škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 mu s60 mi ?

alyxan · 59 · 12785

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;542070
3 serisini bende incelemiştim. Önceki aracım passat tı ve 3 serisi bana çok dar geldi, kalitesi tartışılmaz ancak yaşam alanı olarak bende olumsuz bir etki birakti.

Passat'ta göre küçük doğrudur, ama bende E90 vardı şimdi ki F30 ona göre çok çok daha iyi yaşam alanı sunuyor, arka diz ve bagaj güzel ama Suberb ile kıyaslanmaz tabi, o hacim olarak ayrı dünya da...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;542092
Aracı aldığım günlerde BMW 3.16i yi internet sitesindeki configüratörden super prestijimle aynı seviyeye getirdiğimde 186000 tl gibi bir fiyat çıkmıştı. BMW şu anda beni aşıyor. superbimizle mutluyuz.

Maaşallah 3.16i ye ne var ne yok eklemişssiniz sanırım... :) Şu anda 3.20i'leri orta dolulukta ( Elektrikli koltuk, sunroof, ısıtma, cc vs.. ) 145 TL'ye veriyorlar ayrıca 3 yıl bakım paketi ve 2 yıl kasko'da hediye, 135'e falan geliyor onları hesap edince...

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;542192
Yeni X1 gerçekten çok güzel olmuş ama 16d manuel var sadece maalesef... Yeni A4'ü bekleyin derim, 1.4 Tsi'da fiyat beklentim 130.000 TL civarı...

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, ama şunu da belirteyim otomatik vites olmazsa olmazım değil, hatta manueli daha çok seviyorum da denilebilir.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;542192
Yeni X1 gerçekten çok güzel olmuş ama 16d manuel var sadece maalesef... Yeni A4'ü bekleyin derim, 1.4 Tsi'da fiyat beklentim 130.000 TL civarı...

Passat 130 olurken Audinin o fiyata olması zor.  150den aşağı olması zor.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;542211
Passat 130 olurken Audinin o fiyata olması zor.  150den aşağı olması zor.

150 olursa Bmw varken zor satar o fiyatlara, 3.16 ve 3.18 daha rekabetçi fiyatlarda şu an...

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar dun kosifler bmw ye gittim. Bi muhendis arkadasimla 320i m paket olan sanat eseri test ettik ayri ayri.araca bayildik tabiki. Sport line paket,deri koltuk,high led ,sunroof vs. Tatmin edici 3-5 donanim var pakette.147 bin tl pazarliksiz birakiyorlar. 60 bin km ucretsiz bakim,2 yil ucretsiz kasko hizmeti dahil. Yukarida bi hocamizin bahsettigi gibi. Arac on numara 5 yildiz. 7.2 sn 0-100 var.8 ileri zf muazzam. Kabin ferahligi ne bogucu ne de aman aman genis. Bu acilardan sorun yok. Gelelim olumsuzluklara ;
1. Ses izolasyonu kotu,motor yalitimi guzel ama cevre sesini cok aliyor
2.spor karakterinden oturu konfor 3/5
3.on koltuklar biraz daha buyuk olabilirdi
4. Biliyorum spor bi arac ama artik el freni lutfen kaldirilsin,elektronik park freni koyulsun.kol dayama islevsiz kaliyor sofor icin.
Baskada kusur bulamadim.gerci saydiklarimda gorecelidir.

S60 da test etme imkani buldum sukur. Oncelikle altunizade volcar da serkan bey var danisman. Kendisi volvo hakkinda gayet bilgili olabilir ama bi o derece ilgisiz birisi. Bu calisanlar ile volvo nal toplar kusura bakmasinlar. Testten once fiyat konusmamiz gerektigini soyledi beyfendi. Nerde boyle bi uygulama var yahu ?mecbur muyum once pazarlik yapmaya. 10 uzerinden 0. Tok desem tok satici degil.bi an volvonun sahibi olmayi cok dilerdim bu adami kovmak icin.neyse gelelim teste.
Arac gayet tok,premium ve buram buram kalite kokan bi arac. 5 bin km.de bi test araci idi.s60 1.6 dizel powershit sanzimanli arac idi.koltuklar gayet basarili,hem deri hem yumusak idi. 6 ileri sanziman gayet yeterli, 7 ileri dsg den daha tatli geldi desem yalan olmaz. Dsg de kalkarken olan o hafif gecikme bu aracta yoktu. Dusuk suratte darbeleri guzel emiyor ama hizlandikca acikcasi rahatsiz etti. Gaz ve fren tepkileri cok guzel. Motor ford motoru oldugundan midir bilemedim titresim aliyor arac.ses izolasyonu d segmenti bir arac icin bence kotuydu. Premium bir arac ve konfor vadediyorsa daha iyi yalitimli olmaliydi. Yada bilmiyorum kizginim s60a. Ne umutlarla gitmistim ben oraya. Direksiyon servotronik dendi ama kesinlikle diyebilrim ki pejo 508 in direksiyonu ile ay.i hissi yasadim. Hele kol dayamasina girmiyorum. O mukemmel dis tasarim yeter diyecem ama yetmiyor ne yazik ki. 130 bin tl ye birakiyorlar 1.6 dizel advance +comfort paket. Kor nokta uyari yok,acc yok,serit takip yok ustelik. .vel hasik kelam sana cok kotu sozler hazirladim sayin danisman,volvoturkiye.com a bi yazi doseyelim bakalim.

