škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda ankara yetkili servislerinin rezilliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acar---2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi forumlar konu biraz uzun ama lütfen sonuna kadar okuyun size Skoda servisleriyle ilgili yaşadığım problemleri burda anlatmak istiyorum ne faydası olur bilemem ama derdimi sizinle paylaşmak istedim Ankara'da iki Skoda yetkili servisi var şuan ikiside birbirinden rezil, burada size skoda servislerinde yaşadığım sıkıntı yı anlatsam da bı faydası yok biliyorum fakat belkide sizde ona göre tedbirli davranırsiniz sonuç ta iki servis var mecburen birini tercih etcektiniz ama emin olun ikiside birbirinden rezil.
-Konuya gelelim benim yaşadığım sıkıntıya daha doğrusu sıkıntılara ;
-2013 model 2014 trafiğe çıkışlı 67500 de olan Skoda superb aracımı yıl dolduğundan dolayı 75000 bakımını yaptırmak için Ekim 2016 da Skoda And otomotiv yetkili servisinden sabah saat 9 a randevu aldım 8.50 de oradaydım aracımı teslim etmek için saat 10 a kadar bekledim usta geldi 9 a bana randevu verdiler fakat usta 10 da geldi aracımda bı kaç kafama takılan şeyler vardı beraber test e çıktık saat 10.15 de geldik yine beklemeye koyulduk aracı biri gelip alcak benden servise indirecek diye bekliyorum her neyse saat 11 oldu ve aracı benden teslim aldılar servise indirdiler 11.35 de aracınız hazır deyip aracınızi yikayalim öyle teslim edelim dediler bende nasıl olsa 9 a randevu aldım halde aracım ancak 11 de girebildi bakıma diyerek okadar bekledim 20 dakikada yıkanmaya bekleyim dedim, aracı tekrar aldılar 11 40 da benden yıkamaya götürmek için sonra saat 12 oldu beyefendi öğle tatiline girdik aracınız öğleden sonraya kaldı dediler bende yıkamaya gerek yok işim.var dükkanı mı kapatıp geldim biran önce ödeme yapıp çıkayım dedim ödeme için veZneye bı geldik ki bana genel bakım için verdikleri fiyattan farklı bı tutar var faturada verdikleri fiyattan 50 TL daha pahalı bı fiyat geldi fatura ,bu ne dedim aracınıza antifriz koyduk dediler neden koydunuz ben aracıma zaten antifriz koydum tamdı ve ayrıca bakım haricinde bilgim olmadan tek bir parça tek Bir vida dahi takmayin demedim mı bu ne şimdi benim bilgim olmadan neden yaptınız dedim gecerli bi cevap yok neyse ordan sinirle çıktım sonra arabamı verin ben yıkama da istemiyorum bu nasıl servis 9 a randevu aldım dükkan kapatıp geldim erkenden işimi hallediyim de gidip dükkanı aciyim diye erkenden geldim dedim ,arac 11 de girdi 11.35 de aracınız hazİr deyip geri teslim ettiniz madem 35 dakikada oluyordu bu iş bana neden 9 a randevu verdiniz 12 ye kadar kaldım işim gücüm var dedim ödemeyi yaptım sinirle çıktım .neyse evin önüne geldim arabayı park ettim ve diğer aracımla işyerine geçtim aradan 10 15 gün geçti arabamı Skoda yı yerinden oynatmadim diğer aracımı kullanıyorum çünkü daha sonrasında yaklaşık 20 gün sonra felan Skoda superb bakım yaptirdigim aracımla biyere gitmem gerekti gittim geldim bı baktım arabamı park ettiğim yerde yagmi sumu tam secemedigim bı ıslaklık var yerde sonra dedim galiba bişey döküldü yada başka araba parketti ondan aktı dedim çünkü servise gidip gelene