škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi ucuz passat mı?

RoLaN · 184 · 61888

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar foruma yeni üye oldum.herkes süperb in daha ucuz olduğundan bahsediyor passat a göre ancak ben öyle düşünmuyorum.süperb e opsiyon eklediğimizde aynı özelliklerin bulunduğu passat ın üzerine çıkıyor fiyatı. yanılıyor olabilirim.iki araçtan birini alabilirim ama dediğim konu aklımı karıştırıyor.fikirlerinizi almak isterim.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Karşılaştırma

2010 VOLKSWAGEN Passat VOLKSWAGEN
Passat 1.4 TSI Trendline
53.500 TL 2011 SKODA Super B SKODA
Superb 1.4 125 HP TSI Comfort
45.990 TL   Genel         Araç Sınıfı D Sınıfı E Sınıfı     Kapı Sayısı 4 4     Gövde Şekli Sedan/4 Sedan/4     Motor Özellikleri         Yakıt Tipi Benzinli Benzinli     Vites Düz (M6) Düz (M6)     Motor Hacmi 1390 cc 1390 cc     Silindir Sayısı 4 silindir 4 silindir     Motor Gücü 122 hp 125 hp     Maksimum güç devri 5000 d/d 5000 d/d     KW 90 92     Tork 200 200     Maksimum tork devri 1500 d/d 4000 d/d     Çekiş 4 çeker Önden çekişli     Hızlanmalar         0-100 km/s hızlanma 10.3 s 10.5 s     Son hız 205 km/s 201 km/s     Yakım Tüketimi         Şehir içi yakıt tüketimi 7.8 lt 9 lt     Şehir dışı yakıt tüketimi 4.9 lt 5.4 lt     Karma yakıt tüketimi 5.9 lt 6.8 lt     Boyutlar         Uzunluk 4769 mm 4838 mm     Genişlik 1820 mm 1817 mm     Yükseklik 1470 mm 1462 mm     Aks aralığı 2709 mm 2761 mm     Boş ağırlık 1451 kg 1425 kg     Taşıma kapasitesi - 620 kg     Yüklü ağırlık - 2045 kg     Yakıt deposu 70 lt 60 lt     Bagaj Hacmi 565 lt 565 lt     Diğer Özellikler         Koltuk Sayısı 5 5     Ön Lastik 215/55 R16 225/45 R 17     Arka Lastik 215/55 R16 225/45 R 17               Standart Donanımlar
Güvenlik           aırbag - çift kademe açılan sürücü hava yastığı aırbag - sürücü hava yastığı       aırbag - çift kademe açılan yolcu hava yastığı aırbag - sürücü yan hava yastığı       aırbag - sürücü perde hava yastığı aırbag - yolcu hava yastığı       aırbag - sürücü yan hava yastığı aırbag - yolcu yan hava yastığı       aırbag - yolcu perde hava yastığı çarpma koruma - çarpışma anında yakıt kesme       aırbag - yolcu yan hava yastığı emniyet kemeri - aktif gergili kuvvet sınırlandırıcılı ön emniyet kemerleri       emniyet kemeri - aktif kemer gergisi arka (pırotechnıc) emniyet kemeri - arka koltuklarda üç noktadan bağlantılı emniyet kemer sistemi       emniyet kemeri - ön koltuklarda üç noktadan bağlantılı emniyet kemer sistemi fren - abs       fren - abs fren - asr (kayma önleyici azaltıcı)       fren - asr (kayma önleyici azaltıcı) fren - eds       fren - dısk frenler fren - esp ( elektronik stabilite programı )       fren - eba (ani fren desteği ) güvenlik - ısofıx çocuk koltuğu bağlantısı       fren - ebd ikaz - açık kapı uyarısı       fren - ebv ikaz - farlar açık uyarısı       fren - edl elektronik klitli ikaz - sürücü tarafı emniyet kemerini bağla uyarısı       fren - elektro mekanik park freni kilit - merkezi kilit       fren - esp ( elektronik stabilite programı ) kilit - uzaktan kumanda       güvenlik - arka ses ötesi park radar sistemi         güvenlik - ısofıx çocuk koltuğu bağlantısı         güvenlik - ön ses ötesi park radar sistemi         ikaz - ön emniyet kemerini bağla sinyali         kilit - merkezi kilit         kilit - uzaktan kumanda       Standart Donanımlar
