škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kendim yaptım:Bagaj Havuzu, Ön ve arka paspas, Bonus: Perde ve bagaj filesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb ilk çıktığını gibi 20 Ağustos 2015 de aldım. O zaman Paspas ve Bagaj havuzu çıkmamıştı. Siyah paspas üzerinde ayak izleri tozlu olarak çok belli duruyordu. Hemen ilk gün bir çözüm bulup Nalburdan puanlı gri döşeme aldım. Siyah paspas ı üzerine koyup tükenmez kalem ile çizdim fakat bazı yerlerde siyah paspas ölçülerin dışına çıktım. Mesela debriyaj yanındaki ayak koyma yeri ve koltuk altındaki boşluğa 5cm daha girecek şekilde kestim.

Araba yıkarken çıkartyorum ve bezle siliyorum. Tertemiz oluyor. :)

Ön paspaslar.

Arka paspaslar ve Tümsek koruması :)

Bagaj Havuzum :)

Bu da Bagaj filesi. Yine aynı siteden:
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2015, 15:03:14 Gönderen: magicfriend »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün gittim orijinal paspas takımı ve şaft tünel koruyucuyu aldım. 100.000 tl verdiğim araca böyle bir şey yapmam kendi adıma.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;542240
Bugün gittim orijinal paspas takımı ve şaft tünel koruyucuyu aldım. 100.000 tl verdiğim araca böyle bir şey yapmam kendi adıma.

Hocam ben 20 Agustosta aldım. ve o zaman daha paspas çıkmamıştı. Arkada üç kişi bir bindi. Herkesin ayak izi bembeyaz olarak siyah paspasa geçti. Toz da kolay kolay çıkmıyor sonra. Ben bu çözümü o an için yaptım. Çok fazla aracı kullanamıyorum. Yeni Superb'e uygun çıksın ve çoğalsın alacam. 100.000 TL verdiğim aracında içersinin kirlenmesini istemem. Şimdilik idare ediyorum.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;542240

Paspas ve tümsek koruyucuyu kaça aldın?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her zaman söyledim yine söylüyorum arabayı alırken paspasları hediye almaya çalışın yada kauçuk paspas ile teslim edilmesini isteyin bu tarz halı paspas ile uğraşmak kolay olmuyor.

Uygulama güzel ama renk biraz yanlış seçim olmuş geçici olarak mantıklı bir çözüm

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aldığım zaman paspas çıkmamıştı. Araç  içi siyah fakat siyah paspas alınca açık renkli tüm toz ve kirler çabuk gözüküyor. Bu gri renk en uygunu. Size göre hangi renk uygun. Önceki aracım Honda civic ve bej renk kauçuk paspas vardı. Bu aracında bej renk iç döşemesi var ama benim siyah iç döşemeye bej renk gitmez. :)

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikke bagaj havuzuna para vermeye gerek yok. bu şekilde en uygun. Herkese de bu şekilde bagajı kaplamasını isterim. zaten üstüne bir şey konuyor.

Paspası da çok abartmamak lazım. Zaten ayakla basılan bir yer ve kışın çok kirleniyor. hele bir de çocuklarınız varsa ve arka sürekli doluyorsa :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşlem güzel ama malzeme ve renk kötü...elinize sağlık.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fonksiyonalite olarak ihtiyacı karşılar. Ancak estetik olmamış. İmkan varsa orjinal kauçuk paspasalar çok yakışır.

İstediğim indirimi alamadığım için bayiyi zorladım,kauçuk paspasalar, ziebart koltuk koruma ve cam filmi hediye almıştım.

Arkadaşların dediği gibi bu fiyattaki bir araca bayiler aksesuar hediye etmeli.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2015, 23:55:52 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında ben aracı bayağı indirimli aldım. O yüzden paspas da almamış oldum. Zaten yoktu. Style paket (94900) + Metalik renk + ACC + Elektrikli bagaj + 5. yolcu kemeri uyarısı=101.900 TL iken ben %4 indirim ile 97800 TLye aldım. Yani ben pas pas parasınından fazla indirim aldım. Aldığım zaman pas pas olmayınca eve geldiğim gibi bunu yaptım. alttaki siyah paspası şablon gibi kullanarak. belki fotolardan çok iyi durmuyor ama şimdi sonaxda yıkatınca direk bezle kurulayınca çok temiz oluyor. Orijinal paspas alana kadar idare edeceğiz.

« Son Düzenleme: 14 Kasım 2015, 19:24:30 Gönderen: magicfriend »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gayretinizi takdir ediyorum. amacım hor görmek değil. bayiden ben de eski liste fiyatı ile aldığımdan ben de paspas falan alamadım. zaten 31 ağustos tarihinde paspas da yoktu. bugün izmir vosmerden aldım. 218 tl paspas takımı. şaft tüneli koruyucuyu da hediye istedim. çünkü aracı alırken  bunu istemiştim. st hatırlamıyorum dese de zaten ucuz bir parça olduğundan itiraz etmediler. herhalde ilk servisimde işçiliğe eklerler :) bir de bir şey öğrendim. aracımda kilitli bijon yokmuş. kardeşimin leon fr ında var olan bir detayın aracımda olmaması beni üzdü.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;542284
gayretinizi takdir ediyorum. amacım hor görmek değil. bayiden ben de eski liste fiyatı ile aldığımdan ben de paspas falan alamadım. zaten 31 ağustos tarihinde paspas da yoktu. bugün izmir vosmerden aldım. 218 tl paspas takımı. şaft tüneli koruyucuyu da hediye istedim. çünkü aracı alırken bunu istemiştim. st hatırlamıyorum dese de zaten ucuz bir parça olduğundan itiraz etmediler. herhalde ilk servisimde işçiliğe eklerler :) bir de bir şey öğrendim. aracımda kilitli bijon yokmuş. kardeşimin leon fr ında var olan bir detayın aracımda olmaması beni üzdü.

teşekkürler . aynen 20 Agustos'ta da yoktu. ilk fırsatta  yolum istanbula düştüğünde alacağım. Yakın zamanda Çek cumhuriyetine bir ziyaret olsa görüştüğüm müşterilerin adresine gönderecek şekilde skodanın sitesinden almak isterim bu tür aksesuarları. Türkiyeye göndermiyorlar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 binlik bir süperb o paspas yakışmıyor bence paraya kıy orjınal bişey al prestijini ezme.Ben bile 2005 fsi octi ye 120 tl paspas 50 tl de bagaj havuzu aldım.Cuk diye oturdu.klıksa.com da gayet makul fiyatlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla demiyim demiyim dedim magirusun içinde kaptan müsait biyerde inecek var diye bağırasım geldi. Malesef değil süperbe eski getzime bile sermezdim bunu. İvedilikle bir 3d kauçuk paspas edinin hocam[emoji2][emoji2]