škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 Gizli Özellik Açtıranlar (Güncel Konu)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba. Superb 3 araç sahiplerinin fikrini almak için açtım konuyu. Gizli özellikle ilgili konular güncelliğini yitirmiş. Ben de bu aralar yaptırmayı düşündüğüm için güncel fikirlerinizi ve deneyimlerinizi almak istedim. Ankara'da yaşıyorum ve en geç önümüzdeki hafta açtırmak istiyorum özellikleri.

Sizlerin açtırdığı veya açıldığını bildiğiniz özellikler neler? Deneyimleriniz ve tavsiyelerinizi öğrenmek isterim. Ayrıca Ankara'da yaptırabileceğim yer tavsiyesi verirseniz de sevinirim.

Ender elektronikte bizim modelle ilgili şu gizli özellikleri buldum ama bu liste bana dar gibi geldi. Dediğim gibi sizlerin de bilgilendirmesini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ender Elektronik Liste:

• Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi
  • Ön güğüsteki ve kapılardaki ambiyans ışığı seçeneklerine açık kırmızı seçeneğinin eklenmesi
  • Kapıları uzaktan kumanda ile kilitlerken ve açarken uyarı sesi (orjinal alarm olan araçlarda buzzerdan öter)(Alarm olmayan araçlarda korna hafif çalar)
  • Coming Home fonksiyonunun otomatik olması (normalde bir kere selektör atılması gerekiyor)
  • Coming home ve leaving home fonksiyonlarının sis farından yanması
  • Katlanır aynasının altında aydınlatma olan araçlarda ayna katlandıktan sonrada ışıkların açık kalması
  • Ön Yol bilgisayarında araca ilave edilmesi gereken benzinin litre olarak gösterilmesi (türkçe çeviride "ek yakıt" olarak yazıyor)
  • Gündüz sürüş farlarının teyp üzerinden kapatılıp açılabilmesi
  • Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 kereye yükseltimi (destekleyen modüllerde)
  • Geriye takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi
  • Klima paneli "Auto" konumundayken klimanın çalışma şiddetinin gösterimi
  • Far anahtarı "0" veya gündüz "Auto" konumundayken arka parkların da yanması
  • Virajlarda sislerin yanması
  • Araç kilitlendikten sonra açık kalan cam varsa bunun yağmur yağınca otomatik kapanması (highline araçlarda)
  • Selektör attığınızda sis farlarının da yanıp sönmesi
  • XDS - Elektronik difransiyel kilidinin aktif edilip aracın daha iyi yol tutması(strong)

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Daha 4lüler yanarken stoplarla yanıp sönmesi var ama sunuda bilin bu işlemi yaparken veya sonra bir arıza olursa yada servis vag olayını anlarsa araç sigorta kapsamından çıkıyormuş. Benim sigorta 4 senelik olduğu için düşünmüyorum.

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34207

Asıl açılması gereken özellikler burada belirtilmiş.
Sizin belirttiklerinizin çoğu zaten araçlarda mevcut.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BLACKSAGAT;616354
Daha 4lüler yanarken stoplarla yanıp sönmesi var ama sunuda bilin bu işlemi yaparken veya sonra bir arıza olursa yada servis vag olayını anlarsa araç sigorta kapsamından çıkıyormuş. Benim sigorta 4 senelik olduğu için düşünmüyorum.

Bana bizzat satış danışmanım tavsiye etti ve herhangi sıkıntı olmaz merak etmeyin dedi. Servisten servise değişiyor olabilir vagcom yaklaşımı.

Alıntı yapılan: fatihatilla;616364
Kadran selamlama durumunu seviyorum güzel oluyor :)

Kadran selamlama ben aracımı aldığımda zaten vardı. Yeni serilerde fabrikadan o şekilde geliyormuş.

Alıntı yapılan: hyayla24;616366
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34207

Asıl açılması gereken özellikler burada belirtilmiş.
Sizin belirttiklerinizin çoğu zaten araçlarda mevcut.

Dediğiniz gibi kadran selamlama, geri viteste aynanın inmesi gibi birkaç özellik benim aracımda zaten var. Link için teşekkürler.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle satıcınıza kanmayın trafikte 1 bira önemsiz deniyor ama kaza anında kesinlikle ceza gelmesine sebep oluyor. Satıcı sıkıntı çıkmaz diyebilir ama o gizli özellik olarak üzerinde olan özellikler vag kablosuyla açılıyor ve beyne girilmiş oluyor. Benim satıcım maltepe aykandan emre bey açık ve net aracı garanti kapsamından çıkaracak şeyleri söyledi. Yani normalde sıkıntı olmaz ama hak aramaya gittiğinizde sen şunu yaptırmışsın gibi bir tutuma girer. Bilmeyen varsa söyleyeyim aracınıza farklı jant taktınız ve otomatik şanzuman bozuldu garanti kapsamının dışındasınız. Çünkü aracın şanzumanını etkileyen yoracak bir durum söz konusu. Onuda başka bayiler sıkıntı olmaz diyebilir ama 5 dakkada değişir bütün işler. Siz en iyi si çok kapsamlı araştırın benim aracım 2017 kadran selamlama falan mevcut olmasa ne olurdu diyorum mesela ama şanzuman en aşşağı 12000tl yani.

Çevrimdışı Ahmet Can Topal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu tür gizli özellikleri serviste açtırma imkanımız var mı bi de aracın klima krom çıta gibi bazı kronik sorunları için servisten randevu aldım başka bi öneriniz var mı yaptırmam için

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz Pedalı Tepkilerini Arttırma

Alıntı:
Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2

Škoda (01) seçeneğinden AUDI (02) seçeneğine değiştirin.
Bu değişiklik gaz pedalı hassasiyetini belirgin bir şekilde arttıracaktır. Gaz tepkisinin anlık hassasiyeti ve yola yansıtılmasını ciddi olarak iyileştirmektedir.

Bu kodu uygulayan oldu mu acaba? Benim yaptıracağım yer kesinlikle araca hasar verir dedi.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;616428
Gaz Pedalı Tepkilerini Arttırma

Alıntı:
Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2

Škoda (01) seçeneğinden AUDI (02) seçeneğine değiştirin.
Bu değişiklik gaz pedalı hassasiyetini belirgin bir şekilde arttıracaktır. Gaz tepkisinin anlık hassasiyeti ve yola yansıtılmasını ciddi olarak iyileştirmektedir.

Bu kodu uygulayan oldu mu acaba? Benim yaptıracağım yer kesinlikle araca hasar verir dedi.

Yapacağı iş büyük ihtimalle gaza bastığınızda atıyorum, önceki halinde 1/5 güç gidiyorsa, aynı oranda bastığınızda 1/3 güç gitmesini sağlamak olacaktır. Motor soğukken dikkat edildiği taktirde çok büyük sorun olacağını sanmıyorum .

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;616429
Yapacağı iş büyük ihtimalle gaza bastığınızda atıyorum, önceki halinde 1/5 güç gidiyorsa, aynı oranda bastığınızda 1/3 güç gitmesini sağlamak olacaktır. Motor soğukken dikkat edildiği taktirde çok büyük sorun olacağını sanmıyorum .

Denemeyi en çok istediğim özellik bu fakat tecrübe etmiş olan yoksa risk almak istemiyorum. Yakıt artışı, motorda zorlanma vesaire sorunlar çıkarırsa çok mantıksız olur.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
audinin fazladan aldığı para karşılığında aracı kullandığında bak bu marka daha iyisini yapmış demenizi sağlayan fark o.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;616449
audinin fazladan aldığı para karşılığında aracı kullandığında bak bu marka daha iyisini yapmış demenizi sağlayan fark o.

Siz kullanıyor musunuz bu özelliği? Kullanıyorsanız nedir tecrübeleriniz?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok kullanmıyorum. Garanti bitince doğrudan chip tuning düşünüyorum.