škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

internetten 2.el satış

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bildiğiniz üzere haziran ayında(1.4tsi superb) aracımı satmış,megane 2009 model 1.5dci almıştım.Yaklaşık 2.5 aydır,internet üzerinden Mercedes,VW,Skoda,Audi grubu araçlar bakıyorum.Ama nafile...
Megane aracı çok temiz oldğu için satmayıp babama vericem,kendime 2.el temiz otomatik geniş hacimli bir dizel alacam diye düşünüyordum.
İnternet üzerinden verilen ilanlar için şuna kanaat getirdim:
Bu araçlar hiç satılamadığı için internete giriyor.(DOD,Sahibinden,Arabam,Araba) siteleri için.
Temiz araçlar daha ben görmeden satılıyor..!
Normal vatandaşa ulaşmadan kapıyorlar arabayı.Başka vatandaş olsa neyse,kurtlardan bahsediyorum.

Ya firma çalışanları kapıyolar,anlaşmalı galeriye komisyon karşılığı veriyorlar,ya da kendi şahısları adına opsiyonluyorlar.
O kadar ilan sahibi aradım,yahu allah için bir tanesi dahi söylendiği gibi çıkmadı.
Adam ilk sahibiyim diyor,3.sahipliği çıkıyor;servis bakımlı diyor,serviste kaydı bile çıkmıyor;2 parça boyalı diyor,değişenli çıkıyor..Niceleri...

Daha bakmam internetten araba ben...Sorgulamalar için yakın dostları olmayan kişiler de almasın derim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten öyle bir durum var..Galericiler kurt gibi bekliyor, kelepir ilan düştüğü gibi atlıyorlar üstüne...

Ama tabikide genelleme yapmak yersiz..Bende araba sattım ama alan son kullanıcı oldu.Galerici aramadı bile..Bende alırken internetten aldım.Ne bileyim yada bana öyle denk geldi.

Beğenilen aracın istenilen gibi çıkmaması daha çok eski model araçlarda oluyor.adam satıyor 2000 model arabayı boya darbe yok diyor :) Buna kim inanır ? :D
Öte yandan 2011 model araba almak istesen de sağı solu boyalı olabiliyor.Hiç belli olmuyor yani...

İlanlara bakarken ilana bakan kişi sayısına göre ;

-500 kişi ve üzeri bakmışta satılmamışsa kesin bir durum vardır.Ya fiyat yüksektir yada araçta sorun vardır.
-Araçta kaza darbe yok diye yazmamışsa o arabada kesin kaza vardır.
-Tatlı hasarlı demişse kesin araç pert olmuş yada perte yakın hasardan toplanmıştır.
-Çok dolanbaçlı süslü püslü yazılar yazanlarada dikkat edilmeli bence..

vs...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yanlış bir düşünceye sahipsiniz.. Şimdiye kadar 2 aracımı  internetten aldım ve 3ünü internetten sattım.. aldıklarımın 2 side çok temizdi, arkadaşlarıma sayısız alım yaptık diyebilirim.. Heleki birine Astra OPC diğerine daha 28.000km'de 2005 Vectra 2.0 GTS Turbo aldık gözlerime inanamadım o araçların TR'de bulunduğuna..

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MadeN;259792
Bence yanlış bir düşünceye sahipsiniz.. Şimdiye kadar 2 aracımı  internetten aldım ve 3ünü internetten sattım.. aldıklarımın 2 side çok temizdi, arkadaşlarıma sayısız alım yaptık diyebilirim.. Heleki birine Astra OPC diğerine daha 28.000km'de 2005 Vectra 2.0 GTS Turbo aldık gözlerime inanamadım o araçların TR'de bulunduğuna..

Aldığınız ve sattığınız araçlarınızı yazar mısınız?
Astra OPC türkiye'de kaç tane vardır ki,ya da vectra 2.0 gts..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız.İnternetten d sınıfı ve üzeri temiz araba bulmak çok zor.Küçük arabalarda temiz ise hemen satılıyor zaten.Mesela ben puntoyu 3 günde sattım.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;259799
Haklısınız.İnternetten d sınıfı ve üzeri temiz araba bulmak çok zor.Küçük arabalarda temiz ise hemen satılıyor zaten.Mesela ben puntoyu 3 günde sattım.

Benim kastettiğim de bu zaten,temiz araba bulmak 'kısmet işi' diyelim,diyorum.
Temiz araç tanımı da, net bir kavram olması gerekirken öyle mi?
Bugün dediler ki,o kadar önyargılı olma,bak burada bir araba var(2011 corolla dizel),gel alalım daha km si ne kadar az;adam bir çok opsiyon ekletmiş.

