti. Kendi aracımla kıyasladığım zaman Opel bile daha performanslı geldi bana. Ama benim için performans çok önemli değil dediğim gibi kişiden kişiye değişir.. Arkadaş test sürüşü yapacakmış zaten ama test sürüşlerinden de kesin bir kanaate varılacağını düşünmüyorum. Ancak arabayı alıp belli bir süre kullandıktan sonra daha iyi anlayabilir o zaman karşılaştırmasını yapıp buraya yazsın. Ayrıca servis bakımlarını da kıyasladığınız zaman Skoda renaulttan daha pahalı.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Carnaqe;627541

Merhaba aynı aracı 25 ekim 2017 tarihinde teslim aldım. Suana kadar 747 km oldu çekiş ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım çok atik son aracım otomatik 1.4 fiat punto 75 bg 4 sene kullandım çekişi çok kötüydü. Aracı almadan önce 1 ay kiralık fluence 1.5 110 bg otomatık kullandım. Rapid 1.0 olmasına rağmen tork ve beygir açısından çok tatmin edici. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yalnız durumunuz müsait ise style paket öneririm dynamic tatmin edici ama style paket daha da keyif verici.

Çevrimdışı ozan beycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba aranızda yeniyim yaklaşık 2 haftadır araştırmalar sonucu rapid spaceback modeline yoğunlaşmış durumdayım 1.0 tsi 95 ps dsg kullanan arkadaşlardan performans ve yakıtla ilgili tavsiye alabilir miyim. düşündüğüm araç style + emotion paket bilgi verirseniz sevinirim ötv indirimi ile alacağım maddiyatım anca yetiyor

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozan beycan;628572
merhaba aranızda yeniyim yaklaşık 2 haftadır araştırmalar sonucu rapid spaceback modeline yoğunlaşmış durumdayım 1.0 tsi 95 ps dsg kullanan arkadaşlardan performans ve yakıtla ilgili tavsiye alabilir miyim. düşündüğüm araç style + emotion paket bilgi verirseniz sevinirim ötv indirimi ile alacağım maddiyatım anca yetiyor

Merhaba 1 aydır kullanıyorum dynamic paketi performans güzel yokuşlarda hiç sıkıntı yaşatmıyor. Yolda randıman bulunca gayet iyi ama ani hızlanma beklemeyin atik değil vites sürekli 7 ye gelme çabasında. Yakıt suan için yüksek 9 lt civarında aracım suan 1500 km ye geldi ilk bindiğimde 11 gibiydi biraz daha düşecektir ama çokta tasarruf beklemeyin. Ben rapid spaceback 1.0 dsg dynamic geçen ayın 25 inde 69.750 tl almıştım sanırım zam gelmiş.

Bu fiyatlara yakıt performans açısından çok mantıklı tavsiye ederim.

Çevrimdışı ozan beycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim kaporayı verdik şoförlük çok yok zaten basamam fazla :D ötv ile alıyorum 5 yıl satamama durumum var ondan bilgi almak istedim sağolun :gut:

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozan beycan;628627
teşekkür ederim kaporayı verdik şoförlük çok yok zaten basamam fazla :D ötv ile alıyorum 5 yıl satamama durumum var ondan bilgi almak istedim sağolun :gut:

Rica ederim. Öyleyse vergisiz fiyatı daha iyidir [emoji4] alışınca satmazsınız ben octavia bakıyodum hem maddi açıdan hemde babamın aklıma gırmesi ile rapid oldu. Fiat puntodan sonra çok iyi geldi [emoji12] Ben memnunum inşallah sizde memnun kalırsınız. Şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.

Çevrimdışı ozan beycan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erensaat;628647
Rica ederim. Öyleyse vergisiz fiyatı daha iyidir [emoji4] alışınca satmazsınız ben octavia bakıyodum hem maddi açıdan hemde babamın aklıma gırmesi ile rapid oldu. Fiat puntodan sonra çok iyi geldi [emoji12] Ben memnunum inşallah sizde memnun kalırsınız. Şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.

Teşekkürler hepimiz kazasız belasız kullanırız inş Bilgi için teşekkürler

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozan beycan;628658
Teşekkürler hepimiz kazasız belasız kullanırız inş Bilgi için teşekkürler

Rica ederim Ozan bey bu arada aracı teslim aldınız mı bilmiyorum ama aklınızda bulunsun yazlık paspas setinin olup olmadığına bakın