Bmw den cikinca mercedese gittik arkadasimla. Saat 16.10 oldugu icin test surusune yetisemedik. C180 icin gitmistik. Araci inceledik. Acikcasi cogu yerde kullanilan malzeme berbat otesi. Kedigoz farli c serisi nerde ondan sonraki seriler nerde.yazik cok yazik. Ic hacim basik.spor karakter sozde.320i de spor karakter bide ona bakin eyy mercedes. C180 in o durumunu gorunce cok da durmadik acikcasi.

Zevkler ve renkler tartisilmaz dileyen diledigini alir saygimiz sonsuz. Gel gelelim su fiyatlarda su donanimlarla su kalitede su konforda bi arac varsa piyasada o da emin olun superb. Bunu cok iyi anladim,arac arayisimi noktaladim. Yardimci olan herkese cok tesekkur ederim her sey gonlunuzce olsun.

Saygilarimla

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;542384
Seciminiz hayırlı olsun

Cok.tesekkur ederim ;) simdi sira 1.6 dizel mi olsun 1.4 150 act mi olsunda ;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiden hayırlı olsun:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz dedik inanmadınız :) S60 iyi değil, C ve 3 ise marka imajından dolayı pahalı. Bu segmentte f/p bakımından kimse Superb' in eline su dökemez. Bir de Mondeo' yu ben beğeniyorum. Fakat onda da Ford yanlış motor şanzıman kombinasyonlarıyla sundu. 1.5 Turbo iyi güzel hoş ama ona da tork konvektörlü şanzıman koyup yakıt ve performans konusunda bitirmişler aracı. Dizel otomatik desen 1.6' da yok. Yazık oluyor arabaya. Bu arada Superb D SEGMENTİDİR arkadaşlar.  Boyut olarak bakarsanız, Mondeo, Superb' den daha uzundur bilginiz olsun. O zaman Mondeo' da E segmenti oluyor :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;542407
Biz dedik inanmadınız :) S60 iyi değil, C ve 3 ise marka imajından dolayı pahalı. Bu segmentte f/p bakımından kimse Superb' in eline su dökemez. Bir de Mondeo' yu ben beğeniyorum. Fakat onda da Ford yanlış motor şanzıman kombinasyonlarıyla sundu. 1.5 Turbo iyi güzel hoş ama ona da tork konvektörlü şanzıman koyup yakıt ve performans konusunda bitirmişler aracı. Dizel otomatik desen 1.6' da yok. Yazık oluyor arabaya. Bu arada Superb D SEGMENTİDİR arkadaşlar.  Boyut olarak bakarsanız, Mondeo, Superb' den daha uzundur bilginiz olsun. O zaman Mondeo' da E segmenti oluyor :)

Hocam hep satış politikası bunlar galiba [emoji2][emoji23]

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satışlar çok iyi satmayalım politikası sanırım.
Ali ihsan bey pişman olmayacaksınız. güzel bir seçim yaptınız.
prestij paket sizi oldukça memnun edecektir. 2400kmlik ortalama yakıtım 7.3 lt/100 km. 40km ortalama hız ile. yıllık 15000 km bandını geçmiyorsanız dizel almaya gerek yok. ama satacağınız günleri düşünüp kolay elden çıksın derseniz dizel de tercih edebilirsiniz. ama benzinlinin sessizliği çok iyi. ayrıca daha seri (8.6 sn 0-100). acc ve dsg ile de araç bir başka olacaktır.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb cidden f/p oranını çok iyi olan bir model

Ayrıca Mercedes görüşleriniz çok çok doğru. Sanki CLA - A - C serileri artık sadece finansman olsun diye yapılıyor da asıl kalite E ve sonraki serilerde başlıyor.

Bu sınıfta bence eğer maddi imkan varsa ve hacim önemli değilse ilk tercih F30 sonraki ise Superb olur.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyxan;542386
Cok.tesekkur ederim ;) simdi sira 1.6 dizel mi olsun 1.4 150 act mi olsunda ;)
Seciminiz hayirli olsun fazla km yapmiyosaniz tsi alin