škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 HTP Roomster Satsam 1.2 TSI Jetta Alsam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomsteri daha yeni aldım sayılır. 7 ay oldu. 5 bin kilometrede. Panaroma versiyonu. Şu an bayiden aldığımdan daha temiz. Hanım hala Albea daha iyiydi diyor. Araç kullanmayı onda öğrendiğindenmidir nedir anlamadım.  :(

Oturduğum mevki dağ eteğinde olduğundan her gün bayır inip çıkınca da motor daha güçlü olsun istiyorum.

Satsam Trendline bir Jetta alsam nasıl olur sizce. Baz versiyonun özellikleri Panaromadan dolu. İlave olarak sis farı ve cc takılabilirse bana donanım olarak çok çok yeter.

Motoru nasıl, tatmin eder mi bilmiyorum. 1.2 TSI Jettaya hiç binmedim. Fiyat 42.500

Sizce değer mi? Benim araç kaça gider? Bildiğim kadarıyla Doğuş takas yapmıyor.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru 1.2 HTP den sonra çok fazla tatmin eder abi. Ama dik bir yokuşta 5 kişi varken durup kalkmaya çalışınca biraz avans vuruyor,ama 1000 devirden sonra toparlıyor. Bunun dışında bir sıkıntısı yok motorun. Trendline bir Jettaya 42.000 verilir mi dersen,bence kesinlikle verilmez.. Octavialara bak ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilk aşk;364543
rooomster kötü tarafları nedir

Fiyatına göre çok iyi. Donanım olarak dolu. Sadece hanım ısınamadı, bense biraz daha performanslı bir araç arayışındayım. :)

Alıntı yapılan: Can;364551
Gerçi şimdi Octavialara falan baktımda,değmez :(

42.000'e alınabilecek Octaviadan daha dolu gibi. Octavia bagaj ve iç hacim olarak daha iyi ama Jetta güncel bir tasarım.:ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hobaa :) Cafer ne oldu böyle birden yahu :(

Motor belki 1.2 TSİ roomster olsa o zaman daha sevecektiniz belki..

Alternatif olarak kia'nin MPV'si olabilir

Yada Yeti?

Ama 1.2 HTP fabia'da daha başarılı ve atak tavır sergiliyor.Ama Roomster'da biraz ağır kanlı olsa da cekisi falan guzel geliyordu bana..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;364573
Hobaa :) Cafer ne oldu böyle birden yahu :(

Motor belki 1.2 TSİ roomster olsa o zaman daha sevecektiniz belki..

Alternatif olarak kia'nin MPV'si olabilir

Yada Yeti?

Ama 1.2 HTP fabia'da daha başarılı ve atak tavır sergiliyor.Ama Roomster'da biraz ağır kanlı olsa da cekisi falan guzel geliyordu bana..

Kaşıntı işte. :). Kiaya ısınamadım bir türlü. Ceed falan güzel araba aslında.  Sedan araç da sevmezdim ama Jettanın tasarımı hoşuma gidiyor.

Hanıma mevzuyu açtım arabamız çok güzel demeye başladı be. :hanz:

Jettada ortalama 5.7 litre, Roomster'da 6.2. tüketim de iyi gibi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta TSI kısa mesafe ve yokuşlu yollarda 8 litreden aşağı düşmez bana göre :) O yüzden ufak motorlu dizel bir araç sizin içinizi görür :) 1.4 veya 1.6 TDI gibi :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ceed'in güncel kasasında fırsat fiyatlar denk gelebilir, bitirmeleri gerekiyor eldekileri. Şu an 40'ın biraz üzerinde crdi orta donanım alınıyor. Motoru yeter :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
TSI motor bambaşka çekişte-yokuşta, ama Jetta'nın bagajı geniş olduğu halde dar kapağından dolayı şikayetler okudum, liftback Octavia gibi camla açılsaydı keşke, Octi bagajından sonra onun sınıfındakiler gariban kalıyor o açıdan. TSI Roomster düşünmez misin? Gelir belki seneye, pırıl pırıl aracını satmak zarar olur her anlamda.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şahsen Jettayı inceledim ve hayal kırıklığına uğradım.Kalite ciddi düşmüş.Bundan dolayı Jettaya soğuk bakıyorum bir süredir.Bence 1.4 TSI Trendline Golf(41k TL) hepsinden iyidir diye düşünüyorum.Hatta imkan varsa Comfortline.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;364599
ceed'in güncel kasasında fırsat fiyatlar denk gelebilir, bitirmeleri gerekiyor eldekileri. Şu an 40'ın biraz üzerinde crdi orta donanım alınıyor. Motoru yeter :D

