škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb 2.0 TDI CR 170 HP DSG Tipt. Platinyum Gri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugüne kadar dizel arabam olmadı.superbde kullancaz artık:).eskiden opet kullanıyodum son yılarda az gitmeye başladı.bp ultimate tercihim hep ama shellide denemek lazım.ne kadar fazla farkettiriyor.çok hız yapıyomusun
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: selchuk;41391
bugüne kadar dizel arabam olmadı.superbde kullancaz artık:).eskiden opet kullanıyodum son yılarda az gitmeye başladı.bp ultimate tercihim hep ama shellide denemek lazım.ne kadar fazla farkettiriyor.çok hız yapıyomusun

Yakıtta en güzel yakıt shell fakat çok ince yakıtları o yüzden fazla yakıyor.Tabiki hız var,uzun yolda kullandığımız için:D:D:D ama diğer kullandığımız yakıtlarda da oluyor.Ben yazın günlük 250-300 km yol yapıyordum...Shell ve total kullanıyordum.Totalde 750-800 km arası değişiyordu...Shell kullanımında 650-750 arası oynuyordu...
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman bp ye devam:D.dizelde sormak istediğim bişey var.malum ilkkez dizel kullancam nasipse.arabayı çalıştırıken ve kontak kapatırken 1 dk bekleyin diyolar ya.kızdırma işaretimi varmış ne bunu nerden anlıyoruz

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;41394
Yakıtta en güzel yakıt shell fakat çok ince yakıtları o yüzden fazla yakıyor.Tabiki hız var,uzun yolda kullandığımız için:D:D:D ama diğer kullandığımız yakıtlarda da oluyor.Ben yazın günlük 250-300 km yol yapıyordum...Shell ve total kullanıyordum.Totalde 750-800 km arası değişiyordu...Shell kullanımında 650-750 arası oynuyordu...
ya bu kadar farkedermi ki farklı istasyonlar?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;41396
o zaman bp ye devam:D.dizelde sormak istediğim bişey var.malum ilkkez dizel kullancam nasipse.arabayı çalıştırıken ve kontak kapatırken 1 dk bekleyin diyolar ya.kızdırma işaretimi varmış ne bunu nerden anlıyoruz

ekranda tuuruncu renkli solda olur genelde yay şeklinde bir ikaz lambası var kontağı açtığınızda ilk o söner.Sabahları motor soğukken onu beklemeniz gerek fakat motor sıcakken beklemesenizde olur.Aracı stop ederken 1 dk.beklemenizdeki neden de;turbo rolantide kendi içindeki pervaneleri yağlıyor ve yağlı şekillde dtop ediyorsunuz aynı uygulamayı aracı çalıştırırkende yaparsanız turbonuzun ömrü daha uzun süre gider :)
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;41397
ya bu kadar farkedermi ki farklı istasyonlar?

Ciddi şekilde farkediyor.

Bir seferde de Totalden aldığım yakıtta 750 km yol gittim...
shell de aldığımda ise 500 km yol gittim...Hız konusu oldu mutlaka uzun yol çünküü ama 250 km lik te bir yol farkı bukadar çok olmamalı :)
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;41399
Ciddi şekilde farkediyor.

Bir seferde de Totalden aldığım yakıtta 750 km yol gittim...
shell de aldığımda ise 500 km yol gittim...Hız konusu oldu mutlaka uzun yol çünküü ama 250 km lik te bir yol farkı bukadar çok olmamalı :)

haklısın ben hep uzun yol 90-100 giderim genelde.yakıtı kontrol için.şehir içide 70-80 civarı.bp opetten daha uzun gitmişti.hatta annem bile farketti durumu bi daha opetten almıyoz dedi:D

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;41402
haklısın ben hep uzun yol 90-100 giderim genelde.yakıtı kontrol için.şehir içide 70-80 civarı.bp opetten daha uzun gitmişti.hatta annem bile farketti durumu bi daha opetten almıyoz dedi:D

