škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cam suyu koymadan kış geçer mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eski aracımda klimayı açınca içeriyi bir küf kokusu alıyordu.Uzun zaman sebebini bulamadım.Polen fiktresi vs yenilesem de çözümünü bulamadım.Bir gün antfrizli cam suyu eklerken kokusundan anladım ki benim küf kokusu dediğim şey on. Kokusuydu.Kışın onu camlara püskürtünce süzülen sular cam önlerindeki deliklern aşagıya gidip orada az da olsa birikirmiş ve diğer gün klimayı açınca hava çekerken onun kokusunu çekermiş.Superbde eminin o tür koku olmaz özellikle de dışardan alınan havayı kapatmamız durumunda bu sorunla karşılaşma ihtimali düşüktür.Ama ben yine de kışın cam suyuna fazla ihtiyaç duymayan biri olarak acaba diyorum depoda hiç su bırakmadan bir kış geçirsem bir zararı olur mu.Hem cam suyunun biri de ayarsız ve arkamda duran arabanın camını yıkıyor.Bir de antfrizli olursa tavan masmavi olur.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BİM de bes litresi 4,95 pek kokusuda yok al dok kafan rahat etsin. Kuru depoyla arabami surulur.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Etanolden uretilmis kaliteli bir cam suyu akin. Sorun olmamasi gerekiyor. Piyasada sonax, Michelin, wurth gibi markalarin var cam sulari. Biraz pahalidir, ama Metil alkol ve tuhaf kokularla ugrasmassiniz.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben shellden aliyorum kokusu var ama henuz kokusundan rahatsiz olan olmadi. Belki ondan kullansaniz sorun olmaz.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç süperb o kokuyu bende alıyorum cam suyu kullanınca daha önce başka marka kullanıyordum babam almış kokanından adamın burnu deliyor resmen tabi haba silkilasyonu nu kesince gelmiyor . Susuz bırakmazdım ben sizin yerinizde olsam

Çevrimdışı superbia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Silecek suyu ayarını biz yapabilirmiyiz? Arka cama ve arkamdaki aracın camına gidiyor.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada http://www.autoblog.com/2010/06/15/report-water-as-windshield-wiper-fluid-causes-20-of-legionnair/

Sadece su doldurduysaniz boyle bir https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Lejyoner_hastalığı tehlike de var. O koku tahminen bu, ya da başka bir bakteri. Ve klimayla birlikte içeri de alıyorsunuz o kokuyu ve haliyle bakterileri. Çocuk, yaşlı varsa daha kötü

Naçizane tavsiyem, dag suyu (erikli, Uludağ, Nestle vs - kireci yok denecek kadar az) ve cam suyu.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;595374
...Hem cam suyunun biri de ayarsız ve arkamda duran arabanın camını yıkıyor.Bir de antfrizli olursa tavan masmavi olur.

Alıntı yapılan: superbia;595374
Silecek suyu ayarını biz yapabilirmiyiz? Arka cama ve arkamdaki aracın camına gidiyor.

En sınır konulardan bir tanesi! Sanki kasıtlı yapılıyormuş gibi bir durum. Su püskürtme deliğine sokulacak bir toplu iğne ile kolayca ayarlanabilecekken milleti rahatsız etmenin alemi var mı? Gereksiz yere bir kavgaya ve gereksiz daha kötü sonuçlar doğurabilecek bir durum!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;595378
Bu arada http://www.autoblog.com/2010/06/15/report-water-as-windshield-wiper-fluid-causes-20-of-legionnair/

Sadece su doldurduysaniz boyle bir https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Lejyoner_hastalığı tehlike de var. O koku tahminen bu, ya da başka bir bakteri. Ve klimayla birlikte içeri de alıyorsunuz o kokuyu ve haliyle bakterileri. Çocuk, yaşlı varsa daha kötü

Naçizane tavsiyem, dag suyu (erikli, Uludağ, Nestle vs - kireci yok denecek kadar az) ve cam suyu.

cam suyu haznesine memba suyu mu?
Basit bir işi bu kadar büyütmeye gerek yok...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Erikli, Uludağ ve Nestle de kireç içeren sulardır. Kireç içermeyen su istiyorsanız saf su koymanız gerekir. Geri kalan tüm kaynak ve şebeke suları kireç ve diğer mineralleri içerir. Bu kadar kasmaya da gerek yok. Ben bugüne kadar kireç yüzünden tıkanan püskürtme pompası görmedim de duymadım da.

Bu arada kışın cam suyu koymamak büyük kazalara neden olabilir. Çamurlu bir yolda 110 km/h ile gittiğinizi ve önünüzdeki aracın sizin camınıza çamur sıçrattığını düşünün. Ne yapacaksanız?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;595435
Arkadaşlar Erikli, Uludağ ve Nestle de kireç içeren sulardır. Kireç içermeyen su istiyorsanız saf su koymanız gerekir. Geri kalan tüm kaynak ve şebeke suları kireç ve diğer mineralleri içerir. Bu kadar kasmaya da gerek yok. Ben bugüne kadar kireç yüzünden tıkanan püskürtme pompası görmedim de duymadım da.

Bu arada kışın cam suyu koymamak büyük kazalara neden olabilir. Çamurlu bir yolda 110 km/h ile gittiğinizi ve önünüzdeki aracın sizin camınıza çamur sıçrattığını düşünün. Ne yapacaksanız?
çok doğru diyorsun kardeşim

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı kullanmaz iseniz kış daha güzel geçer böylelikle :)

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;595435

Bizim evdeki ikinci araç 2006 kia rio su fiskiyelerinin ikiside kireç yüzünden tıkalı, iğneyle açtılar birkaç defa ama yine şebeke suyu kullandığım için tıkandı. kireç sökücüye yatıracam da rengi solacak diye korkuyorum :)

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Purgator tavsiye ederim. Ben geçen yıldan beri kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi