škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzunlara led takan var mı?

sTSo · 29 · 4104

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi açık konuşmak gerekli diye düşünüyorum ben Laguna 3 aracıma photon marka led taktım 400 küsür para verip en iyilerinden biri diye geçiyor 1 hafta zor dayandım şimdi ne normal xenon be de led xenon bıraktım aracımda aldım sapsarı h7 ampullerinden mis gibi oldu yemişim güzel görüntüyü flaş gibi patlamayı en önemlisi can güvenliğim sadece kendiminde değil yolda ki hayvanları göremiyordum hayvan değil insan da olabilirdi çok şükür kazasız belasız atlattım katiyyen tavsiye etmiyorum.

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sTSo;594534
güzelmiş hocam diğer video da gerçekten ilginçmiş :D

Teşekkür ederim. Yaklaşık 1 yılı geçti hala kullanıyorum. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Yanlız araçları değiştirip kendi aracımın önünde giderken farları denedik. Ben yolda kaçacak yer aradım.Karşıdaki insanı veya önünde ilerleyen araca yaktığınızda uzunları fena şekilde rahatsız ediyor. Şimşekler çakıyor. :)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sTSo;593938
Şehir içi kullanım için istiyorum şehirler arası yolda uzunlara pek alışkanlığım yoktur...

Yusuf Bey kendinizi ve ailenizi neden riske atıyorsunuz? Gece yolculuklarında nasıl uzun kullanma alışkanlığınız yok? Kısalarla 50 km/h hızdan sonrası çok sakat. Uzun kullanma alışkanlığım yok demenizden ben aydınlatmalı yollarda araç kullandığınızı anlıyorum. Ay ışığı dahi olmayan gecelerde ve yollarda hiç mi araç kullanmayacaksınız?

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;594535
Şimdi açık konuşmak gerekli diye düşünüyorum ben Laguna 3 aracıma photon marka led taktım 400 küsür para verip en iyilerinden biri diye geçiyor 1 hafta zor dayandım şimdi ne normal xenon be de led xenon bıraktım aracımda aldım sapsarı h7 ampullerinden mis gibi oldu yemişim güzel görüntüyü flaş gibi patlamayı en önemlisi can güvenliğim sadece kendiminde değil yolda ki hayvanları göremiyordum hayvan değil insan da olabilirdi çok şükür kazasız belasız atlattım katiyyen tavsiye etmiyorum.

Çok pahalıya almışsınız. Bu tip lambaların piyasası 150-200 tl civarında. Ve yolda giderken mesela tarla diyelim orasını bile görerek gidiyorsunuz. yaklaşık 8-10 mt geniş açıda. sellektör yaptığınızda flaş gibi patlıyor. Uzunları direk yaktığınızda bembeyaz yanıyor. Karanlıkta çok etkili. Ama tabiki sisli vs havalarda etkili olmaz.

Çevrimdışı sTSo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;594572
Yusuf Bey kendinizi ve ailenizi neden riske atıyorsunuz? Gece yolculuklarında nasıl uzun kullanma alışkanlığınız yok? Kısalarla 50 km/h hızdan sonrası çok sakat. Uzun kullanma alışkanlığım yok demenizden ben aydınlatmalı yollarda araç kullandığınızı anlıyorum. Ay ışığı dahi olmayan gecelerde ve yollarda hiç mi araç kullanmayacaksınız?

Zifir karanlık yolculuğum olmamıştır belki ama uzunları sürekli kullanan kaç kişi çıkar bilemiyorum karşımdakine selektör yaparım uzunları kapatsın diye ama bu 10-15 araçtan 1 tanedir istatistiğime göre çoğu insan kullanmıyor ha bide tırcıların fantastik bombastik led dizaynlarına gıcığım :)

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;593941
aracın gizli özelliklerini açtıranlarda selektörle beraber sislerinde yanıp sönmesini ayarlatan akadaşlar vardı... aslında bu şekilde yapıp ledleri sise takarsanız hem uzunlar hem led sisler karşı tarafın ilgisini fazlasıyla çekecektir. hem uzunları yaktığınızda halojen performansınızdanda ödün vermemiş olursunuz hemde uzunlarla beraber yanacağından çok daha etkili bir selektör olacaktır diye düşünüyorum :)

Bildiğim kadarı ile sellektör ile sis aynı anda yanmıyor. Bende detaylı araştırdım. Vag da ECU izin vermiyor ona. Tabi detaylıca araştırmak da gerekir. Yalnızca sisler açıkken sellektör yapıldığında sisleri söndürüyor sadece sellektör devreye gidiyor. Bende o şekilde programlatmıştım.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2016, 10:00:46 Gönderen: y.tekin »

Çevrimdışı sTSo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: y.tekin;594577
Bildiğim kadarı ile sellektör ile sis aynı anda yanmıyor. Bende detaylı araştırdım. Vag da ECU izin vermiyor ona. Tabi detaylıca araştırmak da gerekir. Yalnızca sisler açıkken sellektör yapıldığında sisleri söndürüyor sadece sellektör devreye gidiyor. Bende o şekilde programlatmıştım.