Uzun yolda 90-100 gitmek demek 1 depoyla 1000-1200 km arası yol yapmak demek:D:D:D:D.Ben superb'le şahsen bugune kadar maksimum 830 km yol yaptım 1 depoyla. 100-120 gittim.Dünyalar benim olmuştu ozaman:kiki::kiki::kiki:.Zaten bi dahada göremedim öyle birşey.
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;41403
Uzun yolda 90-100 gitmek demek 1 depoyla 1000-1200 km arası yol yapmak demek:D:D:D:D.Ben superb'le şahsen bugune kadar maksimum 830 km yol yaptım 1 depoyla. 100-120 gittim.Dünyalar benim olmuştu ozaman:kiki::kiki::kiki:.Zaten bi dahada göremedim öyle birşey.

haklısın.dizelde ilk 2-3 depo denerim ne kadar gidiyo diye şehir içi ve dışı.sonrada basarım beni kimse tutamaz:D

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;41404
haklısın.dizelde ilk 2-3 depo denerim ne kadar gidiyo diye şehir içi ve dışı.sonrada basarım beni kimse tutamaz:D

Sen yine 2-3 depo deniyorsun.Ben daha 4 senedir 1 kere deneyebildim işte:kiki::kiki::kiki::kiki:
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;41405
Sen yine 2-3 depo deniyorsun.Ben daha 4 senedir 1 kere deneyebildim işte:kiki::kiki::kiki::kiki:

benim anne bastırmıyo gaza arka koltuğun ortasına oturur ordan km kadranını izler.hızlandın yine 90 ı geçtin yavaş diye söylenir durur:kiki::kiki::kiki::kiki::kiki:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
TDI motorda en çok dikkat edeceğin sıcaklık 90 derece olmadan gaza yarısından fazla basmamaya özen göster,yüksek hıza sakın he sakın çıkma zaten 5-10 dk arasında hemen ısınır motor fazla uzun sürmüyor biz evden çıkıyoruz Ortaklar dan E-5 e çıkana kadar sıcaklık oluyor 90 derece sonra sol şeritten devam :D

Eğer 2-3 saatlik bir yoldan geldiysen ve bu süre zarfında performanslı bir sürüş yaptıysan hiç çoktan değilse motoru bir 30 saniye rölantide çalıştırmak gerekir eğer ki uzun yoldan geldiysen 4-5-6 saat gibi motor en az 1 dk çalışması lazım mış :D

Sabahları motoru çalıştırıp beklemene gerek yok önemli olan sıcaklık 90 dereceye çıkana kadar ondan sonra motor 1.500Km-2.000 yi geçtikten sonra yüksek hızlara ulaşabilirsin

Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Yakıt konusuda gelince  Bp ve Opet i araştırdığımda ; Biz hep ilk aracımızı aldığımızdan beri epey oldu hep BP den aldık daha sonra Passatı aldığımızda Dizel yakıt daha önce hiç kullanmamıştık ve biraz araştırdık BP ye devam ettik malum ülkemizin Dizel kalitesini biliyoruz :@ Dizel de dinlendirişmiş yakıt her zaman daha iyi ve Opet bu dinlendirmeyi tam kıvamında yapıyor ve yakıta ve araç gücüne 4-5 depo sonunda hemen fark ettirdi.Çekiç Gücünde az da olsa fark oldu , özellikle tüketimde bariz bir fark oldu eskiden 750-780 Km de (Şehir İçi) Dizel alıyorduk ve son zamanlarda 850 Km yi buluyor ve yine aynı yol aynı trafik aynı hız 7-7.5 L arası yakarken şimdi aynı yolda aynı hızda aynı trafilde 5.8-6 L yakıyor...DH den bir arkadaşım bana söylemişti ilk başta inanmamıştım ama kendi gözlerimle görünce inandım...Shell in nasıldır bilemiyorum pek araştırmadım BP ile Opet e bakmıştım

Hayırlı Geceler
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Superb_Tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sabah nazar boncuğunuda takmış olduk. Geri gelirken dalgınlıktan park sensörlerini bile duymadım, arkadaki bmw nin plakasına dokunduk. Plaka çerçevesinden bu iki ufak hasar oluştu. Bunları serviste tamir edebiliyorlarmı yoksa autoking mi götürmek gerekir. Kaskomun anlaşmasına göre senede bir kaç kez gidebiliyorum autokinge