kadar böyle bişey yoktu arabamı az ilerisine park ettim 10 gün sonra yine baktım orayada bişey akmış sonra anladimki benim araçtan antifriz kaçıyor servise bakıma gidene kadar böyle bir şey yoktu hep aynı yere çekerim arabayı ,tabi And otomotiv bana sormadan orda antifriz koyunca aklıma bisuru şeyler geldi ordanda kızıp çıktığım için tekrar gitmek istemedim and otomotive, ve Skoda Müşteri hizmetlerini aradım onlardan yardım istedim bu konuda ,madem And otomotiv e gitmek istemiyorsunuz sizi yeni açılan Skoda yetkili servisimiz Olan şaşmaz daki Aydoğan otomotive yönlendiriyoruz onlar yardımcı olcak dediler tamam dedim beni ertesi gün aydoganlardan aradılar randevu aldık sabah yine yola düştüm dükkanı kapatıp yaklaşık 90 km yol giderek (Ankara'nın ilçesinde oturuyorum) aydoganlara vardım aracı söktüler devirdaim motorundan antifriz kaçırıyor dediler bende daha araç 67500 de nasıl bu kmde devirdaim bozulur ben aracı bakıma goturene kadar böyle bişey yoktu acaba bakım esnasında mı zarar verdiler And otomotiv de dedim neden durduk yere aracim antifriz kaçırmaya başladı dedim hem ben tembihledigim halde araca bilgim olmadan bakım Harici hiçbir işlem yapmayın dediğim halde neden bana sormadan antifriz koydular acaba çalışırken biyere zarar verip eksilen antfirizi mı tamamladılar dedim olabilir dediler her neyse ne olcak dedim ,ben skoda yetkili servisinin And otomotiv in bana bu masrafı açtığını düşünüyorum dedim , Aydoğan daki müşteri temsilcimde abi garanti sorgulama yapcam seni mağdur etmicem and otomotiv seni üzmüş ben ne gerekiyorsa yapcam sana yardımcı olcam dedi bana ,abi bekle garanti sorgulayim sana dönüş yapcam dedi bende tamam dedim ,1 saat kadar felan oturdum müşteri temsilcim geldi ve abi senin işi garantide hallletcez sen gidebilirsin dedi biz seni akşam 5 - 6 gibi ararız gelip alırsın dedi çok memnun oldum sevinç le çıktım neyse öğlen oldu dukkanim kapalı biran önce gidip dükkanı aciyim derdindeyım yola düştüm 3 vasıta değişerek ikamet ettiğim isyerimin olduğu ilçeye gelmek üzereydim 10 dakika kalmisti yolda telefon çaldı açtım aydoganlardan arıyorlar işte değerli müşterimiz aracınızi servisimize biraktiniz fakat bı sıkıntı var dediler hayırdır dedim biz aydoganlar olarak Skoda yetkili servisligini yeni aldık sistemde sıkıntı var şuan garanti kapsamındaki araçlara bakamıyoruz dedi ee peki ne olcak dedim isterseniz gelin aracınızi alın 15 20 gün sonra sistemlerimiz duzelip garantiye bakmaya başlayınca gelirsiniz dedi bende .Ama ben oradayken müşteri temsilcimde sorguladı emin bir şekilde abi sen git akşama aracın hazİr dedi ben 3 vasıta değiştirip yaklaşık 3 saat yol geldim geri nasıl döneyim dedim madem emin değilseniz neden bana net bir şekilde abi sen git aracın akşama hazır garantide yapılacak dediniz neden beni geri gönderdiniz net bir sonuca ulaşmadan dedim haklısınız telafi etcez dediler bende tekrar döndüm 3 vasıta değişerek 3 saat sonra tekrar aydoganlara vardım dukkanim kapalı Zarar büyük günümün tamamı yolda geçti sonunda vardım arabamı aldım 15 20 gün sonra sistemleri duzelince tekrar gitmek üzere oradan ayrıldım , aracı alırken de üstüne basa basa bakın dedim uzaktan geliyorum beni sistemden net emin olunca arayın tekrar mağdur etmeyin uzakta oturuyorum dükkanı mı kapatarak geliyorum beni mağdur etmeyin 15 gün sonra tekrar bana randevu verip abi garantiye girmiyor araban olmuyor sistemde sorun var diyecekseniz beni cagirmayin dedim dışarda herhangi bir usta 200 liraya hallediyor bu işi dedim o kadar yol gelmeme dükkanı kapatmama değmez dedim, fakat ben And otomotiv in Skoda nin yetkili servisinin bana bu masrafı açtığıni düşünüyorum ve onlaron and otomotiv in açtığı ni düşündüğüm haSARİ masrafı Skoda merkezin başka bir servisi vasıtasıyla sıkıntı mı mağduriyetimi çözmesi için burdayım dedim,hani aksaklıklar olabilir sistemde sıkıntı olabilir dedim anlayışla bı sonraki randevu için ayrıldım haber vermelerini bekledim 20 gün sonra tekrar aradılar sabah 9 a randevu aldim bu kez kesin dediler sorun yok sen gel halletcez abi dediler bende mutlu bı sekilde şekilde yola çıktım yine 90 km yol gittim AydoğanLara vardım müşteri temsilcimde beni karşıladı arabayı aldı benden abi sen gidebilirsin akşama araban hazİr gelip alabilirsin dedi bitince ben seni ararım dedi ve ben 9.30 ordan ayrıldım yine 3 vasıta degistirerek evime geldim öğlen oldu dükkan imi açtım aydoganlardan haber bekliyorum akşam 5.30 oldu arayan yok 6 da kapandığı için servis ben aradım aracım ne oldu akşama hazır olur demişler di dedim bi hanım çıktı telefona aracınız garantide olmuyor isterseniz aracınızı gelip alın dedi nasıl yani dedim.bana net bir şekilde olacağını söylediler beni 2 sefer oraya getirttiLer madem olmuyor neden beni çağırdıniz dedim bizlik bişey yok olmuyor dedi isterseniz iyi niyet garantisinde yapalım dediler kaç lira dedim iyi niyet garantisinde olunca yarı yariyaymis 595 TL dedi bende dışarda bu işi orjinal parçayla 200 liraya yapıyorlar dedim.ve siz bana 2 kere net bir şekilde aracınız garantide yapılacak dediniz dukkanimi kapatıp 2 gunumu yolda harcayarak oraya geldim beni magdur ettiniz bu ne olcak dedim bizlik bişey yok dedi delirdim resmen gittim arabamı aldım yok böyle bir rezillik.Skoda servisleri böyle işte eminim siz okurken yoruldunuz bide beni düşünün yolda geçen vakitemi yaniyim dukkanim kapalı kaldı orda ettiğim zararami paramla serviste bakım için gidip başka arızalar açtırıp rezil olduğuma mı yaniyim eminim benim gibi birçok kişi var böyle mağdur olan ama onlar buralarda yazMiyorlar derdini anlatamıyorlar Allah Skoda Ankara servislerine işi düşene yardımcı olsun iyi niyet felan hikaye haberiniz olsun boşa heveslenmeyin yani iyi niyet garantisi var diye dışarda 200 olan işi orda 1000 liraya yapıyorlar ve yarısı bizden diyip göz boyayıp sizden en kötü 500 600 TL alıyor lar (Skoda merkeze müşteri hizmetlerine durumu ilettim 2 gün oldu hala dönüş yapan yok bekliyorum ) sonuç arabam olmadı bekliyorum öyle ,kullanamıyorum skodayi diğer aracımla idare ediyorum Skoda artık gözümde bitti servis yuzunden güzelim araba nin değeri kalmadı elin Alman ı süper araba yapsın bizim servislerde seni süper bı arabadan sogutsun başka bi halta yaramiyolar zaten sırf servisten dolayı skodanin yeni sıfır modelini almaktan korkuyorum Allah ellerine düşürmesin buradaki Ankara'daki servislerin .