Bir de onlara bakayım hafta sonu.  

Alıntı yapılan: lrfan;364703
TSI motor bambaşka çekişte-yokuşta, ama Jetta'nın bagajı geniş olduğu halde dar kapağından dolayı şikayetler okudum, liftback Octavia gibi camla açılsaydı keşke, Octi bagajından sonra onun sınıfındakiler gariban kalıyor o açıdan. TSI Roomster düşünmez misin? Gelir belki seneye, pırıl pırıl aracını satmak zarar olur her anlamda.

Hocam satıp tekrar Roomster alsam hanım razı gelmez. Araba kullanmayı önceki araç Albea'da öğrendiği için kavrama noktası vb. bir türlü ısınamadı Roomster'a. Sedan araç sevmiyorum ama Jetta çok farklı geliyor gözüme.
Bagaj olayı dediğin gibi tünel ama bütçe kısıtı koyunca herşeyi aynı araçta bulmak da zor.  

Alıntı yapılan: dgn;364745
Ben şahsen Jettayı inceledim ve hayal kırıklığına uğradım.Kalite ciddi düşmüş.Bundan dolayı Jettaya soğuk bakıyorum bir süredir.Bence 1.4 TSI Trendline Golf(41k TL) hepsinden iyidir diye düşünüyorum.Hatta imkan varsa Comfortline.

Golf de mantıklı aslında ama bagaj bize yetmez. Aile 4 kişi.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kia Rio çok iyi bide..Yolda gördüğümde hasta oluyorum.Stoplarını led yapmışlar.Sanki BMW'nin stopları :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maddi imkanlar uygun düşüyorsa(arabayı çok yeniyken değişeceğinden ufak bir zararın olabilir açısından belirttim) onun dışında içine ne siniyorsa onu al. 1.2 TSi güzel mi? Ee kendi çapında gayette başarılı bir motor, Jetta'da da fena olmayan bir görev yapıyor. Madem sedan sevmiyorsun Yeti'ye bakabilirsin, sedan konusu olsada olmasada ben de Jetta yerine önce Yeti'ye bakardım.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;364882
Maddi imkanlar uygun düşüyorsa(arabayı çok yeniyken değişeceğinden ufak bir zararın olabilir açısından belirttim) onun dışında içine ne siniyorsa onu al. 1.2 TSi güzel mi? Ee kendi çapında gayette başarılı bir motor, Jetta'da da fena olmayan bir görev yapıyor. Madem sedan sevmiyorsun Yeti'ye bakabilirsin, sedan konusu olsada olmasada ben de Jetta yerine önce Yeti'ye bakardım.

Sedan sevmiyorum ama Jetta hoşuma gidiyor demek istedim aslında.

Bugün Doğuş Otoya uğradım, ellerinde ve gelecek olan araçlarda boş yok. Sanki ben de parayı hazırladım da. Test aracı da dışardaydı test edemedik.

İkinci ellere baktım karaborsa olmuş. Bir sürü sıfır km. plakası çıkmamış TDI araç var bayilerde. 5-10 bin kilometredekilerin fiyatı sıfır ile aynı.