Fabiama yaptırdım izin veriyor selektör yapınca uzun ve sis yanıyor kodlamada engel yok yani dörtlü bile yaktırabilirsin selektör atarken

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sTSo;594591
Fabiama yaptırdım izin veriyor selektör yapınca uzun ve sis yanıyor kodlamada engel yok yani dörtlü bile yaktırabilirsin selektör atarken

İc aydinlatmaya baglayip ic ampulleri de mavi kirmizi yapalim direkt disko disko gezelim :D isin sakasi bi yana bu selektorle sisi bende dusunuyorum araci alinca ama sormak istiyorum kolu ileri iterek surekli uzun yakinca surekli sis te yaniyor mu

Çevrimdışı sTSo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;594594
İc aydinlatmaya baglayip ic ampulleri de mavi kirmizi yapalim direkt disko disko gezelim :D isin sakasi bi yana bu selektorle sisi bende dusunuyorum araci alinca ama sormak istiyorum kolu ileri iterek surekli uzun yakinca surekli sis te yaniyor mu

Sanırım merak ettiğin uzunlara mı tanımlandığı selektöre mi tanımlandığı? Deneyince söylerim :)

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;594594
Benim aracimda da selektör de sisler yanıyor,hatta sislere beyaz led taktim bixenon ve beyaz led sis gerçekten etkileyici oldu :) kolu ileri ittiginizde yanmiyor sisler,sadece çek birakta yanıyor. Yani uzun komutuna değil selektör konumuna bağlı sisler vag kodlama ile ;)

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;594607
Benim aracimda da selektör de sisler yanıyor,hatta sislere beyaz led taktim bixenon ve beyaz led sis gerçekten etkileyici oldu :) kolu ileri ittiginizde yanmiyor sisler,sadece çek birakta yanıyor. Yani uzun komutuna değil selektör konumuna bağlı sisler vag kodlama ile ;)

merak ettiğim bir konuyudu teşekkür ederim. bu arada naçizane bir düzeltme olarak bixenon far; tek mercekten hem kısaları hem uzunları kontrol eden sistemlere deniyor. audilerde mevcut yaygın olarak.. merceğin arkasındaki metal bir perdeyi hareket ettirmek suretiyle mümkün oluyor.

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;594611
merak ettiğim bir konuyudu teşekkür ederim. bu arada naçizane bir düzeltme olarak bixenon far; tek mercekten hem kısaları hem uzunları kontrol eden sistemlere deniyor. audilerde mevcut yaygın olarak.. merceğin arkasındaki metal bir perdeyi hareket ettirmek suretiyle mümkün oluyor.
Aracim octavia ve farlari aynen bahsettiğiniz gibi bixenon ;)

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;594613
Aracim octavia ve farlari aynen bahsettiğiniz gibi bixenon ;)

ha pardon ben onu görmedim fabia sandım :D

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: y.tekin;594573
Çok pahalıya almışsınız. Bu tip lambaların piyasası 150-200 tl civarında. Ve yolda giderken mesela tarla diyelim orasını bile görerek gidiyorsunuz. yaklaşık 8-10 mt geniş açıda. sellektör yaptığınızda flaş gibi patlıyor. Uzunları direk yaktığınızda bembeyaz yanıyor. Karanlıkta çok etkili. Ama tabiki sisli vs havalarda etkili olmaz.

Şimdi dediğiniz gibi yakın mesafede güzel fakat uzun farlarda hiç memnun değildim bunun yanında master ve kangoolarda sarı ampulle fizana giderken led ampulle önümü zor görüyordum şekilci ya da şehirde araç kullanan biri değilim işim gereği aracımı sabah 5.30 6 da ve akşam 8 de kullanıyorum ve şehir dışı köy yolunda haliyle aydınlatma en önemli özellik benim için 2015 yılında photon Supreme led ve geri vites led ampullerini birlikte aldım o dediğiniz 150 200 liralık ampulleri kullananlarımda görüyorum ve benim led ampullerim onların en kötü 1.5 katı daha fazla aydınlatırdı herkes şartlarına göre değerlendirme yapmalı beğenmedim isteyen varsa satarım