škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 mu s60 mi ?

alyxan · 59 · 12776

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar iyi forumlar. Mevcut mk6 jetta 1.6 tdi dsg den sonra yeni arac arayisi icersindeyim. Superb3 1.4 tsi 150 ps test ettim,gerek ic dizayn olsun,gerek suspansiyon ve o konfora gore verdigi yol tutusu superbde beni cezbetti. Hanim boyutunu biraz buyuk ve orantisiz buluyor bunun disinda cok begendi. S60 i sorma nedenim ise okudugum kadari ile suspansiyonu konfor odakli imis. Siz degerli forum arkadaslarima bu soruyu yoneltmek zorundayim.hangi arac daha konforlu ve iceriye daha az ses aliyor ? Hangi araci kullanmak daha zevkli ? S60 olursa 2013 sonrasi 1.6 d powershift sanzumanli, superb 3 ise 1.4 tsi dsg yada 1.6 dizel dsg prestij paket olacak.
Vereceginizi cevaplar icin cok tesekkur ederim.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2015, 23:22:09 Gönderen: alyxan »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir açıdan bakarsak; belki işinize yarar. İşletme giderleri, parça maliyeti, servis ücretlerinin pahalı olması. Sanayide ustasının bulunmaması nedeniyle S60 çok beğenip almayı düşünsem de vazgeçmiştim.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni superb'i sürme fırsatım daha olmadı fakat s60 gerçekten "müthiş" bir araba. Konfor,yalıtım,süspansiyon,sürüş zevki vs. oldukça üst düzeyde. Bizde bir müddet a4 s60 arasında kalmıştık ancak mali sebeplerden ötürü octavia aldık :) (ama iyiki almışız) Boyut olarak s60 superb'in eline kesinlikle su dökemez :) Eğer sizin için bakım, parça vs. masrafları çok önemli değilse ve prestijli bir araç bakıyorsanız (her ne kadar audi, bmw vs kadar olmasa da) s60 doğru tercih olur. Yalnız s60 düşünürseniz full paket tavsiye ederim. Orta donanım (premium) çok tatmin etmiyor.  Karar sizin :)

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben size yazayım. 3 yıl v60 kullanmış biri olarak.

1. Volvodaki premium his güzeldir. Özellikle koltuklar çok rahattır.
2. Bagaj çol küçüktür. 380lt ile neredeyse c tipi araba bagajı vardır.
3. Araba çok ağırdır(isveç çeliği) bu nedenle hızlanması yüksrk (0-100 km 12 saniyelerdedir). Yakıtta öyle katalogta yazdığı gibi değildir. Ben istanbulda karmada 7.5 lt den aşağı düşemezdim.
4. Arabanın ağırlığından kendimi hep güvende hissetmişimdir.
5. Arabanın bakım aralıkları 10bindir. Bakım bedeli serviate 1000tldir minimum.
6. Heryerde servis yoktur. Koca istanbulda bile 4 veya 5 tane var.
7. Yedek lastik yoktur. Tamir kiti var. Ben hiç kullanmadım ama runflat lastik alman lazıö alırken. Ben hep ya şimdi patlarsa korkusu oldu.
8. Süspansiyon bence başarılı değil. Hatta bende dinamik şasi vardı. Çok sertti.
9. Bende dizel vardı. 120km sonrasında motor ve yol sesi çok geliyordu. Hatta rüzgar da. Yalıtım çok başarılı mı noktasında yeni superbi kullandığımda daha çok anlarım.
10. Direksiyon çok sert. 29 Ekim tatilinde mercedes e180 kiralayınca daha çok anladım. Ayrıca araba küçük olmadına rağmen direksiyon tur sayısı az olduğu için araçts manevra çok zor. U çekmek tek hamlede imkansız.

Şimdilik bu kadar.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
prestij 1.4 kullanıcısı olarak son derece yumuşak bir süspansiyonu olduğunu söyleyebilirim. volvo tecrübem yok. ağır araç iyidir anlayışı geçmişte kaldı. artık hafif araçlar daha güvenli ve tüketimi az. ama güven verme hissi derseniz o başka. 1750kglı vectra c 3.0 caravan (sw) aracım da var. ondan inip suberbe binince suberb boyutuna rağmen oyuncakmış hissi veriyor :)

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;541632
Başka bir açıdan bakarsak; belki işinize yarar. İşletme giderleri, parça maliyeti, servis ücretlerinin pahalı olması. Sanayide ustasının bulunmaması nedeniyle S60 çok beğenip almayı düşünsem de vazgeçmiştim.

Haklisiniz o acidan da yaklasmakta fayda var.istanbulda yasadigim icin servis acisindan skinti yokta ,bakim ucretleri dediginiz gibiyse iki kez dusunmek lazim :gaz:

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sayin Msami;
1.6 dizeline baktigim icin premiumin lezzetini bi yere kadar alabilirim en nihayetinde :ok: superb 3 fiyat performanstan ziyade,vermis oldugu konfor lezzeti ve ergonomisi d segmentinden ote E segmenti lezzetinde. Beni ceken noktada bu zaten.Genel olarak Passat ile mukayese edilmesi yanlis degil ama cok mantiklida degil. Ikiside cok farkli amac icin insanoglu tarafindan uretilmis sanat eserleridir. :gut:
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2015, 09:59:19 Gönderen: alyxan »

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;541641
Ben size yazayım. 3 yıl v60 kullanmış biri olarak.

