škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Style Plus

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Başka bir kaynaktan Superb için yeni bir paket geldiğini duydum.

Style Plus isimli paket, Style paketten 3000 TL daha pahalı olacakmış ve özellik olarak şunları içerdiği söyleniyor.

-Bi Xenon Farlar AFS led gündüz farları
-İç gözlem sensörlü alarm
-High led arka stoplar
-Elektrikli ve hafızalı on koltuklar
-Elektrikli ve hafızalı Yan aynalar
-Manuel arka perdeler

Eğer bu bilgi doğruysa (bazı bayilere bu özellikte araç geldiği söyleniyor), Prestige paketin bir esprisi kalmıyor. Deri ve ısıtmalı koltuk, karartmalı yan aynalar ve elk. bagaj için 7000 TL fark vermeye değer mi bilmiyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumumuzdan "crash" rumuzlu İnanç arkadaşımız en doğru ve kesin bilgiyi verecektir konuyu gördüğünde.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım doğrudur , bu sayede Mayıs gibi Superb alma ihtimalim çok yükselir.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boyle bir  paket cikarsa prestige bir ozelligi kalmaz. styla paket ölür. sadece 3500tl ztn bixenon parasi
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2015, 09:51:08 Gönderen: ali729 »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550119
Forumumuzdan "crash" rumuzlu İnanç arkadaşımız en doğru ve kesin bilgiyi verecektir konuyu gördüğünde.

Aynı zamanda kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, renkli maxi-dot yol bilgisayarı ve arka ayaklık aydınlatıcısı var araçta ve sadece 1.6 TDI DSG ile sınırlı sayıda geliyor bu paket. 2016 model yılıyla ilgili farklı planlamalar olabilir belki, ama bunları söylemem pek doğru olmaz şuan :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence prestige yerine Style Plus olacak ve de L&K ülkemize gelecek tahminim bu yönde.
Erken aldık desenize arabaları :(

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben memnunum prestij paketten. bir tek sw aracı merak ediyorum.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;550144
Aynı zamanda kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, renkli maxi-dot yol bilgisayarı ve arka ayaklık aydınlatıcısı var araçta ve sadece 1.6 TDI DSG ile sınırlı sayıda geliyor bu paket. 2016 model yılıyla ilgili farklı planlamalar olabilir belki, ama bunları söylemem pek doğru olmaz şuan :D
Styla dururlar ozmn 3000 tl icin okadar ozelliklten kimse vazgecmez

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;550191
Styla dururlar ozmn 3000 tl icin okadar ozelliklten kimse vazgecmez

Stayle Plus Paket ile ilgili Doğuş Oto ile görüştüm. 2016 yılında Stayle Plus Paket satışına başlayacaklar ve evet bahsedilen özelliklerin bir çoğu eklenmiş olacak. Bunun nedenini Prestige Paket taleplerine yetişememek olarak açıklıyorlar. Ancak Pristige paket ile arasında 3.000 TL civarında bir fark ile satılmasının planlandığını söyledir. Ben piyasada Stayle Paket ile arasında 3.000 TL fark ile satılacağı yönünde söylentiler olduğunu söylediğimde aldığım cevap bunun mümkün olmadığını, böyle bir şey olması durumunda Style ve Prestige Paketlerin satışının durma noktasına geleceğini ayrıca marka değerine ciddi zarar vereceğini söylüyorlar. Tabi bu onların söylemi en doğrusunu yaşayarak göreceğiz. Umarım yakalamış olduğu marka değerine uygun ve herkesi mutlu edecek bir satış politikası uygularlar.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanla firmaların ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda paketlerin kapsamında değişikler yapması çok doğal. neticede satış stratejilerini hedefler doğrultusunda revize etmeleri gerekiyor. Ayrıca bizler için de seçeneklerin artması güzel olur. Herkes bütçesine ve isteğine uygun araca kavuşur böylece. Ama bu otomobil camiasında piyasaya yeni sürülen araçlar için şunu gördüm ki ilk alan her zaman karlı çıkıyor:)

