škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 mu s60 mi ?

alyxan · 59 · 12790

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokalq;541720
Eski bir Octavia kullanıcısı olarak Volvo S60 ile Superb karşılaştırmak elma ile armutu kıyaslamak gibidir Superb karşılığı S80 dir. Volvo S60 Octinin muadilidir. Şu an kullandığım araç S60 bu konuda fikir vermem gerekirse
Evet direksiyon turu iyi değil
Boş ağırlığı 1600 kilo ki üzerindeki 1.6 dizel motorla hantal kalabiliyor ama 2.0 motorlu D4 bir s60'ın 0-100 km si 7 sn civarlarında eline kimse su dökemez
Sağlamlığına gelince.. Euro Ncap testlerini izlemenizi öneririm.

Öncelikle hangi aracı alacaksanız alın içinize sinen bir araç olsun daha sonra keşkeler arttıkça insanın canı daha çok sıkılıyor..
Bana ikinci bir şansın olsa ne alırsın diye sorsalar D4 motorlu bir S60 derim. İki araçlada uzun yol yapmış biri olarak araca olan güven duygusu bakımından volvo bir tık önde. İyi forumlar

Edit: Bu arada unutmuşum 10.0000 Bakımı 780 TL tuttu.

Oncelikle tesekkur ederim. Mesajlarimda da belirttigim gibi superb d segmentinden ote E segmenti lezzeti sunan bir aractir. S60 ise forumlardan okudugum kadari ile yumusak suspansiyon sahip bir arac imis. Benim aradigim en onemli kriter maximum konfor,maximum ses izolasyonu,maximum guvenlik,bi okadar da elinden geldigince tol tutusu saglamasi. Fiyat bandinda da bu iki araci gozume kestirdigim icin (sizin tabirinizle lezzetli iki meyve ) siz forumdaslara soruyu yonelttim.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2015, 16:16:25 Gönderen: alyxan »

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sayin gokalq hazir sizi bulmusken sorayim. S60 suspansiyonu denildigi gibi cok konforlu mu ?jant ebati nedir ? Sehir icinde direksiyon yoruyor mu ?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Passat neden listenizde yok? Merakımdan sordum. O sınıfta büyük çoğunlluk passat alıyor nedense.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;541740
Passat neden listenizde yok? Merakımdan sordum. O sınıfta büyük çoğunlluk passat alıyor nedense.

Ulke yollarimizin o sertlikteki suspansiyona sahip araclar icin uygun olmadigini dusunuyorum,konfor acisindan. O yuzden passati listeme hic bi zaman yazamadim.d segmenti icin konusuyorum bu arada. Hatta mondeo poershift sanzimanli bir 1.6 dizel mondeo getirse listemde ilk siraya oturabilir.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyxan;541751
Ulke yollarimizin o sertlikteki suspansiyona sahip araclar icin uygun olmadigini dusunuyorum,konfor acisindan. O yuzden passati listeme hic bi zaman yazamadim.d segmenti icin konusuyorum bu arada. Hatta mondeo poershift sanzimanli bir 1.6 dizel mondeo getirse listemde ilk siraya oturabilir.

Mondeo süspansiyona kim yumuşak dedi? Bakın yol tutuşu iyi olan belli kriter üstü tüm araçlarda süspansiyon orta serttir. Ki mondeo süspansiyon pasaattan da serttir.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokalq;541720
Eski bir Octavia kullanıcısı olarak Volvo S60 ile Superb karşılaştırmak elma ile armutu kıyaslamak gibidir Superb karşılığı S80 dir. Volvo S60 Octinin muadilidir. Şu an kullandığım araç S60 bu konuda fikir vermem gerekirse
Evet direksiyon turu iyi değil
Boş ağırlığı 1600 kilo ki üzerindeki 1.6 dizel motorla hantal kalabiliyor ama 2.0 motorlu D4 bir s60'ın 0-100 km si 7 sn civarlarında eline kimse su dökemez
Sağlamlığına gelince.. Euro Ncap testlerini izlemenizi öneririm.

