škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 mu s60 mi ?

alyxan · 59 · 12799

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aşağıdaki linkte ncap'in araç segmentleri gösteriliyor. Avrupa pazar sınıflandırması, ncap sınıflandırması kırılımları var.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_size_class

Volvo S80 E segmenti görünüyor. Bu durumda S60 Superb gibi D segmenti olmaktadır.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2015, 10:44:53 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sınıflandırmayı geçip esaskonuya dönersek,

Bana göre Volvo nun 3 dezavantajı var. Bunlar:

1- Artık yüzü eskiyor, makyaj da yedi, ya yeni kasa çıkaracaklar ya da uzun süre bu eski yüzü kullanacaklar. bu durumda Volvo alırsanız ve yeni kasası çıkarsa, yeni aldığınız araç birden eski konumuna düşecek. Yok yeni kasa çıkmazsa, dediğim gibi yüzü eski bir araç kullanacaksınız.

2- Volvo dizel otomatik ile birleşince maalesef performansı çok ama çok yerlerde.

3- Bagajı çok ama çok küçük

Ancak bunun yanında Volvo malzeme kalitesi, iç ambiyansı, sunduğu güzenlik donanımları ile Skoda'da dan daha lüks hissetiriyor.

Tüm bu artı ve eksileri yan yana getirdiğimde benim için Superb-3 sanki daha mantıklı bir seçenek gibi.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tum bu anlatilanlara gore s60 dan ne yazik ki simdilik caymak mecburiyetinde kaldim. Tum yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, o fiyat bandında benim başka bir önerim olacak, 2013 model 3.16i...Kesinlikle hacim olarakta, konfor olarak sizi tatmin edeceğini düşünüyorum...

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;541981
Merhaba, o fiyat bandında benim başka bir önerim olacak, 2013 model 3.16i...Kesinlikle hacim olarakta, konfor olarak sizi tatmin edeceğini düşünüyorum...

3 serisini bende incelemiştim. Önceki aracım passat tı ve 3 serisi bana çok dar geldi, kalitesi tartışılmaz ancak yaşam alanı olarak bende olumsuz bir etki birakti.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;542070
3 serisini bende incelemiştim. Önceki aracım passat tı ve 3 serisi bana çok dar geldi, kalitesi tartışılmaz ancak yaşam alanı olarak bende olumsuz bir etki birakti.

Kafamda şöyle bir resim oluştu. :)

Superb - Güçlü Yönleri > Aile+Konfor+Ekonomi
BMW 3 - Güçlü Yönleri > Performans+Prestige

Benim ihtiyacım aile kullanımına uygun, nisbeten ekonomik (sahip olma+yakıt) ve konforlu bir araç olduğundan yeni tasarımı da hoşuma giden yeni Superb'i seçtim.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2015, 11:23:00 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;541981

Cok guzel.dusunmussunuz fakat istedigim donanimda bir 316i bayagi tuzlu oluyor ne yazik ki ;)

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;542073
Kafamda şöyle bir resim oluştu. :)

Superb - Güçlü Yönleri > Aile+Konfor+Ekonomi
BMW 3 - Güçlü Yönleri > Performans+Prestige

Benim ihtiyacım aile kullanımına uygun, nisbeten ekonomik (sahip olma+yakıt) ve konforlu bir araç olduğundan yeni tasarımı da hoşuma giden yeni Superb'i seçtim.

Duygularımıza tercüman olmuşsunuz :gut:

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyxan;542080
Cok guzel.dusunmussunuz fakat istedigim donanimda bir 316i bayagi tuzlu oluyor ne yazik ki ;)

Aracı aldığım günlerde BMW 3.16i yi internet sitesindeki configüratörden super prestijimle aynı seviyeye getirdiğimde 186000 tl gibi bir fiyat çıkmıştı. BMW şu anda beni aşıyor. superbimizle mutluyuz.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;542092
Aracı aldığım günlerde BMW 3.16i yi internet sitesindeki configüratörden super prestijimle aynı seviyeye getirdiğimde 186000 tl gibi bir fiyat çıkmıştı. BMW şu anda beni aşıyor. superbimizle mutluyuz.

Bu tur araclar alindiginda konfor ve zevk icin alinir. Haliyle olabildigince dolusunu alabilmekte fayda var. Bir acc var ki superb de keyfini suan kullananlar olarak siz bilirsiniz :ok: suan piyasada bulunan cogu 3 serisi arac ne yazik ki 16 inc jant,isik paket,arkadan itisli dort teker,direksiyon ve 8 ileri zf sanzimandan ibaret. Ha bana bmw amblemi ve bu kadar sey yeter diyene saygim sonsuz otesi:gut:

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok konuda olduğu gibi araç seçimi konusunda da tek bir doğru yok.

Farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış ve Türkiye'de marka algısı farklı olan araçlar var. Bunun karşılığında sizin ihtiyaçlarınız, bütçeniz, marka ve prestij algınız var.

Sizin için en iyi araç bu iki olgu arasındaki kriterleri en çok örtüşen araçtır diyebiliriz. Dolayısıyla herkesin farklı görüşe sahip olması gayet doğal.

Örneğin kendi açımdan karar verirken şöyle analiz yapmıştım.
- Uzun vadeli mi kullanacağım?
- Evet 6-7 yıl > Bu durumda ikinci el değer kaybı çok önemli değil.

- Genişlik ve konfor istiyor muyum?
- Evet. Aile genişledi, geniş bir aile aracı lazım, D sınıfı olsa süper olur.

- Aracın spor araç tadında performanslı olması gerekir mi?
- Hayır. 1.4 benzinli veya 1.6 dizel yeter.

- Marka algısı ve prestij önemli mi?
- Pek değil

- Sahip olma maliyeti ve yakıt ekonomisi önemli mi?
- Evet

- C sınıfından (Focus) D sınıfına geçmeye yeterli bütçe var mı?
- Evet

- Otomatik şanzıman olmalı mı?
- D sınıfına konfor için geçiyorsam tabiki olmalı.

- Donanım seviyor muyum?
- Evet, hele uzun süre kullanacaksam full alayım.

- İkinci el olabilir mi?
- Aman benden uzak olsun, sıfır olsun 6-7 yıl kafa rahatlığıyla mis gibi kullanayım. Bütçe de yetiyorsa kesin sıfır olsun.

Bu soruları sorarak D sınıfındaki Mondeo, Superb, Insignia, Peugeot 508, Audi A4, BMW 3 gibi araçları detaylı inceledim. Belirttiğim kriterleri en iyi karşılayan yeni kasası ve tasarımı beni tatmin eden Superb'i aldım. :)
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2015, 15:10:36 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kararsızlar kervanındayım. Arada kaldığım araçlar; yeni tiguan, yeni bmw X1 S drive 16d, yeni a4 ve Skoda superb. Evet hepsi başka kulvarların araçları ama ne yapayım hepsinin başka başka artı ve eksileri var. Bakalım hayırlısı, 2 hafta sonra test sırası bmw de artık birini seçeceğiz. Herkese iyi geceler...

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyxan;541626
Arkadaslar iyi forumlar. Mevcut mk6 jetta 1.6 tdi dsg den sonra yeni arac arayisi icersindeyim. Superb3 1.4 tsi 150 ps test ettim,gerek ic dizayn olsun,gerek suspansiyon ve o konfora gore verdigi yol tutusu superbde beni cezbetti. Hanim boyutunu biraz buyuk ve orantisiz buluyor bunun disinda cok begendi. S60 i sorma nedenim ise okudugum kadari ile suspansiyonu konfor odakli imis. Siz degerli forum arkadaslarima bu soruyu yoneltmek zorundayim.hangi arac daha konforlu ve iceriye daha az ses aliyor ? Hangi araci kullanmak daha zevkli ? S60 olursa 2013 sonrasi 1.6 d powershift sanzumanli, superb 3 ise 1.4 tsi dsg yada 1.6 dizel dsg prestij paket olacak.
Vereceginizi cevaplar icin cok tesekkur ederim.

Volvonun kalitesi tartışılmaz ancak bana biri volvo dediğinde komşum gözlerimin önüne geliyor. Sürekli parçalarının ve bakımlarının aşırı pahalılığından bahsediyor.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;542158
Ben de kararsızlar kervanındayım. Arada kaldığım araçlar; yeni tiguan, yeni bmw X1 S drive 16d, yeni a4 ve Skoda superb. Evet hepsi başka kulvarların araçları ama ne yapayım hepsinin başka başka artı ve eksileri var. Bakalım hayırlısı, 2 hafta sonra test sırası bmw de artık birini seçeceğiz. Herkese iyi geceler...

Yeni X1 gerçekten çok güzel olmuş ama 16d manuel var sadece maalesef... Yeni A4'ü bekleyin derim, 1.4 Tsi'da fiyat beklentim 130.000 TL civarı...