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozkanarslan;550675
Stayle Plus Paket ile ilgili Doğuş Oto ile görüştüm. 2016 yılında Stayle Plus Paket satışına başlayacaklar ve evet bahsedilen özelliklerin bir çoğu eklenmiş olacak. Bunun nedenini Prestige Paket taleplerine yetişememek olarak açıklıyorlar. Ancak Pristige paket ile arasında 3.000 TL civarında bir fark ile satılmasının planlandığını söyledir. Ben piyasada Stayle Paket ile arasında 3.000 TL fark ile satılacağı yönünde söylentiler olduğunu söylediğimde aldığım cevap bunun mümkün olmadığını, böyle bir şey olması durumunda Style ve Prestige Paketlerin satışının durma noktasına geleceğini ayrıca marka değerine ciddi zarar vereceğini söylüyorlar. Tabi bu onların söylemi en doğrusunu yaşayarak göreceğiz. Umarım yakalamış olduğu marka değerine uygun ve herkesi mutlu edecek bir satış politikası uygularlar.

Şimdi Ordu Bayi Satış Müdürü ile görüştüm. Ellerin de 1 tane Beyaz Renk (Opak) 1.6. TDI DSG Style Plus varmış. Araç teklif formunu bana gönderdi. Aracın pazarlıksız fiyatı 114.550 tl. Pazarlıkla en son 112.500 TL+( Trafik Sigortası) ye kadar indirdim. Bunun üzerinden Prestige Paket ile bir karşılaştırma yaptım.
Prestige Paketin artıları;
Alcantra Deri Döşeme : 3.000 TL ( Opsiyon Listesinde yok ben kendim yaklaşık bir fiyat belirledim.)
4 Koltuk Isıtma : 1.800 TL
Geri Görüş Kamerası :1.350 TL
Elektrikli Bagaj: 1.500 TL
ARTILARIN TOPLAM:7.650 TL

Lİste Fiyatları ile karşılaştırırsak Style Plus ile Prestige Paket arasında ki fark 6.049 TL yani Prestige Paket, Style Plus Pakete göre hala 1.601 TL avantajlı gözüküyor.
Ancak Style Paket alan arkadaşların ciddi kayıpları var. Şöyle ki daha önce sadece Bi-Exenon Farları 3.500 TL ye ekleme yapıyorlarken, şimdi toplamda 11.000 TL lik opsiyonu 3.000 TL farkla verecekler. Gerçekten yazık...
Ayrıca Style Plus Paket şimdilik sadece 1.6 TDİ DSG de gelecekmiş.
NOT: Araç teklif formunu ve yaptığım hesaplama tablosunu ekleyemedim.

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben 1.4 tsi Manuel style aracı 86500'e aldım. ACC, Elktrk bagaj, metalik renk farkı siyah, Zenon far ekstrasıyla. Bazı arkadaşlar style plus'ın style kullanıcılarına yazık ettiğini söylüyor. Daha arabaya binmeden soğudum vallahi.

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faocsu;551534
Arkadaşlar ben 1.4 tsi Manuel style aracı 86500'e aldım. ACC, Elktrk bagaj, metalik renk farkı siyah, Zenon far ekstrasıyla. Bazı arkadaşlar style plus'ın style kullanıcılarına yazık ettiğini söylüyor. Daha arabaya binmeden soğudum vallahi.

Hocam sizin aracın Style Plusa göre 3.000 TL lik artısı var. Yanı sizin aracınızın liste fiyatı metalik renk dahil 95.800 TL iken siz 86.500 TL ye almışsınız. Kaybınız yok gibi Ancak Style Plus paketin ekstralarını siz Style pakete ekletmek isteseydiniz cebinizden çıkacacak rakam 11.000 TL iken bütün bu ekstraları 3.000 TL fark ile verecekler. Yani ben Style paket sahiplerine haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

Çevrimdışı ozkanarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;550722
Zamanla firmaların ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda paketlerin kapsamında değişikler yapması çok doğal. neticede satış stratejilerini hedefler doğrultusunda revize etmeleri gerekiyor. Ayrıca bizler için de seçeneklerin artması güzel olur. Herkes bütçesine ve isteğine uygun araca kavuşur böylece. Ama bu otomobil camiasında piyasaya yeni sürülen araçlar için şunu gördüm ki ilk alan her zaman karlı çıkıyor:)

Hocam haklısınız pazarlama stratejisi olarak da düşünebiliriz ancak araç piyasaya çıkalı 4 ay olmuşken 11.000 TL lik ekstra donanımı 3.000 TL fark ile vermeleri biraz ilginç değil mi