Diyorsun ki kendi kendine,bu kadar opsiyon ekletmiş uzun süre binmek istiyor demek ki ama kısmet olmamış.
Ne çıktı,şok oldum resmen:
Aralık 2010,araba sıfır çıkmış,Nisan'da biri almış bir gün sonra başkasına satmış,şimdi de son alan kişi satıyor.Araba daha 10bin de değil!!!

Ben hala, 2.el piyasası hareketli olan araçlar da internetten alımın çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;259790

-500 kişi ve üzeri bakmışta satılmamışsa kesin bir durum vardır.

vs...

İlana bakan kişi sayısı nerede yazıyor hiç karşılaşmadım?

Bildiğim kadarıyla, 'sahibinden' ilan verdiğinizde siz kendi ilanınıza kaç kişinin baktığını ve kaç kişinin favori olarak eklediğini görüyorsunuz,aydınlatır mısınız?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
baktığınız ilanın en altına inin ortada yazan rakam...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;259790
Zaten öyle bir durum var..Galericiler kurt gibi bekliyor, kelepir ilan düştüğü gibi atlıyorlar üstüne...

Ama tabikide genelleme yapmak yersiz..Bende araba sattım ama alan son kullanıcı oldu.Galerici aramadı bile..Bende alırken internetten aldım.Ne bileyim yada bana öyle denk geldi.

...

-500 kişi ve üzeri bakmışta satılmamışsa kesin bir durum vardır.Ya fiyat yüksektir yada araçta sorun vardır.
-Araçta kaza darbe yok diye yazmamışsa o arabada kesin kaza vardır.
-Tatlı hasarlı demişse kesin araç pert olmuş yada perte yakın hasardan toplanmıştır.
-Çok dolanbaçlı süslü püslü yazılar yazanlarada dikkat edilmeli bence..

vs...

Çok doğru tespitler, aynen katılıyorum.

Mesela 2000 kişinin baktığı 1 aylık ilanı gösterip "süper araba buldum" diyenler yok mu :) Anlat dur...

Alıntı yapılan: adorno;259803

Ben hala, 2.el piyasası hareketli olan araçlar da internetten alımın çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

Bu da çok doğru bence.

İş bunlarda dönüyor...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size bir örnek sunayım alttaki linkte... ilan vereli daha bir ay kadar olmuş. 45.000 kişi bakmış buna... hepsi de alıcı mı? alıcıysa neden alan olmamış, arabanın kötü olduğu anlamına mı gelir bu? bence tamamen sizin kuruntunuz o ilan süresi ve bakan kişi sayısı... :) sadece meraktan bakan o kadar çok kişi var ki ilanlara... benim megane a sadece 632 kişi bakmış, en az 400 ü galerici yada al satçıdır kesin, bakıyor işine yaramayınca geçiyor, fiyat binici fiyatı çünkü ölücü fiyatı değil... örnek ilan altta, bunun gibi binlerce ilan var...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-inter-2011-panamera-s-hybrid-2998cc-v6-380-hp-full-53542703/detay/?source=promotion_topl

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;259796
Aldığınız ve sattığınız araçlarınızı yazar mısınız?
Astra OPC türkiye'de kaç tane vardır ki,ya da vectra 2.0 gts..

1998 model Corsa B 98.000 'de aldım 112.000'de sattım..

2001 model Vectra CDX 86.000 'de aldım 117.000'de sattım..

(İdda ediyorum Türkiye'deki en temiz CDX'di 1819 kişi baktı 3.gün satıldı)

2011 model Kia Rio CRDI 13.000km 'de hare bile yoktu 3500 kişi baktı 2 ayda satıldı

2005 model Vectra 1.6 Elegance 65.000 km' de 2500 kişi baktı 1.5 ayda satıldı..

Astra OPC Tr'de sanırım 7-8 tane Vectra GTS ise 200'den fazla var..

Demem o ki temiz araç satan kişiler de araç alıp satıyor..

Burada ki sorun şu..

Sen arabadan anlıyormusun anlamıyormusun? Anlıyorsan eğer zaten yemezsin ama anlamıyorsan ve anlayan birine göstermiyorsan o zaman sıkıntılı..

Sonuçta iyi malda satılıyor kötü malda.. İyiside çabuk seçiliyor derseniz.. O da yanlış bir yaklaşım.. İyi mala iyi fiyat istenirse uzun zaman satılmayabilir..