İç Donanım           bagaj - çıkış, 12v aydınlatma - bagaj       bagaj - içeriden açılabilir bagaj kapağı aydınlatma - önde ayak bölgesi aydınlatması       direksiyon - çok işlevli bagaj - çıkış, 12v       direksiyon - elektromekanik hıza duyarlı direksiyon sistemi bagaj - taşıma kancaları       döşeme - deri direksiyon kaplama direksiyon - yükseklik ayarlı       döşeme - vites kolu deri kaplama klima - ac, otomatik       klima - ac, otomatik arka koltuk - bel destekli ön koltuklar       klima - ac, otomatik ön koltuk - kol dayaması arka       koltuk - 1-3 - 2-3 asimetrik katlanabilir arka koltuklar koltuk - kol dayaması ön       koltuk - ayarlanabilir sürücü koltuğu koltuk - yükseklik ayarlı koltuklar       koltuk - elektirikli bel desteği koltuk - yükseklik ayarlı sürücü koltuğu       koltuk - elektirikli sırtlık koltuk başlığı - aktif ön       koltuk - elektirikli sürücü koltuğu saklama gözü - küllük arka       koltuk - kol dayaması ön saklama gözü - küllük ön       koltuk - yükseklik ayarlı koltuklar saklama gözü - soğutucu çekmeceli       koltuk - yükseklik ayarlı sürücü koltuğu saklama gözü - torpido gözü aydınlatmalı       koltuk başlığı - ön saklama gözü - torpido gözü soğutmalı       koltuk başlığı - ön ve arka (5 ad)         konfor - arka koltuktan bagaja ulaşma bölümü         konfor - auto hold         konfor - cruıse control         konfor - içeriden açılabilir yakıt deposu kapağı         konfor - yakıt deposu açma kolu         saklama gözü - bardak tutucu, ön         saklama gözü - ön kol dayama eşya gözlü       Standart Donanımlar
Dış Donanım           ayna - elektrikli dış aynaları ayna - gövde rengi aynalar       ayna - ısıtmalı dış aynalar ayna - yan aynalara entegre sinyaller       cam - elektrikli arka camlar boya - gövde rengi kapı kolları       cam - elektrikli ön camlar cam - elektrikli arka camlar       far - comıng-home (eve kadar izleme özellikli) cam - elektrikli ön camlar       far - led arka farlar cam - renkli camlar       far - otomatik yanan jant - alaşım jant, 16''       far - otomatik yanan farlar         far - ön sis farları         stepne - tam boy       Standart Donanımlar
Multimedia           audıo - cd player audıo - aux-in girişi       audıo - mp3 player audıo - cd player       audıo - radyo çalar audıo - ısofıx çocuk koltuğu bağlantısı       bilgi sistemi - gps audıo - mp3 player       bilgi sistemi - usb ve aux girişi ön kol dayama içinde audıo - radyo çalar       bilgi sistemi - yol bilgisayarı bilgi sistemi - faks         bilgi sistemi - yol bilgisayarı         hoparlör - 8 ad.     Standart Donanımlar
Paket         Standart Donanımlar
Diğer           diğer - çıkış, 230 volt soket ımmobılızer - ımmobilizer       diğer - filitre polen, mikrofiltre (toz ve polen filtresi) kapı - krom renkli iç kapı kolları       diğer - msr (elektronik motor çekiş kontrolü)         ımmobılızer - ımmobilizer         sensör - lastik basınç sensörü         sensör - yağmur sensörü         tampon - boyalı