Öncelikle hangi aracı alacaksanız alın içinize sinen bir araç olsun daha sonra keşkeler arttıkça insanın canı daha çok sıkılıyor..
Bana ikinci bir şansın olsa ne alırsın diye sorsalar D4 motorlu bir S60 derim. İki araçlada uzun yol yapmış biri olarak araca olan güven duygusu bakımından volvo bir tık önde. İyi forumlar

Edit: Bu arada unutmuşum 10.0000 Bakımı 780 TL tuttu.

Aslında S60 ta Octi de C serisi. Ama birisi premium. Bmw 3.20 de C serisidir.

Euro ncapte neredeyse tüm markalar 5 yıldız alıyor artık. Ama volvonun stratejisi farklı madamlar 2020 de volvo araçlarda kimse ölmeyecek diyor.

Ben alıraam yeni kasa s80 alırım. Volvonun gerçek deri koltukları yeter.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;541773
Mondeo süspansiyona kim yumuşak dedi? Bakın yol tutuşu iyi olan belli kriter üstü tüm araçlarda süspansiyon orta serttir. Ki mondeo süspansiyon pasaattan da serttir.

Kullanip test edip oyle yazdim hocam.bu konuda obsesif.oldugum icin ozellikle dikkat ederim.son mondeo passattan daha konforlu ve daha hisli bi surusunun oldugunu dusunuyorum. Tabiki belli bi ust kriterde sertlik olacaktir,bu sahsi fikrim saygi duyarim dusuncenize:gaz:

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;541774
Aslında S60 ta Octi de C serisi. Ama birisi premium. Bmw 3.20 de C serisidir.

Euro ncapte neredeyse tüm markalar 5 yıldız alıyor artık. Ama volvonun stratejisi farklı madamlar 2020 de volvo araçlarda kimse ölmeyecek diyor.

Ben alıraam yeni kasa s80 alırım. Volvonun gerçek deri koltukları yeter.

Hocam kusuruma bakmayin yanlisiniz var. S60,bmv 3 serisi d segmentidir. Ikiside premium bir markadir. Octi c segmenti bir aractir.tipki.jetta,astra,focus,bmw 1 serisi,volvo s40 gibi...tabiki volvo guvenlik.konusunda takdire sayan bi caba gosteriyorlar.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç segmentlerini gösteren kabul görmüş listeler varmıdır acaba.

Ben de hep merak etmisimdir hangi araç hangi segmentte diye

Çevrimdışı gokalq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyxan;541733
Sayin gokalq hazir sizi bulmusken sorayim. S60 suspansiyonu denildigi gibi cok konforlu mu ?jant ebati nedir ? Sehir icinde direksiyon yoruyor mu ?

Benim aracımın jant ebadı 17 süspansiyonu tek kelime ile tarif edecek olursam lokum gibi uzun yolda bu rahatlığı hissediyorsunuz. Direksiyon olayında şöyle bir durum var eğer aldığınız araçta comfort paket yoksa hıza duyarlı direksiyon olmuyor buda biraz ağır yapıyor direksiyonu bu kime göre iyi kimine göre kötü kişiye göre değişir tabiki... S60 güvenlik donanımlarını kapatmanıza izin vermiyor esp kapatırsanız eğer seri kullanım yada arkadan kayma eğilimi olduğunda otomatik devreye giriyor. Aracın virajlarda yatma eğilimi var fakat daha arkasını bıraktığını görmedim. Açıkçası burda s60 övmek istemiyorum hiçbir mal ve araç kusursuz değil s60 ında kendi çapında kusurları var. Sizin aradığınız özellik ve tercihlere bakacak olursak volvo audi Mercedes yada bmw markalarına bakmanızı öneririm. Superb çok yakışıklı bir araç olsada bi tık geriden geliyor. Özellikle suspansiyon konusunda kardeşi pasattan bile geride.. aynı platformu kullansada herşey mükemmel değil.. saygılar
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2015, 00:59:46 Gönderen: gokalq »

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokalq;541808
Benim aracımın jant ebadı 17 süspansiyonu tek kelime ile tarif edecek olursam lokum gibi uzun yolda bu rahatlığı hissediyorsunuz. Direksiyon olayında şöyle bir durum var eğer aldığınız araçta comfort paket yoksa hıza duyarlı direksiyon olmuyor buda biraz ağır yapıyor direksiyonu bu kime göre iyi kimine göre kötü kişiye göre değişir tabiki... S60 güvenlik donanımlarını kapatmanıza izin vermiyor esp kapatırsanız eğer seri kullanım yada arkadan kayma eğilimi olduğunda otomatik devreye giriyor. Aracın virajlarda yatma eğilimi var fakat daha arkasını bıraktığını görmedim. Açıkçası burda s60 övmek istemiyorum hiçbir mal ve araç kusursuz değil s60 ında kendi çapında kusurları var. Sizin aradığınız özellik ve tercihlere bakacak olursak volvo audi Mercedes yada bmw markalarına bakmanızı öneririm. Superb çok yakışıklı bir araç olsada bi tık geriden geliyor. Özellikle suspansiyon konusunda kardeşi pasattan bile geride.. aynı platformu kullansada herşey mükemmel değil.. saygılar

Sahibinden.com da arac aratirken comfort.paketli olup olmadigina nasil bakabilirim peki ?

Çevrimdışı gokalq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alyxan;541809
Sahibinden.com da arac aratirken comfort.paketli olup olmadigina nasil bakabilirim peki ?

Araçta koltuk ısıtma varsa comfort paketidir; )

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;541773

Mondeo, passat (comfortline), insignia ve superb kullandım. içlerinde en serti passat, en yumuşağı da superb idi. mondeo superbten çok az sert.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre kıyaslamayı çok farklı yapıyorsunuz Süperb ile s80, Octavia ile s60 kıyaslanması lazım. Ki ben Volvo xc90 sürüyorum ara sıra böyle bir araba yok 2007 model olmasına rağmen arkadaşımda mercedes e270 var onunla kalite kıyaslaması yapıyorum 1 tıkda olsa Volvo önde Ben biraz işi abartacağım ama kimse kusuruma bakmasın bu benim düşüncem Volvo - Audi - Mercedes - BMW marka sıralamasında yani iyi param olsa bu sıra üzerine araba alırım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlatamıyoruz; neye göre Octavia ile S60 aynı segment ya da kalibrede size göre? Superb'in S80 ile aynı segment ya da kalibrede görülmesi de aynı şekilde tuhaf. Segmentleri belirleyen tek kıstas hacim ya da aracın boyutları değildir arkadaşlar. Zaten firmalar kendi araçlarının hangi sınıfta olduğunu, rakiplerinin hangileri olduğunu da belirlemişlerdir. Dolayısıyla Skoda markası Octavia'yı S60, C serisi, 3 serisi, A4, Passat, Insignia, Mondeo, Avensis, 508 gibi araçların rakibi olarak piyasaya sürmemiştir; sanırım artık bunda herkes hemfikirdir. Aynı şekilde Superb'i de S80, 5 serisi, E serisi, A6, XF gibi araçların rakibi olarak piyasaya sürmemiştir.
Ha şu denilebilir; Octavia iç hacim ve bagaj konusunda D segmentindeki bazı araçlardan bile fazlasını sunuyor; ama bu onu D segmentinde konumlandırmaya yetmez. Aynı şekilde Superb'in iç hacminin, bagajının, özellikle diz mesafesinin E segment bir araç izlenimi oluşturduğu da söylenebilir, ancak Superb E segmentindedir denemez.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...