škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracınızın gizli özelliklerini açma

dr_enver · 550 · 484647

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YolGeZeR;533304
Selamlar
Sürüş modlarını açabilen var mıdır?
https://www.youtube.com/watch?v=IGFPdOIO_cI

bence yoktur. zaten bizdeki kablolarla yapılabilecek birşey değildir bu.

Çevrimdışı Ysagir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar ben kabloyu aldım araca bağladım bir arkadasin yayınlamış olduğu dokumanida indirdim yazılanlara harfiyen uydum ama olmadı bahsettigim kadran selamlama yardımcı olabilecek varsa memnun olurum

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ysagir;533402
merhabalar ben kabloyu aldım araca bağladım bir arkadasin yayınlamış olduğu dokumanida indirdim yazılanlara harfiyen uydum ama olmadı bahsettigim kadran selamlama yardımcı olabilecek varsa memnun olurum
Uyguladığınız kodu buraya paylaşırmısınız bakalım nerde hata yapıyorsunuz.

Çevrimdışı YolGeZeR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende kabloyu edindim ama XDS seçenekleri çıkmamakta :-(

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ysagir;533402

Kadran Selamlama*
1- Select
2- 17 Instruments
3- Coding 7
4- Long Coding Helper
5- Byte 1
6- Bit 0 kutuya tıkla
7- Do it
8- (KESSY) Kontağı kapat/Anahtarı Çıkar

bunu uyguladıysanız normalde çalışması gerekir.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;526944
Arka viteste yan aynanın inmesi olayı benim araçta olmadı. Daha doğrusu, ayna aşağı iniyor, ancak tekrar D'ye alınca, ayna aşağıda kalıyor ve ancak kontağı kapatınca ayna yukarıya, yerine geliyor. Yorumlarınızı rica ederim. Aracım 2013 yılı Kasım ayında alındı. TDI/DSG

@civanmukti, @KML ve @fb1907 ; Derlenmiş tabloyu paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. Emeklerinize sağlık. Diğer paylaşım ve yorumları yapanlara da teşekkürler.
Benim Golfte geri vites ten 1e alıp belli bir hızın üzerine(5 ya da 10 km/h) çıktığında ayna eski konumuna dönüyor. Aracım manuel  ve fabrika çıkışı aynanın aşağı inme özelliği var.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia optimal aracımda, göstergeler, gündüz vakti, normal far kapalı iken ışıklı oluyor. Karanlıkta ise yine far kapalı ise karanlık oluyor. Farı açınca karanlıkta da ışıklı oluyor.

Sanırım bu durumda araçta ışık sensör sistemi mevcut. Bu sensör sistemi style versiyonda olan otomatik far sisteminin kullandığı sensörler ile aynı ise eğer, bizim optimal versiyonlarda bir kaç revizyon ile far sensörü olur mu sorusu geldi aklıma. Far butonu değişecek kesin ama ya diğer kısmı ?

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;534260
Octavia optimal aracımda, göstergeler, gündüz vakti, normal far kapalı iken ışıklı oluyor. Karanlıkta ise yine far kapalı ise karanlık oluyor. Farı açınca karanlıkta da ışıklı oluyor.

Sanırım bu durumda araçta ışık sensör sistemi mevcut. Bu sensör sistemi style versiyonda olan otomatik far sisteminin kullandığı sensörler ile aynı ise eğer, bizim optimal versiyonlarda bir kaç revizyon ile far sensörü olur mu sorusu geldi aklıma. Far butonu değişecek kesin ama ya diğer kısmı ?
Yok mu fikri gelen

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bir türlü karanlığa girdikçe gösterge ışıklarının kısılmasını anlayabilmiş değilim. Tam tersi olması gerekir gibi geliyor bana.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sanç;534778
Bende bir türlü karanlığa girdikçe gösterge ışıklarının kısılmasını anlayabilmiş değilim. Tam tersi olması gerekir gibi geliyor bana.

Bunun sebebi, karanlıkta göstergeyi kısarak kullanıcının karanlık olduğunu fark etmesini sağlamak ve farı açması için uyarmak. Bir nevi yarı otomatik far sensörü :)

Bir çok araçta gösterge sadece far açıkken aydınlandığı için böyle şekil yapmışlar. Yoksa bu da bir vw hilesi mi :)

Çevrimdışı sene1983

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese yaptırmayın. Sahibinden'de birini bulmuştum. Adam neredeyse bir saat uğraştı iki özelliği zor açtı. Açtı ama selektörümün ayarını da bozdu.

Sağolsun donanımhaber'de bir arkadaş Bahçelievler'de Abdullah Usta diye bir ustanın numarasını verdi. Adam selektörü düzeltti, diğer özellikleri de açtı.

Demem o ki çok fazla müdahele etmeyin, müdahale ettirmeyin.

Çevrimdışı Mikailg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sene1983;536084
Arkadaşlar herkese yaptırmayın. Sahibinden'de birini bulmuştum. Adam neredeyse bir saat uğraştı iki özelliği zor açtı. Açtı ama selektörümün ayarını da bozdu.

Sağolsun donanımhaber'de bir arkadaş Bahçelievler'de Abdullah Usta diye bir ustanın numarasını verdi. Adam selektörü düzeltti, diğer özellikleri de açtı.

Demem o ki çok fazla müdahele etmeyin, müdahale ettirmeyin.

Abdullah ustanın numarasını verebilirmisin bende yaptırmak istiyorum.
hangi özelliklerini açtırdın

Çevrimdışı sene1983

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mikailg;536114
Abdullah ustanın numarasını verebilirmisin bende yaptırmak istiyorum.
hangi özelliklerini açtırdın
Pm ile numarayı gönderdim.
Benim araçta;
*dönüşte sis farının yolu aydınlatması
*sinyal sitesinin 5 e çıkması
*aracın kilitlendiğinde korna çalması
*kadran selamlama

Benim ihtiyacım olan bunlardı, bunları açtık