škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.4 TSI Yakıt Tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orcanius

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;
Superb Kullanıcıları ne olursunuz 1.4 motorların yakıt tüketimi ile ilgili kesin bilgilere ihtiyacım var. Lütfen bu konuda yardım edin.
Teşekkürler

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orcanius;118411
Merhaba Arkadaşlar;
Superb Kullanıcıları ne olursunuz 1.4 motorların yakıt tüketimi ile ilgili kesin bilgilere ihtiyacım var. Lütfen bu konuda yardım edin.
Teşekkürler

Tek kesin bilgi resmi katalog verileridir. Aşağıda ekledim.

Bunun dışında kimsenin tüketim verisi sizinkiler ile uyuşmak zorunda değil; o yüzden değerlendirirken bunu dikkate almalısınız.:)

Burda 17. sayfada teknik tabloyu görebilirsiniz.

http://new.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/Catalogue/NewSuperb/NewSuperb_Catalogue_ENG.pdf
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katalog verisinin +2 lt üzeride ola bilir -2 lt altıda olabilir :) kullandığınız yerlere ve koşullara göre değişr ama ortalama  bir kompakt 1,6 kadar yakar ne eksik ne fazla o cüsseyle ancak. (aynı kasada 1,6 olsaydı işte o ciddi oranda fazla yakardı)

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ortalama 50km/sa ile şehiriçi orta-az yoğunluklu yolda fabrika verilerine yakın olup 8.5-9lt arasındadır.9.5lt geçtiğini görmedim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı orcanius

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;118643
ortalama 50km/sa ile şehiriçi orta-az yoğunluklu yolda fabrika verilerine yakın olup 8.5-9lt arasındadır.9.5lt geçtiğini görmedim.

Teşekkür ederim. Ortalama yakıt tüketimi nedir? Ayrıca Superb 1.4 TSI ne derece önerirsiniz? Araştırmalarımın son demlerini yaşıyorum.
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arac ne kadar büyük olursa, rüzgarı daha fazla yedigi icin ve daha ağır oldugu icin,
daha cok yakacaktır, aynı motor Suberb de Octaviadan daha cok yakacaktır tabiki,
aynı motor Octavia da Fabia dan daha cok yakacaktır tabiki,
ne kadar rahatlık, konfor isterseniz, maliyetide ona göre artacaktır mutlaka,

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orcanius;118932
Teşekkür ederim. Ortalama yakıt tüketimi nedir? Ayrıca Superb 1.4 TSI ne derece önerirsiniz? Araştırmalarımın son demlerini yaşıyorum.
Teşekkür ederim.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6972&page=3
topic ne demişim belki açıklayıcı olur:
...
Sonra c serisi sedan test sürüşü yaptım.
Arabadan inince yanımdaki görevli,nasıl buldunuz diye sorunca,
iyi ki superB almışım dedim.
9-SuperB'i olan veya olacaklara seslenmek istiyorum:
Mercedes'e binen başka araca binmez,döner tekrar mercedes alır derler,her şey bitip arabanın koltuğuna oturduğunuzda pişmanlık bir kenara,iyi ki bu aracı aldım diyeceğinize eminim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı numangümüş

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hem yakıt hem performansıyla çok şaşırtıcı bi araç kesinlikle LPG yi aratmayacak kadar ekonomik c segmenti 1.6 her motordan daha ekonomik

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: numangümüş;121272
c segmenti 1.6 her motordan daha ekonomik

C segmenti demeyelim de, D segmenti 1.6 diyelim.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;121275
C segmenti demeyelim de, D segmenti 1.6 diyelim.:)
C segmentinin %90 ı desek kurtarmıyormu :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;121282
C segmentinin %90 ı desek kurtarmıyormu :)

I ıh o kadar değil.:D

C segmentinde 1.6 litre ile çok ciddi ekonomi yapabilen çok araç geliyor aklıma. 1.4 TSI'den de Süperb'de kullanılırken çok da düşük tüketim değerleri beklememek lazım. Kendi rakiplerine kıyasla uygun olacaktır; o bir gerçek.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;121284
I ıh o kadar değil.:D

C segmentinde 1.6 litre ile çok ciddi ekonomi yapabilen çok araç geliyor aklıma. 1.4 TSI'den de Süperb'de kullanılırken çok da düşük tüketim değerleri beklememek lazım. Kendi rakiplerine kıyasla uygun olacaktır; o bir gerçek.
seninle buluştuğumuzda benim leonaki tüketim değerini hatırlıyormusun :)  ipucu vereyim 5,..... diğer rakamı sen doldur :)

bizim passatla leon arasında benzer trafik ve sürüş tarznda yarım lt fark var sadece şimdiye kdarki tecrübelerimden rahatça söyleyebilrim.  :)
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 01:26:37 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;121286
seninle buluştuğumuzda benim leonaki tüketim değerini hatırlıyormusun :)

bizim passatla leon arasında benzer trafik ve sürüş tarznda yarım lt fark var sadece şimdiye kdarki tecrübelerimden rahatça söyleyebilrim. :)

Leon, Golf ve Octavia'dan asla şüphe duymam.:)

Ama Süperb'in tüketiminden şüpheliyim. (Passat ile aynı olduğundan emin olsam, gene daha iyi bakarım. Zira 1.4 TSI Passat da hakikaten güzel değerlere sahip)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;121287
Leon, Golf ve Octavia'dan asla şüphe duymam.:)

Ama Süperb'in tüketiminden şüpheliyim. (Passat ile aynı olduğundan emin olsam, gene daha iyi bakarım. Zira 1.4 TSI Passat da hakikaten güzel değerlere sahip)
ağırlıklar aynı muhtemelen verilerde aynı olacaktır :) motorlar arası fark yoksada şanzımanda ciddi seviyede fark olacağını sanmıyorum :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;121289
ağırlıklar aynı muhtemelen verilerde aynı olacaktır :) motorlar arası fark yoksada şanzımanda ciddi seviyede fark olacağını sanmıyorum :)

Dur bir tekrar kıyaslayayım.:D Fabrika verileri yakınsa tatmin edici kabul ederim.:ok:

Hmmm; şehir dışında Passat daha fazla bile yakıyormuş.:++: Ama şehir içinde Passat'ın ciddi avantajı görünüyor.

Şehir dışında az yakacağını kabul etmekle beraber, C sınıfı 1.6'lardan az yakacağı genellemesinin hala fazla cüretkar olduğunu düşünüyorum.:D
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 01:42:09 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]