škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda beni şaşirtti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR BUĞÜN İLGİNÇ BİRŞEY OLDU ARACIMIN YAĞINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN BÜYÜKÇEKMECEDEKİ SERVİSE DOĞRU HAREKET ETTİM KÜÇÜKÇEKMECEDEN HER NEYSE BÜYÜKÇEKMECEYE GELDİKTEN SONRA SAĞA DÖNÜP ÜST GEÇİTTEN KARŞI YOLA GEÇMEM GEREKİYORDU SANIRIM VİRAJA BİRAZ HIZLI GİRDİM VE YERLER KAYGAN OLDUĞU İÇİNDE FRENE HİÇ BASMADIM FAKAT TAM BU SIRADA GÖSTERGE PANELİNDE ÇIKAN TURUNCU IŞIKLI BİR SİMGE BENİ ŞAŞIRTI KAYGAN ZEMİN İŞARETLİ BİR SİMGE KAYAN ARABAYI SİMGELER GİBİ BUNUN ESP İŞARETİ OLDUĞUNU BİLİYORUM FAKAT BENİM ARACIMDA ESP YOKTUR HER NEYSE BU ARADA ARACIM (1.4 TSI OCTAVİA AMB.) SERVİSE GİTTİĞİM İÇİN SORARIM DEDİM YAĞ DEĞİŞİMİ YAPILDIKTAN SONRA SERVİS MÜDÜRÜ ARKADAŞIM OLDUĞUNDAN NAZIMIZ GEÇER BİRAZ OLAYI ANLATTIM VE OLMAMASI LAZIM DEDİ VE ARACA GEÇTİ AYNI YOLDA ODA DENEME YAPTI VE DAHA HIZLI GİRDİ ARAÇTA YİNE AYNI IŞIK YANDI FAKAT SAVRULMA FALAN KESİNLİKLE YOK NEYSE SERVİSE GELDİK VE KÜLLÜĞÜN ÜZERİNDE BULUNAN DÜĞMELER KLİMA DÜĞMELERİNİN HEMEN ALTINDA OLANLAR ASR TUŞUNUN OLDUĞU KISIMDAKİ TUŞLARI KASTEDİYORUM. VE YİNE O SIRADA BULUNAN ASR TUŞUNU 2 YANINDAKİ KAPAĞI ÇIKARDIKLARINDA BİRDE NE GÖRELİM KAPAK ALTINDA BUTON VAR ÜZERİNE SİYAH PLASTİK TAKILMIŞ KAPAĞI ÇIKARIP DÜĞMEYE BASTIĞIMIZDA GÖSTERGE PANELİNDE ESP IŞIĞININ YANDIĞINI GÖRDÜK ONLARDA ŞAŞIRDI BENDE ŞİMDİ ESP YAZAN TUŞUM TAKILDI NORMALDE BU DURUMU FABRİKAYA İLETMESİ GEREKİYORMUŞ AMA BENDEN EK ÜCRET TALEP EDERLER DİYE BİLDİRİDE BULUNMADI SAĞOLSUN EE SONUÇTA ARTIK ESP M VAR:++:
bende bunun  sevinciyle wrs ön tampon siparişi verdim:D çarşamba yada perşembe gelecek kısmetse

Bu arada söylemeyi unuttum arabayi bilgisayara bağladilar emin olmak için genel tarama yapildi ve asr çalişiyor esp çalişiyor airbag çalşiyor veren uyarida görünce iyice emin olduk

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
NAsıl yani ? Şaka değil dimi?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hobaa bala bak :D

A5 ambiantecileri virajlara davet ediyoruz bakalım onlarda da var mı :hanz:

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
walla sizede gerçekçi gelmiyor ama emin olun arkadaşar sabah bu olayı yaşadık ve serviste yapılan tüm işlemleri sırası ile fotografladım aracın cihaza bağlandığı anı videoya çektim ve esp nin çalıştığını gösteren yazıyı bizzat kayıt ettim akşama hepsini ekleyeceğim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;268639
Hobaa bala bak :D

A5 ambiantecileri virajlara davet ediyoruz bakalım onlarda da var mı :hanz:

:++::++::++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evin önüne geldiğimde park edeceğim sırada büyük bir ümitle park asistanıda vardır diye:D bekledim ama oo yokmuş kendim ettim:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Öncelikle hayırlı olsun.

Müsaadenizle Muhammet Hocam (fenomen) görmeden konuyu sileceğim zira deneme yapmasından korkuyorum.:rm:

Alıntı yapılan: mutluoztan;268647
evin önüne geldiğimde park edeceğim sırada büyük bir ümitle park asistanıda vardır diye:D bekledim ama oo yokmuş kendim ettim:D
Arabanın "abi ben bi servise gidip geleyim" demesini falan da beklersiniz şimdi siz.:D

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr
Vayyyy süper bir şey daha öğrendim servise gidiyorum :) Ustalarla bir görüşeyim Mutlu aydınlattığın için teşekkürler.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;268638
NAsıl yani ? Şaka değil dimi?

Uploaded with ImageShack.us:ok:

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun ya büyük sürpriz olmuş :)

Bendede öyle birşey olaydı iyiydi :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı HakanAltunay

• ®
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kizilay.org.tr
Servise gittim Baş Ustanmız Hasan Ustaya bahsettim öğlenden sonra teslim ediceğim 2012 model 1.6 tdi Ocatavia Ambiente aracın 2. butonunu söktük ve öyle bir şey cıkmadı 3. butonuda söktük yine cıkmadı :)

Not : Servis müdürü Murat Bey'e  anlattım durumu aracta esp olmadığını absyle beraber virajlarda yandığını daha önce superb comforttoda aynı muhabbeti yaşadıklarını belirtti...
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2011, 12:17:15 Gönderen: HakanAltunay »

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;268661
Asr dir o

asr butonu zaten var ona basınca gösterge panelinde devir saatinin olduğu kısımda bir ışık yanıyo esp ye basınca sağ tarafta hız göstergesinin orda bir ışık yanıo

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanAltunay;268662
Servise gittim Baş Ustanmız Hasan Ustaya bahsettim öğlenden sonra teslim ediceğim 2012 model 1.6 tdi Ocatavia Ambiente aracın 2. butonunu söktük ve öyle bir şey cıkmadı 3. butonuda söktük yine cıkmadı :)

Not : Servis müdürü Murat Bey'e  anlattım durumu aracta esp olmadığını absyle beraber virajlarda yandığını daha önce superb comforttoda aynı muhabbeti yaşadıklarını belirtti...

bilgilendirme için teşekkür ederim fakat aklımın almadığı durum şu butonlarda herhangi bir yanlışlık olabilir bunu anlarım abs nin zaten bir tuşu yok onu kapatıp yada açamıyoruz asr tuşu aracı aldığımda zaten vardı ve bir kaç kez denedim sorun yok benim takıldığım noktı 3 sıradaki plastik parçanın altından çıkan buton ve aracı cihaza bağladıklarında esp görmesi esp kapatınca cihazda esp off diyede belirtiyor açıncada esp on diyor peki bunların olması normal mi sizde

fabialife

• Ziyaretçi
sizin aracın olduğu seri avrupa ülkeleri için imal edilip sonradan Türkiyeye gönderilmeye karar verildi ise esp yi sökemiyeceklerine göre butonunu gizleyip gönderdiler desem;
o zaman niye butonu gizlesinler esp li olarak hem daha çabuk hem de daha pahalı satarlar diye bir soru geliyor akla.
buna da tek cevap Türkiyeye gelen donanm listesinde opsiyonel de olsa esp ilave edilemiyorsa liste dışına çıkıp tartışma yaratmamak için gizlemiş olabilirler.
bunu teyit etmenin farklı bir yolu daha var, önceden arabanın şaşe numarasını girdiğin zaman nerede üretildiğini ve kullanılan bütün ekipmanların isim, parça kodu ve seri numaralarını gösterenbir site vardı.
öyle bir siteden görülebilirse incelenebilir.