škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tdi dsg tekleme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son durum hakkında bilgi vereyim. Başka bir ustaya götürdüm aracı, basınç tüpünden ya da temel ayardandır dedi. Yeniden temel ayar yaptık, düzelmedi. Şimdi tüpü tekrar değiştireceğiz. Belki takılan tüp arızalıdır diye. Yeni tüpü biraz deneyeceğiz, düzelirse düzeldi. Düzelmezse eski tüpe dönüp o zaman bakacağız dedi. Yarın muhtemelen yeni tüpü takacağız. Gelişmelerden haberdar ederim.

Çevrimdışı aliusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son durum hakkında bilgi vereyim. Başka bir ustaya götürdüm aracı, basınç tüpünden ya da temel ayardandır dedi. Yeniden temel ayar yaptık, düzelmedi. Şimdi tüpü tekrar değiştireceğiz. Belki takılan tüp arızalıdır diye. Yeni tüpü biraz deneyeceğiz, düzelirse düzeldi. Düzelmezse eski tüpe dönüp o zaman bakacağız dedi. Yarın muhtemelen yeni tüpü takacağız. Gelişmelerden haberdar ederim.

Geçen perşembe günü yeni basınç tüpünü taktık. Eskisinin elle sökülecek kadar gevşemiş olduğunu gördük. Bu kadar kısa sürede gevşediğine göre ya tüp arızalıydı ya da başka bir sorun var. Şimdilik her şey yolunda görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı aliusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen perşembe günü yeni basınç tüpünü taktık. Eskisinin elle sökülecek kadar gevşemiş olduğunu gördük. Bu kadar kısa sürede gevşediğine göre ya tüp arızalıydı ya da başka bir sorun var. Şimdilik her şey yolunda görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

Yeni tüpten sonra yaklaşık 1 ay kadar sorunsuz sürüş yaptım. Ama tekrar sorun ortaya çıktı. Bunun üzerine mekatronik rezivyonu yapıldı. Sonrasında araç saçma sapan hatalar vermeye başladı. (Giderken stop etmeler, yine giderken "geri vitese geçilemiyor" şeklinde hatalar vs.) Bunun üzerine yetkili serviste tekrar temel ayar yaptırdım. Dışarıda bu temel ayar işini düzgün yapamıyorlar, ya da ben yapanını bulamadım. Bu şekilde uzun zaman sorunsuz kullandım aracı ancak artık yeter deyip aracı sattım. (Sattığım kişiye de tüm bu süreçleri, neyi nerede yaptırdığımı anlattım.)

Ben şimdi aracıma uygun forum bulmaya gidiyorum : ) Selamlar...