škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

!.6 TDI 120 hp

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba
muhtemelen gormusunuzdur vw yeni passatda 120 lik 1.6 tdi getiriyor. ilerleyen zamanlarda diğer butun urun gamlarına bunu yayacaktır.. acaba bizim araçlardaki tdi lar da bir yazılımla falan 120 lik olacak mı? bu konuyla ilgili bir bilgisi olan var mı? servisle gorusen filan?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su an piyasadaki 105 lik tdı lara kimse orjinal bi yazılım yapmaz ancak yeni kasa superbde gelir 120lik motor bundan sonrada makyajlanan kasa degistiren modellerle birlikte gelmeye devam eder

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

Şu an yeni nesil bosch beyin li TDI lara (ki buna Octavia A7 - Golf 7 ve diğer yeni nesil TDI lar dahil) OBD den yazılım yapılabiliyor. Değerler de güç olarak 140-150hp tork olarak da 300-320nm civarlarında oluyor.

Ender Elektronik-Dr.ECU-Boosterperformance şu an bu yazılımı yapan benim bildiğim firmalar. Zaten onlara gelmiş ise EcuFast-Revo ve Paşaoğlu da ya yapıyor ya da yakında yapacaktır.

Bildiğim kadarıyla bizim CR TDI ile Passat ın kullandığı yeni nesil BMT TDI lar arasında sadece yazılım değil bazı mekanik farklar da var.

Bu yeni nesil motorun Octi A7 ye gelmesi ancak makyajlı A7 veya kasa değişikliğinde olabilir.

Eğer Passat B8 e geçmez veya A7 nin yanına spor bir araç almazsam yazın ben de Ankara ya gelip boosterperformance a yazılım yaptıracağım

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi yanlis anlatmışim yada yanlış anlamışım galiba konu sahibi orjinal bi şekilde 120 beygire yükseltirlermi diye soruyo diye algiladim ben bunu servis yaparmı diye soruyo galiba

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;493157
Abi yanlis anlatmışim yada yanlış anlamışım galiba konu sahibi orjinal bi şekilde 120 beygire yükseltirlermi diye soruyo diye algiladim ben bunu servis yaparmı diye soruyo galiba

Eğer soru buysa; servis böyle bir şey yapmaz.Amam motorlarda ki fark sadece yazılımsa sonradan dışarıda yapılır.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ok, bir karışıklık olmuş :)

Skoda nın güncelleme olarak aracı 120hp ye çıkarması söz konusu değil.

Ama illa güç artımı isteniyorsa yen nesil TDI lara artık custom remap yapılabiliyor. Alınacak değerleri önceki msj ımda söylemiştim zaten

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ecufast şuan 140 hp cıkarıyor aracı sorunsuz bir şekilde.

2015 model sanırım hazirandan sonra gelecek olan octavia dizeller 110 hp olacak passattaki motor superb te olacak