1. Volvodaki premium his güzeldir. Özellikle koltuklar çok rahattır.
2. Bagaj çol küçüktür. 380lt ile neredeyse c tipi araba bagajı vardır.
3. Araba çok ağırdır(isveç çeliği) bu nedenle hızlanması yüksrk (0-100 km 12 saniyelerdedir). Yakıtta öyle katalogta yazdığı gibi değildir. Ben istanbulda karmada 7.5 lt den aşağı düşemezdim.
4. Arabanın ağırlığından kendimi hep güvende hissetmişimdir.
5. Arabanın bakım aralıkları 10bindir. Bakım bedeli serviate 1000tldir minimum.
6. Heryerde servis yoktur. Koca istanbulda bile 4 veya 5 tane var.
7. Yedek lastik yoktur. Tamir kiti var. Ben hiç kullanmadım ama runflat lastik alman lazıö alırken. Ben hep ya şimdi patlarsa korkusu oldu.
8. Süspansiyon bence başarılı değil. Hatta bende dinamik şasi vardı. Çok sertti.
9. Bende dizel vardı. 120km sonrasında motor ve yol sesi çok geliyordu. Hatta rüzgar da. Yalıtım çok başarılı mı noktasında yeni superbi kullandığımda daha çok anlarım.
10. Direksiyon çok sert. 29 Ekim tatilinde mercedes e180 kiralayınca daha çok anladım. Ayrıca araba küçük olmadına rağmen direksiyon tur sayısı az olduğu için araçts manevra çok zor. U çekmek tek hamlede imkansız.

Şimdilik bu kadar.

Cok guzel yazmissiniz, aydinlatici ve berraklastirici bi liste olmus elinize saglik. Onemli ayrintilar,zira almak ile bitmiyor,acabasiz almak onemli olan.

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;541657
prestij 1.4 kullanıcısı olarak son derece yumuşak bir süspansiyonu olduğunu söyleyebilirim. volvo tecrübem yok. ağır araç iyidir anlayışı geçmişte kaldı. artık hafif araçlar daha güvenli ve tüketimi az. ama güven verme hissi derseniz o başka. 1750kglı vectra c 3.0 caravan (sw) aracım da var. ondan inip suberbe binince suberb boyutuna rağmen oyuncakmış hissi veriyor :)

:ok: vectranin yere basisi ve yol tutusu ile superb 3 u kiyas ediyorumda evet vectra agir abi bir arac kullandiginizi fazlasiyla hissettiryor ama superb oyoe degil,cok lezzetli bi surus dinamigi var ozellikle.1.4. 150 ps nin

Çevrimdışı alyxan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bilgi eklemek isteyen,yorum yapmak isteyen baska arkadas var mi ?

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'in eğitimine gittiğimde, S60 kullanma şansımda olmuştu. Hiç kimse aracı beğenmedi. Çok hantal, şasi rijitliği yok, araç virajlarda yatıyor baya. Mondeo, İnsignia, Passat da vardı. Onlardan kötüydü.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
s60 bana da cazip gelmişti ilk başlarda ancak servis sorunu, parça ve bakım maliyetleri düşündürdü. Hem daha dolu hemde daha ekonomik olduğundan ötürü superb 'i seçtim.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;541704
s60 bana da cazip gelmişti ilk başlarda ancak servis sorunu, parça ve bakım maliyetleri düşündürdü. Hem daha dolu hemde daha ekonomik olduğundan ötürü superb 'i seçtim.

Ben de aynı sonuca varmıştım. Fiyat/performans açısından en makul seçenekti.

Çevrimdışı gokalq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eski bir Octavia kullanıcısı olarak Volvo S60 ile Superb karşılaştırmak elma ile armutu kıyaslamak gibidir Superb karşılığı S80 dir. Volvo S60 Octinin muadilidir. Şu an kullandığım araç S60 bu konuda fikir vermem gerekirse
Evet direksiyon turu iyi değil
Boş ağırlığı 1600 kilo ki üzerindeki 1.6 dizel motorla hantal kalabiliyor ama 2.0 motorlu D4 bir s60'ın 0-100 km si 7 sn civarlarında eline kimse su dökemez
Sağlamlığına gelince.. Euro Ncap testlerini izlemenizi öneririm.

Öncelikle hangi aracı alacaksanız alın içinize sinen bir araç olsun daha sonra keşkeler arttıkça insanın canı daha çok sıkılıyor..
Bana ikinci bir şansın olsa ne alırsın diye sorsalar D4 motorlu bir S60 derim. İki araçlada uzun yol yapmış biri olarak araca olan güven duygusu bakımından volvo bir tık önde. İyi forumlar

Edit: Bu arada unutmuşum 10.0000 Bakımı 780 TL tuttu.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokalq;541720
Eski bir Octavia kullanıcısı olarak Volvo S60 ile Superb karşılaştırmak elma ile armutu kıyaslamak gibidir Superb karşılığı S80 dir. Volvo S60 Octinin muadilidir.
Olaya sadece boyut ve hacim olarak bakmak bizi yanlış yere götürür. Segment olarak S60'ın dengi Superb'dir. Dış boyut ve iç mekan hacmi olarak aralarında ciddi fark olması bunu değiştirmez. S80 karşılığı bir araç yok zaten Skoda'da, zira S80 E serisi olarak BMW 5 serisi, Mercedes E, Audi A6 rakibidir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...