škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

park freni

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Eski arabalarımızdan bir alışkanlığımız var el frenini çekili gördüğümüzden aracın park halindeyken hareket edeceği endişesini taşımıyorduk.Bu elektronik park fireninde bazen bakıyorum fren tuşu yanmıyor(kontağı kapatınca belki yanmıyor dikkat etmedim ona)Acaba diyorum park feni çekili olmasa ve araç boşta olsa park halindeyken kendi kendine hareket etmesi durumunda devreye girecek bir güvenlik sistwmi var mıdır.Hani kontağı kapalı görüp araçta kimse olmadığını düşünüp arabanın kaçmasını engelleyecek bir sistem

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle ki dsg li aracımda start stop devrede ve araç d konumunda iken kısa süreli durup kapıyı açtığım zaman otomatik el frenini çekmişti Siz p konumuna aldığınızda ise zaten çekilmese bile araç kaçmaz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;594967
Manuel araç

BABAM alışamadı park firenine kaçırıyor hep arabayı keşke dediğiniz gibi olsa ama sanki orada (A) basarak difransiyel kilidi yapıyor aması var ona basana kadar parkı çekersiniz .) çok karışık oldu keşke dediğiniz olsa

Çevrimdışı superbia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Otomatik olarak devreye girmiyor ama hareket etmek için gaz pedalina dokununca otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbia;594974
Otomatik olarak devreye girmiyor ama hareket etmek için gaz pedalina dokununca otomatik olarak devre dışı kalıyor.

hayır otomatik olarak devreye giriyor. aracı durdurdunuz diyelim, frene bastınız autohold devreye girdi, kontağı kapattığınızda yada sürücü kapısını açtığınızda park freni otomatik olarak devreye girer.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;595087
hayır otomatik olarak devreye giriyor. aracı durdurdunuz diyelim, frene bastınız autohold devreye girdi, kontağı kapattığınızda yada sürücü kapısını açtığınızda park freni otomatik olarak devreye girer.

bu dediğinizi denicem bakalım sonucunuda size söylerim

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende bu şekilde çalışıyor. ama alışkanlıktan dolayı kendim çekip bırakıyorum. 1-2 kez unutmuştum bu şekilde kendi devreye girmişti. benim araç da manuel bu arada

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;595097
bende bu şekilde çalışıyor. ama alışkanlıktan dolayı kendim çekip bırakıyorum. 1-2 kez unutmuştum bu şekilde kendi devreye girmişti. benim araç da manuel bu arada
Bende alışkanım park firenini çekmeye babam alışamadı o unutuyor ... :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
14 AYdır kullanıyorum. manuel araç hiç sorun çıkarmadı. aracı durdurmak için frenebasıp durunca misal ışıklarda veya park ederken yeşil olarak el freni ışığı yanıyor. kontağı kapatırsam ve kapıyı açarsam da kırmızıya dönüp el frenini tamamen çekiyor.
vites kolunun yanında alt köşede size en yakın olan düğmeyi kontrol edin o düğme elektronik park frenini devreye alıp devreden çıkarıyor. bir kez hanım devreden çıkarmış el frenini çekmiyor diyordu. düğmeye bastım tekrar. herşey düzeldi.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;595104
14 AYdır kullanıyorum. manuel araç hiç sorun çıkarmadı. aracı durdurmak için frenebasıp durunca misal ışıklarda veya park ederken yeşil olarak el freni ışığı yanıyor. kontağı kapatırsam ve kapıyı açarsam da kırmızıya dönüp el frenini tamamen çekiyor.
vites kolunun yanında alt köşede size en yakın olan düğmeyi kontrol edin o düğme elektronik park frenini devreye alıp devreden çıkarıyor. bir kez hanım devreden çıkarmış el frenini çekmiyor diyordu. düğmeye bastım tekrar. herşey düzeldi.

Park fireninin (A) yanındaki bu işaretten mi bahsediyorsun

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O tuş auto hold tuşudur, park frenini açıp kapatan bir tuş değil, ama şöyle bir illiyet bağı var; bu tuş basılı iken araç stop ettirildiğinde park freni otomatikman devreye girer...

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;595151
O tuş auto hold tuşudur, park frenini açıp kapatan bir tuş değil, ama şöyle bir illiyet bağı var; bu tuş basılı iken araç stop ettirildiğinde park freni otomatikman devreye girer...
bak yeni birşey öğrendim teşekkür ederim

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Manuel araçlarda o tuşun aktif olması bir durumda angaryaya dönüşüyor.Şöyleki trafik var ve yokuş aşağı iniyorsunuz.Sık sık durmanız gerekiyor.Öndeki araç durdu siz de durmak için frene bastınız auto hold devreye girdi.Öndeki araç hareket etti üç beş metre sonra durdu.Normalde vitese almadan aracı boşta bırakıp frenle durduruyordum ben ama auto hold devrede olduğu için arabayi vitese takıp hareket ettirip az sonra yeniden frene basip auto holdu devreye aliyorsunuz.Belki benim bilmediğim bi taktik vardır.Frene tam basmazsaniz auto hold devreye girmiyor gerçi ama yokuş dik olunca frene sağlam basmak gerekiyor.