škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motorla seyahat "İran,Pakistan, Hindistan, Nepal, Katmandu, Çin,..."

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu forumdaki fotoğraflara bakıyorum 1 saattir.Müthiş zevkli ve keyifli fotoğraflar.Çok güzel macera..:ok: Motor alası geliyor insanın :)
Örnek fotoğraflar..

1. gün ve ilk mola, Adapazarı, TEM üzerinde yemek molası..

Bolu' da uyandığımız sabah çoktan kar atıştırmaya başladı, çanta ve bagajları toplamak ilk günler uzun ve zor gelirken daha sonra yapılan bagajlar daha kısa sürede ve daha derli-toplu oluyor, önceki tecrüblerle sabit. Arkada görünen bina Otel Parlak, gecelik 20 lira, sıcak sulu, kaloriferli, sabah kahvaltılı. Otopark gecelik 2 lira, üstü kapalı : )

Yeniçağa (Bolu)'ya kadar tipide gittik, kaskın camı dıştan karla kaplı, içten buğu ile : ( buğu olmaması için camı hafif aralıyorum, dudaklarıma kar taneleri çarpıyor, ilk molada anti-fog spey alıcam, yol kenarı kaavesine girdik fotoğraftan sonra, sobanın yanında ısmarladıkları çayı içtik kamyoncuların.

Akyar Geçidi (1510m)' nde Emrah' ın elleri uyuştu soğuktan durduk, motorun arasına soktu parmakları fayda etmedi, donunun içine soktu fayda etmedi : ( ilk molada birkaç kat eldiven daha alıcaz. Yol Gerede'den Kızılcahmama iniyor, tüm kamyoncular kornaları ile destek olduklarını iletiyor. Bu bölgenin adı "Kargasekmez" diye biliniyor, manzara nefis..

Ankara'da 1 gun vize icin bekledik, olmadi, Tahran(Iran)'da yeniden deneyecegz Emrah icin : ) Ankara'nin ilcesi Kirikkale'yi hemen gecince fotoğraf.. Gök çok parlak ama hava sicakliği 1 derece, kuru otlar citir citir, toprak beton gibi soğuktan : )

Emrah coştu, bastı gitti, yolu çok sevdi. Ben de yetişemeyeceğimi anlayıp bi kaç ortaanadolu fotoğrafı aliym dedim, bi kertenkele tirmandi sol çantamın arkasına, "beni de götür" dedi sıcak hindistan ormanlarına..
"Sıkı tutun o zaman" dedim ona, adını sordum, "Jimbo" dedi.
Isfahan Cahar Bagh caddesi, 47 metre genisligindeki caddenin ortasinda yaylar icin cok guzel bir kaldirim ve bunun yanindan gecen bisiklet yollari var. Isfahan icin `dunyanin yarisi` anlamina gelen, `Esfahan, nesfe cihan` deyimi kullaniliyor yuzyillardir her cesit medeniyete baskentlik yapmis.

Isfahan ortasindan gecen Zayendu Rud nehrinin uzerine yapilmis si-a se pol koprusu, nesfe cihan.

Si-a se pol (33 sutunlu demek) koprusunun ust tarafi sadece yaylar icin ayrilmis durumda, buradan gunde bikac defa gecmemiz gerekiyor cunku nedense karsi tarafta sigara bulabildik, Emrah` a sigara almak icin geciyoruz, ama cok keyifli, bizim icin koprude yurume nedeni oldu bu durum : )

Isfahan Si-a se pol koprusu yan gecisleri.

Si-a se pol koprusunun yan tarafinaki cayhanede ogle yemegi yedik, ash sulu, soslu, baharatli bir cesit makarna, duk tuzsuz baharatli eksi ayran, lavasla birlikte veriliyor, arkasina bir demlik cay ve kitlama sekeri ile birlikte getiriliyor. Tam yanimizdan Zayende Rud nehrinin sulari kopru ayaklarinin arasindan gecerek sirildiyor..

Isfahan sokak kosesi.

Isfahan` da bir sokak

Imam Meydani (Naksh-i Cihan Meydani), uzunlugu 512 metre, genisligi 512 metre, yalanim varsa serefsizim : ) `Cekil lan pic` dedim anlamadi cekilmedi galiba turist.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/40896-iran-pakistan-hindistan-nepal-katmandu-cin-kazakistan-gurcistan-ve-yeniden-turk.html
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI