škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 octavia 1.2 tsi manuel vites uğultu sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mesutaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
2015 octavia 1.2 tsı  manuel vites 48.000 km de olan aracımdan 2 haftadan beri bir uğultu sesi geliyor. Lastik değiştirdim, sol ön porya bilyası değiştirdim, tüm bilyaları koltrol ettirdim, aksları kontrol ettirdim sonuç alamadım. Ses 40km hızda başlıyor km arttıkça yükseliyor. Vites boşta olsun olmasın ses gelmeye devam ediyor. Son olarak bugün itibariyle  Kocaeli keleşler servise bıraktım. Şazıman olabilir diyorlar. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyesi olan var mı? yardım lütfen

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz daha detaylı anlatırmısınız.tam anlamadın ne anlattığınızı

Çevrimdışı mesutaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımda bir uğultu sesi var. Bu uğultu sesi arac vites te veya boşta giderken sürekli uğultu sesi devam etmekte. ne yaptım ise olmadı uğultu sesi kaybolmadı. Bu tip arıza nereden kaynaklanabilir.

Çevrimdışı mesutaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorum yapan yok anladığım kadarıyla.
Neyse başkalarına yardımcı olmak adına ben açıklama yapayım. Kocaeli keleşler servis sesin şanzımandan geldiğini söyledi. Araç 48.000km de hasar kaydı yok müdahale yok ama şanzıman arızalı. neyse uzatmayayım iyi niyet garantisinden %50 sini Keleşler servis müdürü Adem bey yardımcı olarak aldık.

Çevrimdışı Tansel Ağa

• instagram/tanselgaraj
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yav vag dediğin DSG de arıza verir
Manuelde de mi başlamış

Neyse geçmiş olsun

Çevrimdışı Resatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aynı sorun benimde, başıma geldi.
Marka model km. aynı
Demek ki kronik arıza fabrikasyon sorun
Nasıl bir yol izlemem gerekir

Çevrimdışı mesutaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Resatt bey merhaba,
bugün servis ten aracımı alıcam. son durumu buradan bildiricem.

Çevrimdışı mesutaksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar dün aracımı servisten aldım ses sorunu ortadan kalktı. ses sorunu şanzımandan kaynaklanmaktadır.
Kocaeli keleşler servis müdürü Adem bey, servis formeni yusuf bey bu konuda çok yardımcı oldular. teşekkürler

Çevrimdışı ankfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam benim araçtada bir uğultu var ama sanki tekerlerden geliyor gibi.senn şanzımanın hangi parçası değişti.

Çevrimdışı Resatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akmen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Mesut;

Benim aracımda 2014 model Oktavia 47000 km'de ve sorun aynı .Sağ poyra değişti ve ses sorunu çözülmedi.Servisin iyi niyetinden sonra ödedeğin tuarı paylaşabilirmisin,tşk.

Çevrimdışı Cagmer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de 50 bin de uğultu sorunu yaşıyorum. Servis bilya değişti, yağlamalar yaptı çözemedi. Kış lastiğinden diyip konıyu kapattı. Yazlıkla denemişler sorun yokmuş. Nokian d4 en sessiz lastiği aldım, hiç sanmıyorum şastikten olduğunu. Artık yaza doğru yazlıklarını takana kadar idare edip, gerçeği kendim görücem. Şanzımandan yaşayanlar varmış ısrarım sonuç vermedi, kesinlikle mümkün değil dediler. Biraz daha detay verebilirseniz sorunu yaşayan çözemeyen herkese yrdımınız dokunur.

Çevrimdışı Cagmer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesutaksu;641068
Evet arkadaşlar dün aracımı servisten aldım ses sorunu ortadan kalktı. ses sorunu şanzımandan kaynaklanmaktadır.
Kocaeli keleşler servis müdürü Adem bey, servis formeni yusuf bey bu konuda çok yardımcı oldular. teşekkürler

Ben de 50 bin de uğultu sorunu yaşıyorum. Servis bilya değişti, yağlamalar yaptı çözemedi. Kış lastiğinden diyip konıyu kapattı. Yazlıkla denemişler sorun yokmuş. Nokian d4 en sessiz lastiği aldım, hiç sanmıyorum şastikten olduğunu. Artık yaza doğru yazlıklarını takana kadar idare edip, gerçeği kendim görücem. Şanzımandan yaşayanlar varmış ısrarım sonuç vermedi, kesinlikle mümkün değil dediler. Biraz daha detay verebilirseniz sorunu yaşayan çözemeyen herkese yrdımınız dokunur.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesutaksu;641068

Ne kadar ücret ödediniz hocam, Normalde dsg arızalarının tamamı iyi niyet garantisinden karşılanıyor, sizin ücretin %50 sini karşılaması tuaf bir durum. İyi niyet garantisi bunları da karşılamayacak ise aracı boşuna servise götürmenin de bir anlamı yok.