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
-Şimdi Superbin comfort paketinin fiyatı passat trenline dan 6-7 bin tl düşüktür. Passat trendline nın comforta göre ek özellikleri vardır. esp, deri kaplı direksiyon, park sensörü, bi kaç özellik daha olabilir. Bu özellikleri superb comforta eklediğin zaman aradaki fark 1-2 bin liraya kadar düşer heralde.
-Superbin fullü yani elegance modeli passat comfortline fiyatı civarındadır. Passat highline dan da ucuzdur. Elegance yaklaşık olarak highline donanımındadır.
Yani bütün versiyonlarda superb passattan biraz daha uygun fiyatı. Passatın daha pahalı olması VW markası, passat ismi, ve 2.el piyasasının sağlamlığından kaynaklanıyor.
Kalite olarak aynı seviyelerde olduğundan hangisi şekil olarak kafana yatıyorsa onu alabilirsin.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
superb comfort ta otomatik klima,perde hava yastıkları,hız sabitleyici,esp,park sensörü,v.b özellikler ekleyince passat trendline ın üzerine çıkıyor fiyatı bu durumda superb in fiyat avantajı da ortadan kalkıyor o halde passat superb den daha avantajlı degil mi?aynı durum passat comfortline ile superb elegance arasında da var.

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
passat trendline da otomatik klima ve hız sabitleyici yoktur. Trendline da Superb comfortaki özelliklere ek olarak esp, tavan hava yastıkları, park sensörü ve çok fonks. deri direksiyon vardır.Hesapla;
Superb comfor 47.000 +
esp 1250 tl olsun
tavan hava yastıkları 750
park sensörü 500
çok fonks.deri direksiyon 500 = 50.000 tl yapar. passatla aynı donanım olmuş oldu. Passatın fiyatı ise 53000-54000 arası dersen; passat 3-4 bin tl pahalıdır.
Ben yerinde olsam passat alırdım, ne de olsa VW. Sen passatı al beğenmezsen benim SuperB ile değiştiririz.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2011, 02:08:38 Gönderen: benugo »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb her zaman daha ucuzdur.Ama passatın trendlinıyla superbin comfortunu kıyaslamayın yanıltır passat daha doludur.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bırak donanımı fln bı defa arabada tıp yok her araca neredeyse aynı ön şeklını vermısler.
ne artısı kaldı passatın jettadan veya ötekılerden..
bence vw bozdu...tek kelımeyle  çöpp..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TR şartlarında tipe gerek yok arkadaki passat yazısı yetiyor.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benım sahsı fıkrım bu.passat benım ıcın bısey ıfade etmıyor..

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;197812
bırak donanımı fln bı defa arabada tıp yok her araca neredeyse aynı ön şeklını vermısler.
ne artısı kaldı passatın jettadan veya ötekılerden..
bence vw bozdu...tek kelımeyle çöpp..

Valla hocam markalar artık modellerini artık tek bir çizgi üzerinden ufak tefek değişiklikler yaparak piyasaya sürüyorlar...
VW hocam bu boru mu? PASSAT deyince akan sular duruyor, herkeş önünü ilikleyip saygı duyuyor adamın mazisi sağlam.Passat yaw adı yetiyor.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Valla hocam markalar artık modellerini artık tek bir çizgi üzerinden ufak tefek değişiklikler yaparak piyasaya sürüyorlar...
VW hocam bu boru mu? PASSAT deyince akan sular duruyor, herkeş önünü ilikleyip saygı duyuyor adamın mazisi sağlam.Passat yaw adı yetiyor.

sıızın dedıgınız passat benım ıcın hıc bısey uyandırmıyor.cunku sevmıyorum.nefret etmekten öte bırsey bu..sebebıde jettayla neredeyse aynı olması.bı audıye bakın bırde passata jettaya.ön tasarım neredeyse kopyası.vw den sadece golf arabadır bırde toureg..okadar!

hepsi sahsı görusum sız farklı dusunebılırsınzz..
:favo1:

Çevrimdışı benugo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;197832
sıızın dedıgınız passat benım ıcın hıc bısey uyandırmıyor.cunku sevmıyorum.nefret etmekten öte bırsey bu..sebebıde jettayla neredeyse aynı olması.bı audıye bakın bırde passata jettaya.ön tasarım neredeyse kopyası.vw den sadece golf arabadır bırde toureg..okadar!

hepsi sahsı görusum sız farklı dusunebılırsınzz..
:favo1:
Tamam tip olarak bu son kasa pek bişeye benzediği yok doğrudur. :ok:katılıyorum bu konuda size. lakin eski kasa 1,9 tdi passat exclusive sürmüşlüğüm var o arabanın tadını UNUTAMIYORUMM.unutamıyorum.:bnn:Passat 2002-2005 arası kasası canavar gibi. Şimdiki kasalar onlar kadar zevk vermiyor ve eskisi gibi kaliteli değil zıçmışlar içüne. Ama adını tarihe silinmeyecek şekilde yazmış bir model bence Passat.

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Tamam tip olarak bu son kasa pek bişeye benzediği yok doğrudur. :ok:katılıyorum bu konuda size. lakin eski kasa 1,9 tdi passat exclusive sürmüşlüğüm var o arabanın tadını UNUTAMIYORUMM.unutamıyorum.:bnn:Passat 2002-2005 arası kasası canavar gibi. Şimdiki kasalar onlar kadar zevk vermiyor ve eskisi gibi kaliteli değil zıçmışlar içüne. Ama adını tarihe silinmeyecek şekilde yazmış bir model bence Passat.

aynen katılıyorum eskı kasaları arabaydı..sımdı vw sadece passatta degıl bence alayında Sı...surada bı kaç seneye passat kalmaz yerını superb alır.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: benugo;197844

bende hastayım 1.9 tdi 130luk aletee

bir akrabamızda vardı, uzun yoldaa gaz pedalnın sonu yok gibi gelirdi bana :D
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle