škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tdi

turker · 94 · 25447

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
VW'nin yeni motoru 1.2 TDI TR'ye Polo ve Ibiza ile giriş yaptı.

Bu motor VW'de Trendline, Seat'da da Reference donanım seviyesinde sunuluyor. İkisi de baz donanım, üst donanım seçenekleri bu motor için yok.

İlk izlenimlere baktığımda (özellikle DH forumunda)  bu fiyata (Polö: 33500 TL, Ibiza : 33500 TL) araçların bu kadar boş olarak sunulması baya eleştirilmiş. Mevzu hemen bu paraya alınabilecek çok daha mantıklı seçeneklere kaymış ki mesela Astra classic III Enjoy CDTI (36.700 TL), 1.6 115 HP (33.000 TL) gibi ya da Fiesta 1.4 TDCi Titanium (34.160 TL) gibi mantıklı seçenekler var.

Polo'nun Trendline donanımı ile "boşline" şeklinde de baya dalga geçiliyor :D Ttendline'da ABS, 2HY, 4 cam otomatiği, komple katlanan arka koltuklar, RCD210 Ses sistemi ve 4 hoparlör, 14" jant (alaşım değil), elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, Klimatik, Uzaktan kumandalı merkezi kilit, 3. stop lambası var. Hatta bu listeye "el freni bile yazacaklar neredeyse" diye de dalga geçiliyor, ben her ayrntıyı yazmadım. Ha unutmadan, yol bilgisayarı yok! :) Tam liste: http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/model/polo/hangi

Ibiza'da ise genelde aynı donanım, fark olarak:
Dönüşe duyarlı ön sis farları var, Cruise Control var, YB yine yok, arka camlar manuel...

Polo'dan görünüm... (Alıntı:İsmail Kılıç)

Konsolda çok fazla plastik kullanılmış olması eleştiri konusu. Fakat kısmen piyano siyahı parlak yüzey ve teybin üstünde kromajlı bir bölge varmış. Kapı içleri ise az bi kumaş bölge hariç plastikmiş.

Motor performansı hakkında yorum yapan bi kullanıcı 1.4 97 hp'lik vvti Toyota'dan daha atik olduğunu yazmış. Ama TR'de ulaşabildiğim tek tüketim verisi (aynı kullanıcı) ilk denemesi için 5.6 litre (şehir içi). Tabi katalog verisine göre baya yüksek çünkü katalog tüketimi 3.3 - 4.6 arası. Teknik verileri 75HP, 180Nm, 13.9 sn...

Fabia'da aynı motor hangi donanım seviyesinde ve kaça gelecek, bunu bekleyen baya kişi gördüm...

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bencede baklemeye değer... inceledim hakikaten ""boşline"" olmuş araba....

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polo'yada baktım boşline evet ve ibızadan fabiadan daha ufak,yetişkin 3 adam arkaya sıkışarak oturur eski pololar bu kadar ufak değildi,
Fabia 1.2 TDİ size fiyatını şimdiden söliyim tahminen  29.000 olur.
-------------------------------------------------

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İnsignia topiğindede söyledim, VW grup asla araçlarına hak etmedikleri paraları istiyor, talebi yüksek, fiyatıda yüksek tutuyor mal piyasa malı diyede vatandaş alıyor.

1-2 sene öncesine kadar sevdiğim bi marka ve grup idi, şu an yanından geçilmez Allah korusun.

Opel var, Ford var, Fiat var.... Gerek yok kazığa oturmaya. 33 istediği arabaya 2-3 yaşında max 30.000 km C-D segment araba var yav 1.2 TDI fiyata eklenen vergiside düşük, tamamen şişirmişler arabanın fiyatını.

Hele o iç konsol ne öyle, Fabiam daha güzel 5 sene öncesinin arabası yuh yani.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dot matrix ekran var ama YB yok, ne tuhaf  :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Donanım seçenekleri bütçe ile alakalı değilmi yav, anca bütçesi yüksek olanmı trendline alcak çok komik :D Kalitemiz bizim deselerde artık bütün markalar  ciddi yenilik yapıyor punto dynamic 31.000 lira yok yok arabada.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: gokcen59;177174
Polo'yada baktım boşline evet ve ibızadan fabiadan daha ufak,yetişkin 3 adam arkaya sıkışarak oturur eski pololar bu kadar ufak değildi,
Fabia 1.2 TDİ size fiyatını şimdiden söliyim tahminen  29.000 olur.

29 olursa patlar :) Millet ciddi ciddi bekliyor.

Ibiza bile 33500 iken, 31-31.5 olabilir sanki benim fikrim...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim makyajsız fabianın bile daha güzel içi. tam bir fiyasko boşline. bu paralara alınacak araba değil.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polunun comfortline ı zaten boş oğlu boştu.Ben çok merak ediyordum trendline modeli nasıl olcak diye.Görmüş olduk 4 koltuk bi direksiyon bi motor.
ABS 2hy zaten her araçta var benim gözümde özellik değil onlar..

VW gruptan bir araç alınacaksa yine en mantıklısı Skoda.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TDI güzel bir motor.Vergiden avantaj..Ama 1.6 TDI tercihim olurdu.Sıkıldım düşük hacimli motordan düşük tüketim beklemekten! 1.6 TDI uygun şartlarda daha iyi bir tüketim sunabilir.

Polo şu boş görünümü ile cidden çok tipsiz..İbiza çok daha albenili vede gönül rahatlığı ile alınabilir.Fabia üçü arasında daha şekilli ve donanımlı.3'ü arasında fabia rahat öne çıkıyor.Seçimde ben zorlanmam şahsen..Fabia hemde daha geniş bu da güzel bir avantaj..

Birde son zamanlarda citroen c3 ilgimi çekiyor.Oldukça değişik bir araba..Değişik renk alternatifleriyle yollarda farklılığı ile göze çarpıyor.İçi zaten oldukça çekici..Fiyatlarını bilmiyorum ama C3 uygun fiyata satılıyorsa bence en güzeli o olabilir.Ama fransızların ve japonların yıllar geçtiğinde yüzlerinin çabuk eskidiğini düşünüyorum.2003 model bir polo hala göze tasarım anlamında hoş gözükürken 2003 model bir citroen'i kim beğeniyor?

Yol bilgisayarı çok pahalı birşey mi yav, kırpa kırpa onu kırpmışlar.Araçta dot matrix ekran var ama YB yok.Enterasan..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim takanın YB ı 1,700 TL idi.Maliyet açısından önemli bir etken.

Ama Maxi dot hazırda var zaten ona YB koymak çok zor olmasa gerek.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;177242
29 olursa patlar :) Millet ciddi ciddi bekliyor.

Ibiza bile 33500 iken, 31-31.5 olabilir sanki benim fikrim...
1.6 TDI ambiante 33 olduğu için tahmin ettim :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;177282
1.6 TDI ambiante 33 olduğu için tahmin ettim :)

1.6 ile 1.2 TDI arasında 2000 TL oynar ortalama..31.000 TL'ye alınır 1.2 TDI.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.2 TSI'de aklım :) DSGli olanı tabi

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TDI trendline' ın malzeme kaliteside çok düşük.Comfortline bu konuda çok iyi.Ayrıca comfortline boşline değil bence.4 cam otomatiği, kol dayama gibi çoğu B segmenti orta donanımlı araçlarda olmayan özellikler bunlar ;) Yol bilgisayarı koymamalarıda çok uyuz gerçekten :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...