škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eğitimde kitaplar kaldırılıyor.(e-book)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Intel, Milli Eğitim Bakanlığıve EDMER (e-Devlet Ara ştrma ve Uygulama Merkezi)’in proje paydaşlarıyla ortaklaşa gerçekleştirilen "Geleceğin Sınıflarna Doğru ”projesi, 24 Eylül 2008, Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanı Doç.Dr. Hüseyin Çelik ve Intel Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Christian Morales’in de katldığı bir organizasyonla tanıtldı.

Ankara’da dört ilöğretim okulunda uygulanan “Geleceğin Sınıflarına Doğru” projesi, öğretmenlere “Bire Bir e-Öğrenme ” ve “Proje Bazlı Eğitim” ile akılıtahta, projeksiyon cihazı gibi sınıfiçi e-öğrenme teknolojileri eğitimleri verildi. Projede yer alan okullara, toplamda 18 sınıf, 26 şubede eğitim gören bin 237 öğrencinin kullanımna sunulmak üzere de Intel tarafından 835 adet ClassmatePC bağışlandı. Ayrıca EDMER in paydaşlarıyla gerçekleştirilen söz konusu proje dahilinde 18 sınıfa telekonferans sistemleri, IP telefonları ve her bir sınıf için ikşer tane olmak üzere 36 adet erişim noktası kuruldu. İleride “Geleceğin Sınıflaına Doğru” projesi kapsamında “Bire Bir e -Öğrenme” nin yanı sıra, 21. yüzyıl sınıflarının oluşturulmasında, EDMER ile birlikte farklı uygulamalar gerçekleştirilmeye devam edilecek.

Projeyle oluşturulan sanal sınıflar”sayesinde farklı kesimlerde yaşayan ve farklı koşullarda eğitim yapan öğrenciler bir araya getirilecek. Eğitimde fırsat eşitlği prensibini esas alan “Geleceğin Sınıflarına Doğru” projesi, coğrafi ve sosyoekonomik koşulların sebep olduğu Türkiye genelinde aynı eğitim kalitesi ve fırsatlarının sağlanamaması eksikliğinin giderilmesine yardımcı olacak. Projenin uygulamaya geçmesiyle sadece öğrenciler değil, öğretmenler de eğitimde teknoloji kullanım, sayısal çerik, eğitim yazılmları ve İnternet üzerinden öğretim gibi kavramlarla tanıştı ve uygulamaya başladı.

Projenin tantımında konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, ülkelerin gelişimi ve geleceğinin oluşturulmasında eğitimin önemine değinerek, Intelin çocuklarımızın eğitimi için yaptıklarına dikkat çekti. Bu uzun soluklu ve planlı çalışma için Milli Eğitim Bakanlığ’na teşekkür eden Ertem, “Intel tüm dünyada eğitime verdiği destek ve çalışmalarıyla toplumları geleceğe hazırlamak üzere büyük çaba gösteriyor.

Geleceğimizin çocuklarımızın ellerinde olduğunu biliyor ve onlara daha mutlu ve huzurlu olanaklar sağlamak için öğretmenlerimize destek olmaya çalışyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdğimiz bu proje hem Türkiye hem de Intel için bir ilk. Bu büyük vizyonla, projenin geliştirilmesi konusunda bize verdiği destek için Milli Eğitim Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz ” dedi.

Intel Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü Christian Morales de çocuklar için üretilen ClassMatePC lerin, eğitimin yaygınlaştırlması ve geliştirilmesi vizyonunda sadece bir adım olduğunu belirtti ve, “Projenin misyonu Sınıf içi e-Öğrenme" ve "Bire Bir Bilgisayarlı Eğitim "modelleri sayesinde e-öğrenme ile eğitimde dönüşümün faydalarını göstermek. Böylece teknoloji destekli eğitimde dönüşümün gerçekleşmesine
  yardımcı olmak ve Türkiye  özelinde, dünya genelinde çağdaş eğitim standartlarının yakalanmasına katkıda bulunmak” dedi.

Tanıtımda Intelle farklı projelerde ortak çalışmalarının artarak devam edeceğine değinen Milli Eğitim Bakanı Doç.Dr. Hüseyin Çelik de, “Ülkemizin geleceğinin oluşturulmasına yaptığı katkılardan dolayı Intel’e teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı teknolojiyle ve dolayısıyla gelecekle kucaklaştıran ClassMatePC lerin bağışı,bu ortak çalışma platformunda sadece bir bölüm. Gelecekte de bu tür büyük ve önemli projelere birlikte imza atmayı umut ediyoruz ” dedi.

Kaynak: turk.internet

Haberlerde izledim.Öğrencilerin ellerinde kitaplar var.Çok hoş bir uygulama.İnşallah her okulda uygulanır.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI