škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Katlanir yan ayna sorunu

plastix · 28 · 42391

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim fsi 2005 octi'ye katlanır ayna montajı yapsak nasıl olur ne maliyet çıkar?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ayhanasd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç içinden (ayna ayarlama kolundan) deneyin birde, aynı model aracımda aynı sorunu yaşadım ancak şu an problem yok düzeldi

Çevrimdışı ozulu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: plastix;331073
Bugun yan aynalarin kumandayla kapanmadigini farkettim. Nomalde kumandanin kilit dugmesine uzun bastigimda aynalar kendiliginden katlaniyordu. herhangi bir ayar degistirdigimi hatirlamiyorum. arabanin icindeki ayna kumandasindan yan aynalar katlanabiliyor, herhangi bir mekanik sorun yok, ama uzaktan kumandadan kapanmiyor. uzun sure kilit dugmesine basili halde bekledim, aynalar katlanmadi, daha sonra kilit acma dugmesine bastigimda kapilar acildi ve ayni zamanda butun camlar iki parmak aralanacak kadar acildi.
Bilmedigim bir ozellik mi var acaba? Benzer sorunu yasayanlar ya da cozum onerisi olan var mi? Tesekkurler.
(1.6 tdi Elegance 2011)

Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş arkadaş sorununu çoktan halletmiştir ama, çözümü yazılmadığı için yazayım, önce 4 pencereyi kumanda ile sonuna kadar açıp, sonra yine kumanda ile sonuna kadar kapattıktan sonra sorunun düzelmesi gerekiyor.

Problem cam ayarlarının bozulmuş olmasından dolayı oluyor.

Çevrimdışı ersinkahraman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozulu;506371
Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş arkadaş sorununu çoktan halletmiştir ama, çözümü yazılmadığı için yazayım, önce 4 pencereyi kumanda ile sonuna kadar açıp, sonra yine kumanda ile sonuna kadar kapattıktan sonra sorunun düzelmesi gerekiyor.

Problem cam ayarlarının bozulmuş olmasından dolayı oluyor.

Selamlar,

Yan aynaların kumanda ile kapanmamasının tek sebebi olarak iç ayna ayar düğmesinin katlama konumunda kalması olarak karşılaştım. Ayar düğmesi katlama konumu haricinde olduğunda kumandadan katlama sorunu yaşamadım hiç. Teşekkürler.

Çevrimdışı superb75

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence elektirik motorlarından bir sıkıntı olabilir çünkü ses gelmesi pek yazılımsal olmadığına işaret gibi geldi bana

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracı 4 ay önce almış olmama rağmen bugün aynaları otomatik olarak kapattığımda sol aynanın sağ aynadan biraz daha az kapandığını farkettim. Bu bir sorun mu yoksa normalde bu şekilde mi oluyor? Çok fazla değil ama karşıdan baktığınızda az birşey daha az kapandığını görebiliyorsunuz. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fanatikahmety;516905
Merhaba, aracı 4 ay önce almış olmama rağmen bugün aynaları otomatik olarak kapattığımda sol aynanın sağ aynadan biraz daha az kapandığını farkettim. Bu bir sorun mu yoksa normalde bu şekilde mi oluyor? Çok fazla değil ama karşıdan baktığınızda az birşey daha az kapandığını görebiliyorsunuz. Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta superb II 1.6 TDI ile aranıza katıldım sonunda. Octaviam pert olmuştu maalesef. Benim de ilk dikkatimi çeken bu katlanma meselesi oldu. Aldığım aracin sol aynası motor çarpması nedeniyle komple değişmiş, aldığım kişi buna bağladı ancak sol ayna tam kapanmıyor sağ aynaya göre, genel bir durum mudur yoksa bir göstermekte fayda var mı?

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Piyasada bir kaç Superb daha gördüm onlarda da aynı durum vardı. Galiba bizde bir problem yok :)

Çevrimdışı digi65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kesin çözümü söylüyorum.
aynısı başıma geldi sürekli kapanan aynalar içten kapanıyor ancak kumandadan çalışmadı sonrasında bütün camları indirdim.
sonra sırasıyla her bir camı kaldırdım ve kaldırdıktan sonra 10 saniye kaldırma tuşuna basılı tuttum. bütün camlara aynısını uyguladıktan sonra ayna ayar düğmesinden aynaları kapatıp tekrar açtım. sonra aracı kilitleyip kumandaya basılı tutunca aynalar katlandı.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynaların katlanması kumandadan gerçekleşmiyorsa ?
Sebeb; otamatik camlar kapanırken sıkışma olmuş ve zorlanmışdır.
Çözüm ; bekleyeceksiniz araç konfor ecusundan resetlemeyi 2*3 gün içinde kendisi yapıp normale döner.
Bu servisin anlattığı bilgidir karda camlar donmuştu bende zorladım sonra düzeldi sıkıntı yapmayın.
Ayrıca o sesi komut alıp yerine getirmesiği için mekanik sistem yapıyor.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar aynı sorun bende de oldu uzun süre kumandadan kapatmaya basılı tutmama ragmen aynaları kapatamıyordum. arabayı fabrika ayarlarına çektim ve sorun çözüldü.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen Hayrettin Beyin dediği gibi bekleyince düzeliyor.